Co to jsou a jak získat přístup?

Od svého spuštění v listopadu 2022 vzal ChatGPT online svět útokem.

Rychle se stal veřejným favoritem pro věci, které dokáže. Můžete na něj položit jakékoli otázky a téměř okamžitě se vrátí s odpověďmi. Shromáždil obrovský zájem, každý den stránku navštíví 25 milionů lidí.

I když je to skvělý nástroj k použití, určitě existují některé oblasti, které lze přeplňovat, aby poskytovaly více funkcí, a to je možné prostřednictvím pluginů.

Vzrušující je, že OpenAI nedávno oznámilo, že ChatGPT začne podporovat pluginy. To bude totální změna hry a způsobí masivní zmatek (v dobrém slova smyslu). Mohli byste dosáhnout mnohem více a zároveň ušetřit čas v procesu.

Co jsou pluginy ChatGPT?

Zásuvné moduly ChatGPT jsou v zásadě vlastní moduly (přemýšlejte o nich jako o nástrojích), které lze integrovat do chatbota pro vylepšení zážitku a samozřejmě poskytnout více funkcí.

Tyto pluginy jsou speciálně navrženy tak, aby spolupracovaly s ChatGPT a bezproblémově prováděly různé úkoly, jako je poskytování „osobnějších“ doporučení a důkladné zapojení do lidských konverzací.

S pomocí pluginů budete moci chatbota používat způsobem přizpůsobeným vašim konkrétním potřebám. Ve skutečnosti je známo, že bez ohledu na vaše odvětví; budete moci využít jeho flexibilní povahu, kterou lze přizpůsobit tak, aby vyhovovala různým případům použití a odvětvím, jako jsou:

 • Elektronický obchod
 • Zdravotní péče
 • Finance
 • Vzdělání

Od pluginů se očekává, že vám s tím pomohou, ať už potřebujete pomoc s vyřizováním zákaznické podpory, poskytováním prodejního poradenství, odpovídáním na dotazy studentů nebo pro jakýkoli jiný účel. Nejen podniky, ale i jednotlivci jej mohou využít k získání pomoci pro své každodenní úkoly.

  Jak upravit hlasitost na Macu

Přečtěte si také: Jak používat ChatGPT se Siri na iPhone a iPad

Jak mají pluginy ChatGPT fungovat?

Účel zásuvných modulů ChatGPT není omezen pouze na to, abyste se dostali na internet a našli pro vás ty nejlepší odpovědi. Je to mnohem víc než to. Ve skutečnosti za nás může provádět velmi specifické úkoly, jako je rezervace letenek, nákup potravin atd.

Abyste pochopili, jak mají pluginy fungovat vedle ChatGPT, zvažte toto: zadáním textové výzvy do ChatGPT se vytvoří dotaz. Poté plugin API zpracuje dotaz a poskytne výsledek. Nakonec ChatGPT reinterpretuje výsledek poskytnutý pluginem API pro nejlepší možný výsledek a zobrazí vám ho.

Jakmile jsou pluginy zavedeny, ChatGPT zjistí jejich potřebu a navrhne vám, abyste je použili na výzvy, které jsou pro chatbota náročné. To platí i pro případy, kdy ji požádáte, aby vám poskytla informace o něčem, co může splnit pouze plugin.

Zřejmě bude existovat obchod s pluginy, přes který si uživatelé budou moci stáhnout nebo dokonce zakoupit pluginy dle vlastního výběru.

Pluginy, které jsou aktuálně k dispozici

Samozřejmě, protože možnost integrace pluginů byla právě oznámena nedávno, nemá pro vás připravenou obrovskou sbírku pluginů. V současné době je k dispozici pouze několik pluginů:

PluginFunction1. ExpediaProměňte ChatGPT na svého cestovního průvodce a zeptejte se na jakékoli otázky týkající se cestování. Chatbotovi to umožní provádět úkoly, jako je kontrola dostupnosti letů, hotelů atd. 4.KAYAKZískejte cenově dostupná doporučení a dostupnost pro cokoli souvisejícího s cestováním.5.Klarna Shopping Porovnejte ceny požadovaného produktu v různých internetových obchodech a ušetřete peníze.6.Mila Family AIAn Asistent umělé inteligence vytvořený speciálně pro rodiče, aby zvládli každodenní denní aktivity a odbourejte jejich pracovní postup. 7.OpenTableZískejte nejlepší ceny v restauraci a přímou možnost rezervovat si stůl.8. ObchodNa jednom místě můžete hledat miliony produktů od nejlepších značek z celého světa.9. Jazykový lektor založený na SpeakAI, který vám pomůže plynule mluvit jiným jazykem.10.WolframZískejte přístup k matematice, výpočtům a dalším.11.ZapierOtevírá svět populární integrace aplikací, abyste je mohli bezproblémově využívat ve svůj prospěch.12.SlackStreamline komunikace díky kombinaci Slack a ChatGPT.

