Jak odstranit informace o vašem domě z Rightmove

Pokud chcete prodat svou nemovitost, jednou z vašich nejlepších sázek je nechat si ji u realitního makléře uvést na webu bydlení, jako je Rightmove. Ale pokud jste prodali svůj majetek nebo o tom dvakrát přemýšlíte, možná budete chtít odstranit informace o svém bydlení z důvodu ochrany soukromí.

Jak tedy můžete odstranit podrobnosti o svém majetku z Rightmove?

Jaká data zobrazuje Rightmove?

Existuje řada nezbytných informací, které Rightmove o vašem majetku veřejně zobrazí. To zahrnuje:

  • Přibližná (ne přesná) poloha vaší nemovitosti na mapě.
  • Velikost vaší nemovitosti.
  • Půdorys vaší nemovitosti (pokud jste jej vy nebo váš realitní makléř poskytli).
  • Počet ložnic a koupelen.
  • Další prvky (např. zahrada, příjezdová cesta atd.).
  • První část PSČ (na britském webu).
  Jak používat svůj iPhone k zadávání hesel na Apple TV

Jak můžete vidět, Rightmove neuvádí na svém webu veřejně žádné citlivé informace, když uvádíte nemovitost. To však neznamená, že budete chtít, aby zůstala v provozu, pokud již svou nemovitost nenabízíte k prodeji. Pojďme se tedy podívat na to, jak můžete odstranit svou vlastnost z Rightmove.

Jak odstranit výpis nemovitosti z Rightmove

Existují dva hlavní způsoby, jak odstranit svůj majetek z Rightmove.

1. Kontaktujte svého realitního makléře

Pokud jste svou nemovitost nabídli k prodeji nebo pronájmu prostřednictvím realitního makléře, nejlepším řešením je kontaktovat je přímo a požádat o odstranění.

V závislosti na tom, jak je váš realitní makléř zaneprázdněný, může odstranění informací o vaší nemovitosti chvíli trvat. Počkejte jeden nebo dva dny a poté se znovu ozvěte, pokud je vaše nemovitost stále uvedena.

  Jak automaticky přepnout na tmavé téma v noci ve Firefoxu

2. Kontaktujte přímo Rightmove

Image Credit: My Online Real Estate Agent/Flickr

Pokud k prodeji svého domu nevyužíváte realitního agenta nebo váš realitní agent nereaguje, možná budete muset kontaktovat přímo Rightmove, abyste odstranili informace o své nemovitosti.

Všimněte si, že pokud chcete odstranit svou nabídku nemovitosti po jejím prodeji, Rightmove nemůže zcela odstranit konečnou prodejní cenu z internetu. Jak je uvedeno na Web Rightmove, informace o prodeji nemovitosti jsou veřejné, takže je nelze po prodeji stáhnout. Popis nemovitosti, obrázky a půdorys však lze odstranit.

Odstranění informací o nemovitosti lze provést během několika minut

Ačkoli Rightmove veřejně nezobrazuje žádné z vašich soukromých informací o bydlení, je přirozené, že chcete svůj záznam odstranit, pokud vaše nemovitost již není na prodej. Pokud tedy chcete odstranit svůj výpis nemovitosti z Rightmove, vyzkoušejte jednu nebo obě z výše uvedených možností.

  Jak zlepšit kvalitu naskenovaného obrázku