6 nejlepších aplikací pro Mac s umělou inteligencí, které šetří čas a jsou produktivnější

Když je čas omezený, vybavení správnými nástroji vám umožní dosáhnout více. Přestože váš Mac již obsahuje několik vestavěných funkcí a aplikací, které vám pomohou být produktivnější, možná budete k dokončení úlohy potřebovat něco navíc.

Naštěstí několik aplikací pro macOS má integrovanou umělou inteligenci (AI), která zjednodušuje váš pracovní postup a automatizuje všední úkoly, což vám umožňuje soustředit se na důležité věci. Níže se budeme zabývat nejlepšími aplikacemi pro Mac s umělou inteligencí, které zvýší vaši produktivitu.

1. Krisp: Odstraňte hluk na pozadí během schůzek

Hluk na pozadí je jedním z nejčastějších rušivých vlivů, které mohou vykolejit vaše schůzky. Vzhledem k tomu, že online schůzky na moderním pracovišti stále převládají, je zásadní najít způsoby, jak eliminovat hluk na pozadí, jako je hučení klimatizace, štěbetání kolegů nebo štěkot psů.

Krisp je nezbytným nástrojem pro online schůzky, protože využívá AI ke ztlumení zvuků na pozadí a zlepšení kvality zvuku v reálném čase. Krisp se snadno používá; stačí si zaregistrovat účet a stáhnout si aplikaci do svého Macu. Poté spusťte aplikaci z panelu nabídek vašeho Macu.

Krisp funguje s většinou komunikačních nebo videokonferenčních aplikací pro váš Mac, jako je Zoom, Microsoft Teams, Hangouts a další. Otevřete preferovanou online aplikaci pro schůzky, přejděte do nastavení zvuku a jako mikrofon a reproduktor vyberte Krisp. Nyní si můžete užívat virtuální schůzky bez šumu na pozadí. Všimněte si, že Krisp může také přepisovat vaše schůzky v reálném čase.

  Jak automaticky generovat grafy v Tabulkách Google

Stažení: Krisp (Zdarma, k dispozici předplatné)

2. GrammarlyGO: Pomoc AI pro psaní a úpravy

GrammarlyGO je aplikace pro Mac s umělou inteligencí, která může fungovat jako váš osobní asistent pro psaní a úpravy. Tento nástroj můžete použít ke kontrole interpunkce, gramatiky a pravopisných chyb. Gramatika vám také může pomoci zajistit, aby vaše věty byly aktivní, a zlepšit celkovou čitelnost vašeho psaní.

Kromě možností úprav GrammarlyGO používá generativní umělou inteligenci k vytváření obsahu na základě vašich požadavků. Můžete zadat své výzvy nebo použít jednu z mnoha navrhovaných výzev. GrammarlyGO můžete například použít ke zkrácení, rozšíření nebo vylepšení textu. Můžete jej také použít k nastavení správného tónu textu, aby vyhovoval konkrétnímu publiku; můžete například vytvořit formální e-mail pro klienta nebo přátelský příspěvek pro Facebook.

Používání Grammarly je jednoduché. Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat si účet a stáhnout si rozšíření Safari a aplikaci pro Mac. Nyní jste připraveni používat GrammarlyGO zvýrazněním textu a přístupem k jeho funkcím kliknutím na ikonu GrammarlyGO (označenou žárovkou).

Stažení: GrammarlyGO (Zdarma, k dispozici předplatné)

Kolik aplikací pro zvýšení produktivity máte na svém Macu nainstalovaných? Je pravděpodobné, že máte speciální aplikaci pro poznámky, úkoly, kalendář a další. I když vám tyto nástroje nepochybně pomáhají dělat věci, přepínání mezi nimi může být obtížné. Zde se hodí pracovní prostor pro produktivitu vše v jednom, jako je Notion AI.

Notion je všestranný nástroj produktivity, který vám pomůže organizovat úkoly, sledovat všechny navštívené webové stránky, ukládat poznámky ze schůzek a další, aniž byste museli přepínat do různých aplikací. To však není vše; Notion využívá umělou inteligenci ke zjednodušení vašeho pracovního postupu.

  Certifikace AWS – jaké jsou možnosti a jak se stát certifikovaným?

Pomocí Notion AI můžete například shrnout, rozšířit, přeložit nebo zjednodušit své poznámky. Můžete jej také použít k vyhledání úkolů z poznámek ze schůzky nebo k prezentaci klíčových bodů ve formátu tabulky. Notion je zdarma k použití na vašem Macu, ale můžete upgradovat na placenou verzi a získat další funkce.

