Co se stane s vaším chytrým domem, když vypadne proud?

Smarthome gadgets jsou pohodlné, ale co se stane, když vypadne proud? Dokážete odemknout elektrický chytrý zámek? Rozsvítí se všechna vaše chytrá světla ve 3 hodiny ráno, když se obnoví proud? A co vaše garážová vrata.

Výpadky proudu nejsou pro chytré domy o moc horší

Dochází k výpadkům proudu a jsou pro všechny nepříjemné. Každý dům je závislý na elektřině pro napájení klimatizace, osvětlení, internetu, spotřebičů a mnoha dalších moderních vymožeností. Výpadek proudu je problém v chytrém domě, jistě – ale je to problém v každé domácnosti.

Buďme upřímní: Ztráta energie v chytrém domě se v dnešní době neliší od ztráty v jakékoli jiné domácnosti. Většina chytrých zařízení přestane fungovat stejně jako většina „hloupých“ zařízení, ale je třeba mít na paměti několik věcí – zejména u chytrých zámků a některých chytrých světel.

Chytré zámky jsou napájeny z baterie a mohou mít zálohu

To, že jste ztratili napájení, neznamená, že chytrý zámek úplně přestal fungovat. Chytré zámky jsou napájeny bateriemi, takže zamykací mechanismus může fungovat, i když zbytek vašeho domova ztratí energii. Žádné vzdálené funkce, které se spoléhají na internet nebo připojený rozbočovač, však nebudou fungovat. A to včetně upozornění na baterie, takže pokud se očekává, že výpadek napájení bude trvat, možná budete chtít baterie preventivně vyměnit.

  Proč se 'Animal Crossing: New Horizons' stal kulturním fenoménem

Pokud váš chytrý zámek obsahuje klíčovou dírku, vybíjení baterií nebude znepokojovat. V takovém případě se ujistěte, že máte svůj klíč, ale pokud váš chytrý zámek obsahuje pouze klávesnici nebo připojení Bluetooth, pokračujte a vyměňte baterie nebo alespoň otestujte jejich nabití. Některé chytré zámky mají také svorky pro nabíjení z 9V baterie; pokud se to týká i vás, možná by stálo za to si jeden uložit v autě do odkládací schránky. Například oba Schlage Z-Wave připojení a Kwikset Kevo mají klíčové dírky, zatímco Zámek Yale Assure nabízí možnost zálohování 9V baterií.

Chytrá světla vás mohou probudit

Když je vaše napájení vypnuté, vaše chytrá světla jsou stejná jako kterákoli jiná – vypnutá. Neudělají nic, dokud nedostanete zpět energii, což není žádné překvapení. Větší otázkou je, co se stane, když se napájení znovu zapne. Mnoho chytrých světel zůstane zhasnutých, dokud je znovu nezapnete. Některá světla, jako například žárovky Philips Hue, však mohou fungovat jinak. V závislosti na aktuálním nastavení se tyto žárovky mohou rozsvítit, jakmile se obnoví napájení.

Pokud jsou vaše pokoje, zejména ložnice, osazeny žárovkami Philips Hue, možná budete chtít zkontrolovat aktuální nastavení a změnit jej na „Obnovení ztráty energie“, čímž se žárovka přepne do stavu posledního použití, ve kterém byla před ztrátou energie. . To zabrání tomu, aby vás žárovky oslepily ve 3 hodiny ráno, když vaše energetická společnost opraví problém s napájením.

  Jak hledat e-maily podle velikosti v Gmailu

Toto je nastavení, které budete chtít promyslet; výchozí možnost „chování při zapnutí“ je užitečná pro rychlé zapnutí žárovek Philips Hue. Pokud máte více svítidel ovládaných jedním vypínačem, výchozí chování vám umožňuje vypnout a znovu zapnout vypínač, abyste rychle rozsvítili všechny připojené chytré žárovky.

Bez moci se mnoho věcí chová stejně

Mnoho vašich dalších zařízení na tom není hůře než jejich hloupý ekvivalent. Váš inteligentní termostat má záložní baterii, ale to je většinou proto, abyste si uchovali pracovní paměť vašich plánů. Bez napájení vašeho HVAC systému to stejně moc nezmůže, takže pokud pro to nemáte zálohu, pak je otázka, co udělá termostat, diskutabilní.

Totéž platí pro inteligentní otvírač garážových vrat – většina z nich má záložní baterii, aby bylo možné vrata několikrát zvednout a spustit. Pokud se ale vybije baterie, zatímco vy stále nemáte proud, otvírač garážových vrat přestane fungovat (stejně jako jakýkoli jiný otvírač). Měli byste ji však otevřít ručně – doufejme, že vaše torzní pružiny jsou v dobrém stavu.

Pokud si nejste jisti pružinou, podívejte se na kovovou hřídel, která vede těsně nad vašimi zavřenými garážovými vraty. Měli byste vidět jeden nebo dva pevně navinuté prameny s kovovým kruhem na konci. Pokud je pružina rozdělena na více než jednu část, je zlomená a měli byste ji vyměnit. Dalším rychlým testem je odpojit otevírání garážových vrat (většinou je tam tažná šňůrka) a pokusit se vrata zvednout sami. Pokud je extrémně těžký a nezůstane nahoře. měli byste zavolat opraváře, aby se podíval na vaše torzní pružiny.

  Jak sledovat Netflix v 1080p v Chrome a Firefoxu

Je nepravděpodobné, že by jakékoli chytré kamery fungovaly správně. Pokud mají záložní baterii, která může umožnit místní nahrávání, ale bez internetu, ztratíte veškeré možnosti dálkového ovládání nebo sledování. Například kamery Nest Cam potřebují neustálé napájení a přístup k internetu, zatímco a Fotoaparát Sense8 má jak místní záznam, tak 2hodinovou zálohu baterie. Díky tomu se nedostanete přes celodenní výpadky proudu, ale pokud vypadne proud jen na krátkou dobu, pomůže to.

A bez napájení nebudou vaši hlasoví asistenti existovat. Budete se muset spokojit s rozhovory se skutečnými lidmi, rozbít baterky a vyprávět strašidelné příběhy.

Většina těchto zařízení bude uvedena do provozu krátce poté, co obnovíte napájení, ale některá mohou vyžadovat restart. Stačí zkontrolovat, zda každé chytré zařízení funguje, zvláště pokud máte strach z přepětí, které by zničilo vaši elektroniku. Inteligentní domy na tom většinou nejsou o nic hůř než jakýkoli jiný dům, který ztrácí proud. Buďte si vědomi těch několika rozdílů a připravte se na ně a měli byste být v pořádku.