  Jak komprimovat (a rozbalovat) soubory pomocí PowerShellu

I když se jedná o pluginy třetích stran, existují také dva pluginy, které jsou vytvořeny samotným OpenAI, a to webový prohlížeč a interpret kódu.

Webový prohlížeč řeší předchozí problém, kdy chatbot nebyl schopen poskytnout důkladné informace o konkrétních výzvách.

Plugin webového prohlížeče v akci

Nyní použije integrovaný webový prohlížeč k rozšíření množství informací, které může získat z internetu, a poskytne přesné a podrobné odpovědi, aniž by vám řekl, že toho není schopen.

Na druhou stranu vám interpret kódu umožní generovat kód a interpretovat výsledky.

Plugin pro interpret kódu v akci

Může generovat a spouštět kód a nahrávat a stahovat řadu souborů za vás. Nejlepší na tomto pluginu je, že vyhodnocuje výstup v rámci rozhraní.

Mohou si uživatelé vytvářet pluginy ChatGPT sami?

V tuto chvíli ChatGPT umožnil pouze vybranému počtu vývojářů, kteří byli na jejich čekací listině, vytvářet pluginy pomocí jejich dokumentace. Pokud jste však vývojáři a chcete vytvořit plugin pro ChatGPT, je jen otázkou času, kdy se brány otevřou všem.

Nemělo by to trvat dlouho, než bude mít každý vývojář svobodu vytvářet pluginy pro ChatGPT.

Osobně se nemohu dočkat, až bude k dispozici plugin pro každý účel, a to je možné pouze tehdy, když OpenAI umožní každému vývojáři je vytvořit.

  Jak sledovat na Snapchatu

Jak získat přístup k pluginům ChatGPT

To je místo, kde se věci stávají složitějšími, protože pluginy ještě nejsou plně otevřeny veřejnosti (v době psaní tohoto příspěvku). Je k dispozici pouze pro určité vývojáře a zasvěcené osoby, protože se na něm stále pracuje.

Pokud jste však někdo, kdo by k němu rád měl přístup co nejdříve, mohou vám pomoci dvě věci.

 • Dostat se na jejich čekací listinu
 • Přihlášení k odběru ChatGPT Plus (jejich placená služba)
 • OpenAI oznámilo, že upřednostňuje malý počet vývojářů a uživatelů ChatGPT Plus, takže byste to měli mít na paměti.

  Co je to čekací proces?

  OpenAI navrhlo velmi jednoduchý proces, jak se dostat na čekací listinu pro přístup k pluginům. Jednoduše přejděte na openai.com/waitlist/plugins a vyplňte své údaje, jako například:

  • Jméno
  • Příjmení
  • E-mailem
  • Země

  V následujících dvou možnostech je nejlepší je plně využít.

  Musíte vybrat Ano v části „Byli byste ochotni poskytnout zpětnou vazbu o zkušenostech s pluginem?“ otázku a poté vyplňte pole další otázky s některými skvělými nápady na pluginy, které byste mohli mít, v závislosti na vašem požadavku.

  Nakonec, pokud máte v úmyslu používat pluginy, můžete vybrat možnost „Chci vyzkoušet pluginy v ChatGPT“.

  Pokud však chcete vytvářet pluginy jako vývojář, vyberte „Jsem vývojář a chci vytvořit plugin“. Stiskněte tlačítko Zapsat se do pořadníku a máte hotovo.

  Závěrečné myšlenky

  Bez ohledu na to, zda jste vývojář nebo uživatel, zavedení pluginů pro ChatGPT bude skvělým doplňkem k „již úžasnému“ nástroji.

  Je kolem toho spousta humbuku a každý druhý člověk na internetu se ho zdráhá použít, takže pokud jste vyplnili formulář na čekací listinu a jste uživatelem ChatGPT Plus, jste již na nejrychlejší cestě k vyzkoušení to ven sám.

  Dále se podívejte na nejlepší rozšíření Chrome pro použití s ​​ChatGPT.