8 nejpřesnějších textových detektorů AI, které můžete vyzkoušet

Jak se jazykové modely, jako je GPT, neustále zlepšují, je stále obtížnější rozlišovat mezi textem generovaným umělou inteligencí a textem psaným člověkem. Ale v některých případech, jako jsou akademici, je nutné zajistit, aby text nepsala umělá inteligence.

Zde vstupují do hry textové detektory AI. Ačkoli žádný z aktuálně dostupných nástrojů nedetekuje s úplnou jistotou (a ani to netvrdí), několik z těchto nástrojů poskytuje docela přesné výsledky. Zde tedy uvádíme osm nejpřesnějších textových detektorů AI, které můžete vyzkoušet.

GPTZero byl vytvořen, aby pomohl učitelům zjistit, zda práce předložené jejich studenty byla vytvořena pomocí AI. Ale protože GPTZero přesně detekuje obsah generovaný ChatGPT, nemusíte nutně být učitelem, abyste z toho měli prospěch.

GPTZero analyzuje text a sdělí, zda text napsali lidé nebo umělá inteligence, přičemž zvýrazní konkrétní věty, o kterých se domnívá, že jsou vygenerovány umělou inteligencí. Poskytuje také skóre zmatenosti a burstity, což jsou míry pro náhodnost a variace v náhodnosti. Obecně jsou tato skóre vysoká pro text psaný člověkem a nízká pro umělou inteligenci.

Abychom nástroj otestovali, nejprve jsme vložili úryvek z Vojáckého domova Ernesta Hemingwaye. GPTZero správně označil text jako „pravděpodobně psaný člověkem“. Podobně byl schopen správně identifikovat text generovaný ChatGPT jako „napsaný výhradně AI“.

Nakonec jsme zadali úryvek z textu napsaného umělou inteligencí smíchaného s lidským obsahem. Překvapivě, GPTZero identifikovalo téměř všechny věty, které byly AI napsány správně. Ale poznamenalo to i několik lidí napsaných.

Celkově je GPTZero dobrý v detekci AI textu, ale také produkuje falešně pozitivní výsledky. Má také funkci dávkového nahrávání souborů, která vám umožní skenovat více souborů jediným kliknutím. Kromě bezplatného plánu má GPTZero dva placené plány s přidanými funkcemi a vyššími limity.

  7 méně známých, ale pozoruhodných rozšíření Muzei Live Wallpaper

Winston AI tvrdí, že detekuje obsah generovaný AI s přesností 99,6 %. Ačkoli toto tvrzení nemůžeme ověřit, Winston AI si v našich testech vedl dobře.

Nejprve zjistil, že Hemingway’s Soldier’s Home je 100% napsaný člověkem. Stejně tak označil text AI za 0% psaný člověkem. A co je ještě lepší, označilo to kombinaci umělé inteligence a lidského textu jako 35% lidského, což téměř správně zvýraznilo všechny věty vygenerované umělou inteligencí.

Winston AI také ukazuje skóre čitelnosti a plagiátorství (pokud upgradujete na jakýkoli placený plán). Nabízí bezplatnou zkušební verzi pouze 2000 slov, po které budete muset přejít na placený účet.

Content at Scale je sám o sobě generátor textu AI, který se zaměřuje na vytváření dlouhého obsahu pomocí několika kliknutí. Má také působivý nástroj pro detekci AI.

Content at Scale AI Detector poskytuje skóre pravděpodobnosti, vzoru a předvídatelnosti spolu s celkovým skóre. Ty jsou vyjádřeny v procentech. Čím vyšší procento, tím je pravděpodobnější, že text napsal člověk. Nástroj také zvýrazňuje věty, o kterých se domnívá, že jsou napsané AI.

V našich testech dal 100% skóre obsahu psanému člověkem, 16% textu ChatGPT a 64% kombinaci obou. Když mluvíme o konkrétních větách, téměř identifikoval všechny věty napsané AI. Ale stejně jako GPTZero nesprávně označilo několik vět napsaných lidmi jako generované AI.

Tento nástroj je také zdarma a poskytuje velmi podobné výsledky jako GPTZero.

Originality AI je populární AI textový detektor, který tvrdí, že přesně detekuje text vytvořený GPT 3, GPT 3.5 a ChatGPT. Udává procento pravděpodobnosti, že text vytvořili lidé nebo umělá inteligence, a zvýrazňuje věty potenciálně vygenerované umělou inteligencí.

