HTVRont Auto Tumbler Heat Press Review: Smíšené výsledky

Klíčové věci

  • HTVRont Auto Tumbler Press zvládne větší předměty, jako jsou 30oz sklenice.
  • Počáteční výsledky mohou být nekonzistentní a budete muset experimentovat, abyste našli nejlepší kvalitu.
  • S lisem lze rychle začít a snadno se používá, ale může být obtížné z něj vytěžit maximum.

Ať už jste profesionální prodejce Etsy nebo fotbalová maminka, možnost vyrábět přizpůsobené hrnky, sklenice a baňky je něco, co byste mohli chtít přidat do svého arzenálu. S řemeslným řezacím strojem a automatickým tumblerovým lisem HTVRont si můžete během okamžiku vyrobit své vlastní, profesionálně vypadající, sublimované a tepelně lisované sklenice vhodné do myčky.

Ale dosažení těchto dobrých výsledků vyžaduje plánování a zkušenosti a není to úplně automatická zkušenost, za kterou se tvrdí.

HTVRont Auto Tumbler Press

Auto Tumbler Heat Press dokáže zpracovat větší předměty až do průměru 8,5 cm, jako jsou 30oz sklenice – ale musíte nastavit čas a teplotu ručně a výsledky mohou být nekonzistentní.

Značka HTVRont

Barva Bílá nebo světle modrá

Hmotnost 4,3 kg

Kapacita válců o průměru 7,5-8,5 cm (průměr 2,95-3,35 palce)

Rozměry 13 x 11 x 6,3 palce (328 x 278 x 160 mm)

Materiály Kompatibilní s keramikou, kovy a některými plasty

Balení obsahuje rukavice a tepelně odolnou pásku

Klady

  • Funguje s většími, delšími válci, jako jsou 30oz odlivky a sippy šálky
  • Rychle se zahřeje a snadno se používá

Nevýhody

  • Nezahrnuje úplně hrnky k rukojeti (ani v rámci uvedených specifikací)
  • Nekonzistentní výsledky

James Bruce / MakeUseOf

Uvnitř krabice najdete samotný tepelný lis, tepelně odolnou pásku k přilepení vašich návrhů a elegantní růžové žáruvzdorné rukavice pro manipulaci a kontrolu vašeho mistrovského díla za tepla mimo lis.

Rozhodující je, že nejsou zahrnuty žádné startovací potřeby, takže budete muset zamířit do Amazonu nebo do místního hobbyshopu, kde najdete sublimační polotovary a další potřeby. Správně – budete potřebovat speciální „sublimační polotovary“. I když můžete použít běžný teplosměnný vinyl a hodit ho na jakékoli staré bílé hrnky, nemusí to nutně držet a nebude to odolné.

  Procházejte obrázky na Redditu, odfiltrujte zbytek

HTVRont Auto Tumbler Press není malý stroj, měří 12,9 x 10,9 x 6,3 palce a váží 4,3 kg (9,5 lb).

Co je sublimace a co potřebujete k ozdobení svých hrnků?

Sublimace je proces přenosu speciálních netavitelných inkoustů na sublimační substrát. To vytváří odolné designy, které jsou bezpečné pro potraviny a omyvatelné. I když byste mohli zahřátím přenést trochu běžného vinylu na hrnek nebo jiný válcový předmět, nedoporučuje se to a neexistuje žádná záruka, že se dokonce přilepí.

Na co tedy můžete sublimovat? Zkrátka na cokoli se sublimační vrstvou lze sublimovat. Obvykle to znamená nákup hotových sublimačních polotovarů (hrnky, sklenice, šálky atd.). Ty již mají speciální vrstvu, na kterou mohou netavitelné inkousty přenést. Existují také způsoby, jak si tuto vrstvu nanést sami pomocí spreje nebo štětce, ale toto jsem nezkoumal.

Jak ale udělat sublimační design? Máte tam několik možností. Prvním z nich je použití hotových archů sublimovaných inkoustových vzorů, které si poté vyříznete na svůj Cricut nebo Xtool M1, stejně jako na běžný vinyl. Dodává se s podkladovým listem stejným způsobem a budete muset obrátit design.

Případně si můžete vytisknout vlastní návrhy, i když to není levná volba. Potřebujete tiskárnu, která vám umožní plnit vaše vlastní inkousty, jako je Epson Ecotank – a tato tiskárna se pak bude věnovat tomuto úkolu. Možná budete moci nechat svůj návrh vytisknout někým jiným, i když samozřejmě v závislosti na tom, kolikrát to uděláte, může být levnější investovat do tiskárny a inkoustů pro sebe.

Od designu po hrnek: Jednoduché a snadné použití

Nepříjemné je, že HTVRont Auto Tumbler Heat Press je kompatibilní pouze s válcovými předměty o průměru od 7,5 do 8,5 cm (2,9-3,35 palce), ale musíte se ponořit do manuálu, abyste to zjistili. V praxi to znamená skleničky od 10oz do 30oz.

Mnohem raději bych byl, kdyby to bylo někde napsáno na stroji – nebo ještě lépe, kruh nahoře pro minimální kompatibilní velikost, na kterou byste mohli umístit svůj objekt za účelem testování. Maximum se samozřejmě pozná, protože se nevejde do otvoru, ale minimum byste poznali až při startu stisknutí, kdy zjistíte, že je uvolněné nebo se nedotýká stran.