Stažení: Pojem AI (Zdarma, k dispozici předplatné)

4. Kanárská pošta: Váš e-mailový asistent AI

Seznam aplikací pro Mac s umělou inteligencí, které vám pomohou ušetřit čas a být produktivnější, nebude úplný bez zmínky o e-mailovém asistentovi. E-mail je totiž stále jednou z nejběžnějších komunikačních metod pro osobní nebo profesionální použití. Navíc nikoho nebaví psát e-maily nebo trávit čas ve schránce! Pokud tedy vestavěná aplikace Mail nefunguje, zvažte přechod na Canary Mail.

Canary Mail je e-mailový asistent s umělou inteligencí, který vám může pomoci zefektivnit váš e-mailový pracovní postup a ušetřit čas. Tento nástroj využívá umělou inteligenci k analýze a shrnutí vašich e-mailů. Kanárskou poštu můžete také použít k vytváření e-mailů tím, že poskytnete několik podrobností o tom, co chcete říct.

Pokud se často snažíte držet krok s ohromným počtem e-mailů, které dostáváte, Canary Mail vám může pomoci snížit přetížení e-mailů tím, že je seřadí a upřednostní za vás. Kromě toho vám usnadní odhlášení z odběru otravných e-mailových zpravodajů. Nakonec můžete do Canary Mail přidat všechny své e-mailové účty a vytvořit tak jednotnou doručenou poštu a vyhnout se přepínání mezi různými e-mailovými klienty.

Stažení: Kanárská pošta (Zdarma, k dispozici předplatné)

5. Řemeslo: Váš editor dokumentů s umělou inteligencí

Pokud hledáte výkonnou, ale snadno použitelnou aplikaci pro macOS, která vám pomůže vytvářet dokumenty pomocí AI, s Craftem neuděláte chybu. Craft je nádherně navržený editor dokumentů s umělou inteligencí pro počítače Mac, který může zlepšit váš zážitek z psaní poznámek a zjednodušit proces vytváření dokumentů.

  Jak přenést soubory z VirtualBoxu na hostitele

Bohatý výběr formátovacích nástrojů Craftu usnadňuje vytváření nejrůznějších dokumentů, včetně blogových příspěvků, návrhů projektů, poznámek ze schůzek, deníků vděčnosti a dalších. Kromě toho nabízí Craft také několik šablon, které usnadňují spouštění dokumentů s předem navrženými rozvrženími.

Kromě toho můžete použít Craft’s AI Assitant pro úsporu času při vytváření dokumentů. Craft AI může například shrnout, přeložit, navrhnout název, vytvořit osnovu a pokračovat v psaní, abychom jmenovali alespoň některé. Vše, co musíte udělat, je stisknout v dokumentu příkaz lomítko (/), abyste získali přístup k jeho funkcím.

Stažení: Řemeslo (Zdarma, k dispozici předplatné)

6. Přetočit: Zachyťte vše na svém Macu

Máte často problém si zapamatovat stránky, které navštěvujete, nebo zprávy, které čtete? Řekněme, že jste předchozího dne navštívili X (dříve Twitter) na svém Macu a narazili na zajímavý citát nebo vtipný příspěvek. Bohužel jediné, co si z příspěvku zapamatujete, je slovo nebo fráze. K vyhledání příspěvku můžete použít Rewind.

Rewind je aplikace s umělou inteligencí, která zachytí vše, co vidíte na Macu. Jakmile si stáhnete a nainstalujete Rewind na váš Mac, běží na pozadí, automaticky nahrává vaši obrazovku a ukládá nahrávky lokálně na vašem Macu. Přetočit zpět můžete z panelu nabídek a kliknutím na jeho ikonu se vrátíte v čase a najdete informace, které potřebujete.

Stažení: Přetočit (Zdarma, k dispozici předplatné)

Umělá inteligence není jen přechodný trend; je to mocný nástroj, který vám pomůže udělat více za kratší dobu. Naštěstí mnoho aplikací pro Mac, jako jsou ty uvedené výše, používá AI ke zjednodušení vašich pracovních postupů.

Takže ať už jste na volné noze, vzdálený pracovník, student nebo někdo, kdo chce ze svého Macu vytěžit maximum, tyto aplikace založené na umělé inteligenci mohou výrazně zlepšit vaši produktivitu.