Jak aktualizovat a upgradovat Linux na Chromebooku

Linux na Chromebooku vám poskytuje všestrannost a lepší využitelnost, zejména při používání aplikací Google a Linux. Pokud máte Chromebook a chcete spouštět Linux přes terminál, můžete svůj počítač aktualizovat a upgradovat a nainstalovat nejnovější dostupné aktualizace.

Chromebook je nezbytné pravidelně aktualizovat a upgradovat, aby váš počítač mohl využívat výhod nejnovějších verzí Google.

Zde je návod, jak povolit Linux a aktualizovat a upgradovat své balíčky prostřednictvím terminálu Chromebook:

Jak povolit Linux na Chromebooku

Nejnovější Chromebooky se dodávají předem nakonfigurované a s předinstalovanými kontejnery Linux, které můžete zapnout/vypnout podle svých požadavků. Chcete-li zapnout Linux, musíte nejprve v Chromebooku povolit režim pro vývojáře.

Chcete-li povolit Linux na Chromebooku, postupujte podle následujících kroků:

  Jak nainstalovat Kodi Media Center na Linux
 • Přes hlavní nabídku přejděte na ikonu Nastavení a klikněte na podnabídku Upřesnit.
 • V části Pokročilé klikněte na Vývojáři.
 • V nabídce Vývojáři klikněte v části Vývojové prostředí Linuxu na tlačítko Zapnout.
 • Na obrazovce Nastavit vývojové prostředí Linuxu klikněte na Další.
 • Vložte svoji přezdívku. Uživatelské jméno, které zde nastavíte, se zobrazí v okně vašeho terminálu. Následně můžete dokonce nastavit paměť pro váš linuxový kontejner pomocí přepínače Vlastní nebo přejít na výchozí hodnotu. Po dokončení klikněte na Instalovat.
 • Jakmile nastavíte kontejner, začne instalace. Pokud nastavujete kontejner Linux na vašem počítači poprvé, proces zabere trochu času.
 • Jakmile je nastavení dokončeno, terminál okamžitě vyskočí.
 • Nové linuxové rozhraní Chromebooku může být trochu matoucí, ale pomocí správných vstupů jej můžete rychle zprovoznit a spustit.

  Získejte přístup k Penguin na Chromebooku

  Chcete-li pokračovat, musíte mít přístup k terminálu Penguin, zejména pokud jste povolili Linux a chcete aktualizovat a upgradovat své balíčky Linux. Terminál můžete otevřít pomocí níže uvedených kroků:

    Jak exportovat a importovat své systémy Linux na Windows 10
 • Přejděte do hlavní nabídky a klikněte na ikonu aplikace Linux.
 • Klikněte na ikonu Terminál.
 • Ve výsledné nabídce uvidíte několik možností pro změnu nastavení terminálu a možnost spuštění Penguin. Kliknutím na ikonu Penguin spustíte terminál.
 • Aktualizujte a upgradujte svůj Chromebook z terminálu

  Po povolení systému Linux a nastavení okna terminálu můžete systém Linux aktualizovat a upgradovat na svém Chromebooku. Stejně jako v jakékoli jiné distribuci založené na Debianu můžete na Chromebooku použít příkazy pro aktualizaci a upgrade.

  Chcete-li aktualizovat svůj stroj, použijte:

   sudo apt update 

  Nechte proces aktualizace dokončit. Jakmile proces proběhne úspěšně, budete vyzváni k aktualizaci dostupných balíčků vašeho počítače. Pro upgrade na nejnovější verze balíčků použijte příkaz apt upgrade.

   sudo apt upgrade -y 

  Můžete dokonce spustit oba příkazy společně; Linux balíčky aktualizuje a upgraduje. Pomocí následujícího příkazu aktualizujte a upgradujte Linux najednou:

   sudo apt update && sudo apt upgrade -y 

  Jakmile celý cyklus proběhne úspěšně, je čas upgradovat ChromeOS na nejnovější verzi. K tomuto účelu můžete použít dist-upgrade následovně:

   sudo apt dist-upgrade -y 

  Vzhledem k tomu, že Google vydává pravidelné aktualizace pro ChromeOS, tento příkaz se ukazuje jako docela užitečný, zvláště když chcete nainstalovat nejnovější dostupnou verzi.

    Jak používat KeepPass v systému Linux, aby byla vaše hesla v bezpečí

  Po upgradu zkontrolujte verzi OS

  Po aktualizaci operačního systému můžete zkontrolovat, zda byl váš systém úspěšně aktualizován. Chcete-li to provést, jednoduše spusťte:

   cat /etc/os-release 

  Číslo verze je vytištěno na obrazovce terminálu, kterou si můžete ověřit.

  Aktualizujte a upgradujte Linux na Chromebooku snadno

  Všestrannost Linuxu jako operačního systému je jasná, zvláště když na ChromeOS můžete spouštět, stahovat a používat různé balíčky. Celý proces aktualizace a upgradu je jednoduchý, snadno sledovatelný a odvede svou práci.

  Koneckonců, když jednáte se dvěma z nejlepších operačních systémů ve městě, budete mít nepochybně jednoduchost s procesy aktualizace.