Originalita AI 2.0 Detection model (upgradovaná verze svého původního nástroje) označil text psaný člověkem za 100% pravděpodobně napsaný člověkem, což je docela působivé. Podobně Originality AI přesně detekovala odpověď ChatGPT a označila ji jako 100% AI. Když byl požádán o analýzu směsi lidského a AI textu, Originality to označil jako 68 % AI a 32 % lidí.

  12 WordPress rezervačních pluginů, díky kterým je správa rezervací hračkou

Na rozdíl od většiny ostatních nástrojů, které nabízejí bezplatný plán, Originality AI je placený detektor. Může také zkontrolovat obsah na plagiát, ale stojí to kredit navíc.

Writeful si klade za cíl usnadnit akademické psaní. K tomu má řadu nástrojů AI, včetně detektoru GPT. Tento nástroj je zdarma k použití a šifruje data, aby bylo zajištěno soukromí.

Writefull GPT Detector dokáže identifikovat obsah napsaný GPT-3 i ChatGPT. Po analýze poskytuje skóre udávající pravděpodobnost, že obsah napsala AI.

V našich testech Writefull správně detekoval text psaný člověkem a dal mu skóre 1 % (tj. 1% pravděpodobnost, že text byl vytvořen AI). Textu ChatGPT však dal 39% skóre. Podobně, když jsme zkombinovali obsah generovaný umělou inteligencí s lidským textem, Writefull to označil jako „2% pravděpodobné, že to pochází z GPT-3 nebo ChatGPT“.

Takže i když do určité míry přesně rozpoznával lidské texty a texty umělé inteligence, Writefull udělal chybu, když jsme je smíchali. Nástroj nabízí integraci s Word a Overleaf a má také API pro GPT Detector.

Hive Moderation nemá pouze nástroj k detekci AI textu, ale také k rozpoznání obrázků generovaných AI.

Nástroj pro detekci textu přesně analyzoval text psaný člověkem jako „pravděpodobně obsahuje 0 % AI textu“. Podobně byl jako takový identifikován text generovaný AI. Ale stejně jako většina ostatních nebyl schopen detekovat kombinaci obou textů tak přesně.

Na jeho stránkách můžete používat demo nástroj zdarma, aniž byste se museli registrovat. Pro plný přístup je ale budete muset kontaktovat. Podobně vám může detektor obrazu pomoci najít obrázky generované nástroji AI, jako je DALL-E 2 nebo Midjourney.

  17 nejlepších herních affiliate programů pro získání vysokých provizí

Crossplag je další populární nástroj na kontrolu plagiátorství s nástrojem pro detekci AI. Má jednoduché rozhraní, které vám umožní vložit text a zkontrolovat, zda je generován AI.

Kromě toho, že Crossplag uvádí, jak je pravděpodobné, že je text generován AI, zdůrazňuje konkrétní věty, o kterých se domnívá, že jsou generovány AI.

Když jsme testovali Crossplag, správně identifikoval ChatGPT a texty psané lidmi. Když však společnost Crossplag požádala o skenování smíšeného obsahu, nesprávně jej označila za 100% člověka.

Zatímco jeho detektor plagiátů vyžaduje upgrade na placený plán, nástroj pro detekci AI společnosti Crossplag je k použití zdarma.

Copyleaks, jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro detekci plagiátů, má další nástroj pro detekci ChatGPT, GPT-3 a dalších podobných jazykových modelů. Vyniká tím, že dokáže detekovat obsah napsaný v jiných jazycích, jako je španělština a francouzština.

Nástroj dokázal správně identifikovat Ernestovu povídku jako napsanou člověkem s pravděpodobností 98,8 %. Stejně tak detekoval AI text s 83,9% jistotou. Tam, kde udělal chybu, byla kombinace umělé inteligence a lidského obsahu, protože to označilo za 67,2% pravděpodobnost, že jde o lidský text.

AI Content Detector od Copyleaks má rozšíření pro Chrome. Nejlepší ze všeho je, že nabízí integraci API a LMS.

Najděte text vygenerovaný umělou inteligencí jediným kliknutím

Díky výše zmíněným nástrojům celkem snadno rozpoznáte text psaný AI. Ty však ještě zdaleka nejsou zcela přesné. Pouhou změnou několika vět je možné tyto detektory oklamat. A vážnější problém s těmito nástroji je falešná pozitivita.

I když se na tyto detektory nechcete úplně spoléhat, text umělé inteligence obsahuje několik výmluvných znaků, které můžete zaznamenat, když budete věnovat trochu pozornosti.