  Jak používat iPad nebo iPhone jako teleprompter

To znamená, že to není konec světa, pokud je váš objekt jen kousek od minima. Můžete si zakoupit silné silikonové fólie, které udrží váš předmět přiléhavý a přenášejí teplo. K tomu budete muset mírně prodloužit dobu ohřevu.

Použití automatického lisu na ohřev sklenice: Ne tak „Auto“

James Bruce / MakeUseOf

Část názvu „auto“ neodkazuje na nastavení teploty a časů, které je třeba provést ručně. Je to docela snadné, ale doporučená nastavení si budete muset prostudovat v manuálu – a někdy se mohou lišit tak divoce, že výsledky jsou kdekoli od polopečených po převařené. Jako většina řemeslných strojů budete muset hodně experimentovat a pokaždé si poznamenat, která nastavení nejlépe vyhovují vašim materiálům.

Místo toho, auto část názvu pochází z jeho schopnosti přizpůsobit se různým objektům, utažením po obvodu podle potřeby.

Začněte stisknutím tlačítka zapnutí zcela vlevo. Nastavte požadovanou teplotu a čas a počkejte, dokud se tlačítko napravo nezbarví zeleně, což znamená, že má teplotu a je připraveno k použití. Může dosáhnout až 200 °C (390 °F) za tři minuty. Poté v rukavicích zatlačte svůj předmět a stisknutím zeleného tlačítka začněte odpočítávat.

James Bruce / MakeUseOf

Mojí první zastávkou byl hrnek a design, který jsem negativně vyřezal z listu netavitelného inkoustu Cricut. Výsledky byly průměrné, ale dalo se očekávat, protože to byl můj vůbec první pokus. Z velké části to fungovalo dobře, ale upozornilo na některé klíčové nedostatky v procesu.

James Bruce / MakeUseOf

Zaprvé, přestože byl v rámci limitu průměru 85 mm, bylo to docela těsné a tepelný lis se kolem hrnku úplně neuzavřel, takže netavitelný inkoust u rukojeti nefungoval správně. Za druhé, trochu inkoustu se vylouhovalo do tepelného lisu. Ponaučení: použijte nějaký pergamen, abyste tomu v budoucnu zabránili. Pergamenový papír mu také mohl pomoci k dalšímu klouzání, čímž se snížilo tření mezi hrnkem a vyhřívaným povrchem.

James Bruce / MakeUseOf

Mojí další zastávkou bylo vyzkoušet nějaké levnější generické inkoustové archy spolu s vyšší baňkou a tentokrát z nich přímo vyříznout design (bez použití negativního prostoru).

  Měli byste používat iCloud Keychain k synchronizaci hesel na Macu a iPhone?

James Bruce / MakeUseOf

Vytvořil jsem design pomocí tří různých listů a všechny je přilepil tak, aby byly tepelně slisovány dohromady. Tentokrát měla baňka dostatečně malý průměr, aby ji lis zcela zakryl. Opět to však zvýraznilo některé nedostatky v mém procesu a se strojem.

James Bruce / MakeUseOf

Z jakéhokoli důvodu, blíže ke spojům, se návrhy nepřenesly tak dobře, jak by mohly. Mám podezření, že to bylo kvůli špatnému nahrávání. Musíte zajistit, aby byl design co nejrovnější vůči povrchu. Větší vzory je těžší najít.

James Bruce / MakeUseOf

Z prázdného místa jsem také viděl poměrně skvrnité výsledky a chaotické vzory. Musel jsem odstranit některé vzory, které byly původně vyříznuty, protože kusy byly příliš malé a nezůstaly na přenosovém listu; mohlo se stát, že několik z nich bylo špatně nařezáno a zanechalo na obtisku malé množství inkoustu. Pokud jde o obecně chaotické ostatní oblasti, které jsou jasně viditelné jako tmavé skvrny kolem okraje, může to být způsobeno levnými materiály. Nevyhnutelně se část inkoustu vyloupne na přenosový list, což je patrnější u tmavších inkoustů.

James Bruce / MakeUseOf

Oproti tomu červené razítko se synovým jménem vyšlo krásně.

Měli byste si koupit automatický tumblerový lis HTVRont?

Hlavním prodejním argumentem HTVRont Auto Tumbler Press ve srovnání s předním konkurentem – Cricut Mug Press – je velikost. Model Cricut zvládne pouze hrnky, nikoli sklenice; i když s připojeným softwarem je proces většinou automatický. Zatímco HTVRont Auto Tumbler Press zvládne širší škálu větších předmětů, měl jsem smíšené výsledky. Je však těžké určit problémy. Byl to nedostatek zkušeností, nekvalitní materiály nebo nedůsledné zahřívání a tlak ze strany lisu? Nebo vše výše uvedené?

Pokud chcete lisovat pouze hrnky, navrhoval bych, abyste zůstali u speciálního lisu na hrnky. Ale pokud chcete rozšířit své crafting na větší válcové objekty, HTVRont Auto Tumbler Press může být to pravé pro vás. Za 160 USD s kupónem Amazon na stránce je tisk HTVRont pouze o 10 USD více než Cricut. Vzhledem k flexibilitě, kterou nabízí, to vypadá jako hodně, ale není to proces vhodný pro začátečníky a bude vyžadovat spoustu experimentů.

HTVRont Auto Tumbler Press

Auto Tumbler Heat Press dokáže zpracovat větší předměty až do průměru 8,5 cm, jako jsou 30oz sklenice – ale musíte nastavit čas a teplotu ručně a výsledky mohou být nekonzistentní.