Co dělat, když se váš Joy-Con nepřipojí k vašemu Nintendo Switch

Ovladače Nintendo Switch Joy-Con jsou jedním z nejuniverzálnějších ovladačů, které byly kdy vyrobeny. To však neznamená, že nikdy nebudete mít problémy s vaším Joy-Conem. Naopak, existuje poměrně málo běžných problémů, které můžete mít s Joy-Con jako majitel Nintendo Switch.

Jedním z nejvíce nepříjemných problémů, které můžete u svého Joy-Con zažít, je selhání připojení ovladačů k vašemu Nintendo Switch, což brání čemukoli od kooperativního hraní až po běžné hraní. Naštěstí je problém relativně opravitelný, pokud řešíte problémy se Switch a Joy-Con, ale jak to uděláte? Podívejme se na to.

Ujistěte se, že vaše konzole Nintendo Switch není chybná

Ať už se váš Joy-Con nemůže připojit k vašemu Switch bezdrátově nebo když je v doku, první věc, kterou můžete udělat, abyste se pokusili problém vyřešit, je zkontrolovat, zda není chyba vaší konzole Nintendo Switch, a vyřešit ji.

  Jak odstranit PPA v Ubuntu

Obecně existuje několik způsobů, jak řešit problémy s hardwarem, jako je váš Nintendo Switch. Ale pokud jde o problém, že se Joy-Con nepřipojuje k vašemu přepínači, existuje několik metod odstraňování problémů, které mohou pomoci opravit chybu nebo zjistit, zda je na vině váš přepínač. Tyto metody odstraňování problémů jsou následující:

  • Pokud je vaše konzole již aktuální, možná budete muset resetovat svůj Nintendo Switch pomocí měkkého resetu, aby se zajistilo, že se efekt aktualizace projeví.

Jako vedlejší poznámku, pokud nemůžete ovládat svůj Nintendo Switch kvůli tomu, že se váš Joy-Con nepřipojuje, použijte přepínač v kapesním režimu a použijte dotykovou obrazovku pro přístup k nastavením, která potřebujete k řešení problémů s konzolí.

Pokud vyzkoušíte tyto způsoby odstraňování problémů se svým přepínačem, ale váš Joy-Con se stále nemůže připojit, není vše ztraceno. Přinejmenším je pravděpodobné, že za to nemůže vaše konzole, a můžete přejít k odstraňování problémů s Joy-Conem.

Jak řešit problémy s Nintendo Switch Joy-Con

Řešením problémů s Joy-Con po přepnutí pokryjete všechny základny. Tímto způsobem se můžete ujistit, že jste zkontrolovali všechny prvky toho, co může být příčinou problému, a zároveň můžete zjistit příčinu problému.

  Toto je 15 nejlepších kurzů obsahového marketingu, které prospívají

Chcete-li vyřešit problémy s připojením ovladače Joy-Con pro připojení v doku nebo bezdrátové připojení, existuje několik potenciálních oprav:

  • Pokuste se připojit váš Nintendo Switch Joy-Con k vašemu Nintendo Switch, abyste zjistili, zda se automaticky připojí. Pokud ne, zkuste nejprve jiný Nintendo Switch Joy-Con a poté ty, které se nepřipojí.
  • Pokud se vaše ovladače stále nepřipojují, můžete se také pokusit o přístup k možnosti Change Grip/Order v nastavení Controllers na vašem Nintendo Switch. Odtud můžete stisknout L i R na vašem Joy-Conu a pokusit se je přinutit, aby se připojily k vaší konzoli.

Kredit obrázku: Nintendo

Pokud zjistíte, že jiný Joy-Con se může připojit k vašemu přepínači, ale váš nikoli, je pravděpodobně na vině váš Nintendo Switch Joy-Con. Pokud však váš přepínač nedokáže přečíst žádný Joy-Con, pravděpodobně je příčinou váš přepínač sám. Naštěstí, i když váš problém zůstane nevyřešený, stále máte možnosti.

Co dělat, když se váš Joy-Con stále nepřipojuje

Pokud se váš Nintendo Switch Joy-Cons stále nepřipojí, ať už bezdrátově, nebo když je dokovaný s vaším Switchem, problém způsobuje funkční porucha buď vaší konzole nebo konzole Nintendo Switch.

  Co je to GIF a jak je používáte?

V závislosti na výsledcích metod odstraňování problémů, o které jste se pokusili, byste měli být schopni rozpoznat, zda je na vině vaše konzole Nintendo Switch nebo Joy-Con.

Naštěstí, protože některé problémy s Joy-Con jsou relativně běžné, Nintendo často opravuje váš Joy-Con za malou nebo žádnou cenu. I tak je na váš Joy-Con poskytována záruka 12 měsíců. Takže, i když byste museli platit, pokud jste svůj Joy-Con neměli déle než 12 měsíců, můžete získat opravu zdarma.

Nejlepším krokem vpřed při pokusu o vyřešení problémů s připojením k vašemu Joy-Conu by proto bylo zarezervovat si opravu konzole Nintendo Switch nebo Joy-Con prostřednictvím oficiální stránka podpory Nintendo.

Zaručte funkčnost vaší konzole Nintendo Switch a Joy-Con

I když odstraňování problémů s Nintendo Switch a Joy-Con často řeší jakýkoli běžný problém, který můžete mít s hardwarem a příslušenstvím, nezaručuje, že nebudete čelit větším závadám. Ale i poté by měl být robustní opravárenský systém nabízený společností Nintendo schopen problém vyřešit.

Existuje však spousta věcí, které můžete udělat, abyste svůj přepínač udržovali a snížili pravděpodobnost, že budete někdy potřebovat opravit nebo opravit konzoli. Tímto způsobem se snažíte zaručit svůj hardware a příslušenství dříve, než budete muset řešit běžné problémy s Nintendo Switch.