Sledovat či nesledovat? Funkce vážení aplikace iPhone pro sledování

Klíčové věci

  • Sledování aplikací shromažďuje údaje o vašich aktivitách v aplikacích a poskytuje personalizované reklamy a doporučení na základě polohy pro lepší uživatelský dojem.
  • Vývojáři aplikací těží ze sledování aplikací generováním příjmů prostřednictvím cílených reklam, nákupů v aplikaci a prémiových funkcí.
  • Sledování aplikací však narušuje soukromí, vede k cíleným a potenciálně rušivým reklamám a může vybíjet baterii vašeho telefonu. Než tedy aplikacím umožníte, aby vás sledovaly, zvažte tyto nevýhody.

Sledování aplikací je neviditelná síla utvářející naše online zážitky, která tajně shromažďuje všechna vaše interaktivní data s konkrétní aplikací. Při stahování aplikace do iPhonu jste možná viděli vyskakovací okno s žádostí, abyste aplikaci umožnili sledovat vás.

Pokud jste vždy přemýšleli, zda je klepnutí na toto tlačítko správné, jsme tu, abychom vaše dilema vyřešili. Zvážíme klady a zápory sledování aplikací a odpovíme na důležitou otázku: sledovat či nesledovat?

Co je sledování aplikací na iPhonech?

Termín sledování aplikací je docela samozřejmý a odkazuje na to, co se děje v zákulisí, když používáte aplikace na vašem iPhone. Když procházíte sociálními médii, nakupujete online, hrajete hry nebo si necháte doručit jídlo prostřednictvím různých aplikací, sledování aplikací vás bude sledovat a shromažďovat údaje o vašich aktivitách v rámci aplikace.

  Jak zrušit Shipt Membership

Vzorce používání aplikací, jak dlouho aplikaci používáte, vaše poloha a interakce s reklamami v aplikaci jsou některé z věcí, které jsou sledovány a zaznamenávány.

Většina vývojářů aplikací a inzerentů integruje tuto funkci do svých aplikací, aby shromáždila cenné informace o uživatelských preferencích, zájmech a demografických údajích. To jim pomáhá vyvíjet jejich aplikace tak, aby zahrnovaly oblíbené funkce a poskytovaly vám lepší zážitek. Pokud se vám to nelíbí, můžete snadno zastavit sledování jednotlivých aplikací na vašem iPhone.

Výhody povolení aplikacím, aby vás sledovaly

Proč je dnes sledování aplikací tak nedílnou součástí technologie? No, je to hlavně proto, že má několik výhod pro uživatele i vývojáře. O těch hlavních budeme diskutovat níže.

1. Personalizované reklamy

Když je vaše aktivita sledována v aplikaci, může lépe porozumět vašim zájmům a preferencím. To umožňuje aplikacím zobrazovat reklamy, které jsou pro vás relevantní, takže můžete objevovat produkty, nabídky, služby a obsah, který se vám skutečně líbí a který možná potřebujete.

Bez personalizovaných reklam, které získáte sledováním aplikací, pravděpodobně uvidíte spoustu irelevantních věcí, které vás nezajímají a neztrácejí čas.

Je to také užitečné pro vývojáře aplikací, protože mohou efektivněji alokovat své zdroje tím, že zacílí na uživatele konkrétní reklamy, u kterých je pravděpodobnější, že se zapojí.

2. Doporučení založená na umístění

Ne všechny aplikace vyžadují vaši polohu pro své služby, ale většina to vyžaduje, obvykle pro váš vlastní prospěch. Když aplikace ví, kde se nacházíte, může vám navrhnout blízké obchody, restaurace, obchody, události a služby, které uspokojí to, co chcete a potřebujete. To je zvláště užitečné, pokud cestujete a chcete bez problémů prozkoumat nová místa.

Mezi další výhody, které vám sledování polohy může poskytnout, patří aktualizace rozvozu jídla, doprava v reálném čase a povětrnostní podmínky kolem vás, abyste se mohli připravit dopředu. Pokud nechcete, aby aplikace viděly vaši polohu, můžete na svém iPhonu vypnout lokalizační služby.

