Google First AI NotebookLM a Apple uvolňují beta verzi iOS 17

Ahoj lidi! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Google uvádí na trh první AI NotebookLM

Google představila nový notebook s umělou inteligencí s názvem NotebookLM (dříve známý jako Project Tailwind) pro hledače informací; přesně, bude užitečné pro učitele, studenty, spisovatele atd., aby získali shrnutí, odpovědi a nápady.

Klíčový rozdíl mezi NotebookLM a tradičními chatboty s umělou inteligencí spočívá v tom, že obecný chatbot představuje velké množství informací, které spolu mohou nesouviset, zatímco NotebookLM omezuje svou informační základnu na dokument, do kterého je podáván, aby poskytoval informace nebo odpovídal na otázky.

  Právě jste aktualizovali svůj iPhone na iOS 14? Vyzkoušejte tyto funkce

V případě potřeby bude stále konzultovat své rozsáhlejší znalosti, ale koncept NotebookLM spočívá v tom, že nejprve přejde k materiálu, který naplnil, aby získal relevantní informace.

Stručně řečeno, bude fungovat jako vaše personalizovaná AI poskytující relevantní informace na základě nahraných dokumentů. V současné době je povoleno pracovat pouze s Dokumenty Google.

Ve své počáteční fázi je povoleno v USA a v Dokumentech Google. V případě zájmu se můžete přihlásit do pořadníku tady.

Apple vydává beta verzi iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma

Jablko oznámila beta verze iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma. Tyto nové verze zahrnují funkce, jako jsou celostránkové snímky obrazovky, dvojjazyčná Siri (virtuální asistent) a vylepšené třídění SMS pro zákazníky se dvěma SIM kartami. Fáze beta může obsahovat chyby; můžete počkat na finální verzi.

  Pamatujte si, kde jste zaparkovali, a získejte upozornění, když se blíží konec platnosti vašeho glukometru [iOS]

Dvojjazyčné dotazy na Siri nutí uživatele klást otázky smícháním angličtiny a dalších indických jazyků. Tato nová aktualizace je užitečná pro indické uživatele, protože uživatelům umožní rychle přecházet mezi angličtinou a jiným jazykem a zároveň mluvit s rodinou a přáteli.

Stejně jako Android i Apple přidává do iOS 17 funkci celostránkového snímku obrazovky.

Společnost Apple vylepšuje indické uživatele napříč platformami pomocí následujících aktualizací.

  • Vylepšená funkce dvou SIM karet zahrnuje třídění zpráv, samostatné vyzvánění a výběr SIM karty při volání na neznámá čísla.
  • Podpora až 10 indických jazyků.
  • Uživatelé se mohou k Apple ID přihlásit pomocí svého telefonního čísla, nikoli e-mailové adresy.
  • Nový pandžábský slovník
  • Historie hovorů až 2000 hovorů.
  • Filtrování zpráv na iPadu
  Jak vyhledávat karty Safari v iOS 10

eBay, globální obchodní společnost, která spojuje miliony prodejců a kupujících po celém světě, oznámila akvizici Certilogo za nezveřejněnou částku. Certilogo poskytuje digitální ID a ověřování pomocí AI pro oblečení a módní zboží.

Jak uvádí tisková zpráva eBay, spolupráce Certilogo a eBay umožní spotřebitelům a značkám komunikovat a vytvářet nové příležitosti k aktivaci a zvýšení účasti v ekonomice. Certilogo využívá digitální technologii ke správě životního cyklu oblečení, ověřování pravosti a poskytování důvěryhodných informací.

eBay vylepšuje svou autentizaci a detekci podvodů nákupem společností využívajících umělou inteligenci 3 PM Shield, která se zabývá detekcí podvodů, a Sneaker Con Digital, která ověřuje pravost špičkových tenisek.

Další aktualizace najdete v kategorii Nejnovější technologie.