etechblog

Co znamenají značky zaškrtnutí v telegramu?

Telegram nabízí bezplatné neomezené zasílání zpráv, praktické funkce pro chatování prostřednictvím textu, hlasu a videa a aplikace pro každé zařízení. Na této službě je určitě hodně, co se vám líbí, ale ne každý ji zvládl. Ve skutečnosti je jedním z běžných matoucích aspektů telegramu to, co znamenají jeho zaškrtávací značky.

Když odešlete zprávu na telegramu, zobrazí se pod ní jedno nebo dvě zaškrtávací značky v závislosti na jejím stavu. Tyto zaškrtávací značky sdělují užitečné informace, takže pokud si nejste jisti, co tyto symboly v Telegramu znamenají, čtěte dále a zjistěte to.

Co znamenají značky zaškrtnutí v telegramu?

Zaškrtnutí telegramu vám dá vědět, zda byla zpráva úspěšně odeslána nebo přečtena druhou stranou. V telegramu uvidíte pod zprávou ikonu hodin, když ji aplikace odesílá. Pokud je tento proces úspěšný, změní se tato ikona na jediné zaškrtnutí, které znamená, že vaše zpráva byla úspěšně odeslána na server.

  Jak implementovat zabezpečené záhlaví pomocí Cloudflare Workers?

Nakonec dvě zaškrtnutí na telegramu znamenají, že druhá osoba otevřela vaši konverzaci a viděla novou zprávu.

Na rozdíl od WhatsApp nemá Telegram stav doručeno. Je to kvůli možnosti používat svůj účet Telegram na více zařízeních najednou, ve srovnání s tím, jak vám WhatsApp umožňuje připojit k vašemu účtu pouze jeden primární telefon.

Z tohoto důvodu služba Telegram nemůže nijak zjistit, zda se vaše zpráva dostala na konkrétní zařízení. Doručený stav by nedával žádný smysl, protože příjemce si může zprávu přečíst na jakémkoli zařízení, které používá k přihlášení do telegramu.

Další důležité informace o tom, jak tyto služby chrání vaše zprávy, najdete v našem vysvětlení end-to-end šifrování v hlavních službách pro zasílání zpráv.

Ve skupinových chatech Telegram jedno zaškrtnutí stále znamená, že vaše zpráva byla odeslána na server. Dvojitá kontrola ve skupinovém chatu znamená, že si vaši zprávu přečetla alespoň jedna osoba; Chcete-li zjistit, kdo si ji dosud přečetl, dlouze stiskněte nebo klikněte pravým tlačítkem na zprávu.

  Staňte se tygřím králem s těmito 3D zvířaty a předměty Google

Bohužel neexistuje způsob, jak zakázat potvrzení o přečtení v telegramu. To znamená, že každý bude vždy vědět, zda byla jeho telegramová zpráva přečtena. Je to malá nevýhoda, která může vést k tomu, že přestanete používat Telegram.

Proč si ještě nepřečetli mou telegramovou zprávu?

Zajímá vás, proč ten druhý ještě neviděl vaši telegramovou zprávu? Když dvojité zaškrtnutí nevidíte, existuje celá řada možných vysvětlení:

  • Pokud vás druhá osoba zablokovala, neuvidíte, zda si vaši zprávu přečetl. V případě, že to máte podezření, zkontrolujte, zda vidíte profilový obrázek druhé osoby a stav „naposledy online“. Pokud vidíte jejich iniciály na profilovém obrázku a jste byli naposledy viděni před dlouhou dobou pro jejich online stav, pravděpodobně jste zablokováni.
  • Telefon druhé osoby může být vypnutý, v režimu v letadle nebo trpí špatným síťovým připojením.
  • Samozřejmě mohou také jednoduše zprávu ještě neotevřeli, protože jsou zaneprázdněni.
  Jak trvale smazat historii PhonePe

Existuje také možnost, že druhá osoba použila trik k přečtení vaší telegramové zprávy, aniž by ji jako takovou označila. Mohli například přejít do režimu letadla, aby si zprávu přečetli, aniž by spustili stav „přečteno“. Většina telefonů také umožňuje zobrazit náhled zprávy z oznamovací bubliny, což také nespustí potvrzení.

Pokud něco takového udělali, nemůžete s tím nic dělat, kromě toho, že se jich na rovinu zeptáte, zda viděli vaši zprávu.

Vysvětlení kontrolních značek telegramu

Nyní víte, jak zjistit, zda si druhá osoba přečetla vaši zprávu na telegramu. Většinu času je tato funkce užitečná a umožňuje vám potvrdit, že druhá osoba viděla, co jste odeslali, aniž byste požádali o potvrzení v následné zprávě.

x