  Jak přeměnit URL na odkaz Emoji

3. Monetizace

To je pravděpodobně největší důvod, proč vývojáři aplikací tak široce začleňují sledování aplikací. Bez toho by nezískali žádné peněžní výhody z bezplatných aplikací, které vyvinuli, takže jejich úsilí by bylo marné.

Jakmile budou moci sledovat, co uživatele zajímá, mohou vývojáři pracovat na generování příjmů prostřednictvím cílených reklam, nákupů v aplikaci, členství a prémiových funkcí. To jim dává dostatek, aby mohli pokračovat ve vytváření bezplatných služeb pro uživatele, takže nakonec vyhraje každý.

4. Zpětná vazba pro vývojáře

Možná jste se na to nikdy nedívali z této perspektivy, ale stáváte se součástí procesu vývoje aplikace jen tím, že ji používáte a umožňujete sledování aplikace. Vaše interakce s aplikací je pro vývojáře skvělý způsob, jak zjistit, jak jejich aplikace funguje.

Mohou identifikovat vše, co potřebuje vylepšení, opravit chyby, vylepšit uživatelské rozhraní a určit, kdy má být aplikace aktualizována. Na konci dne bude pro vás používání aplikace snazší a lepší, a to vše díky údajům, které jste poskytli.

Nevýhody povolení aplikací, aby vás sledovaly

Příběh není nikdy úplný, aniž by zvážil to špatné i dobré. Abyste si byli plně vědomi toho, pro co se rozhodnete, je důležité znát jeho nevýhody. Tato část stručně zhodnotí nevýhody sledování aplikací a důvod, proč to není šálek čaje pro každého.

1. Vaše soukromí je ohroženo

Soukromí je jedním z největších dilemat dnešního technologického světa. Hranice mezi zabezpečením informací a poskytováním pohodlí se stále více stírají a nedůvěra roste. Apple byl na tom lepším konci, když zavedl aplikaci App Tracking Transparency v iOS, aby zabránil aplikacím, aby vás sledovaly, pokud si to nepřejete.

  Proč byste měli upgradovat svůj starý počítačový monitor

Pokud se rozhodnete umožnit aplikacím, aby vás sledovaly, vězte, že vaše zvyky při procházení, umístění, používání aplikací a dokonce i některé osobní údaje mohou být přístupné subjektům. Vždy existuje možnost, že se vaše informace dostanou do nesprávných rukou a budou zneužity, čímž se vystavíte určitým rizikům, jakkoli mohou být minimální.

2. Cílené reklamy

I když jsou personalizované reklamy v různých ohledech velmi užitečné, můžete být bombardováni spoustou reklam, které mohou být dráždivé a rušivé. Opakované zobrazování reklam na věci, které jste možná hledali, může také způsobit, že se uživatelé budou cítit nepříjemně, že jsou analyzováni, a lze to považovat za manipulativní praktiku.

Navíc uvidíte pouze vybraný žánr reklam, které aplikace považuje za relevantní. To může mít za následek nedostatek expozice a rozmanitosti, což omezuje to, co můžete vidět a objevit.

3. Vypouštění baterie

Nepřetržité sledování je proces, který spotřebovává značné množství baterie a energie, zejména pokud vyžaduje, aby byly také povoleny služby určování polohy. Nikdo nechce vybít baterii v nevhodnou dobu a neustálé sledování aplikací to může udělat.

Opakované vybití baterie a běhání shánět nabíječku je problém a může to z dlouhodobého hlediska snížit stav baterie. Vypnutí sledování aplikací je jedním z mnoha způsobů, jak udržet stav baterie vašeho iPhone.

Buďte chytří ohledně aplikací, které vás mohou sledovat, abyste získali, co potřebujete, a zároveň šetřili baterii.

Stojí sledování aplikací za jeho výhody?

Sledování aplikací přináší příjmy pro většinu aplikací; proto je nedílnou součástí světa technologií. Přinesl revoluci ve způsobu, jakým aplikace propojují svět, a přináší vám personalizované reklamy a doporučení na základě polohy, abyste měli co nejlepší zážitek.

Bohužel je to za cenu potenciálního riskování vašeho soukromí a vybíjení baterie spolu s překážkou vysoce filtrovaného procházení.