Jak automaticky povolit režim nízké spotřeby na iPhone

Když se váš iPhone vybije, iOS zobrazí vyskakovací okno s výzvou k aktivaci „režimu nízké spotřeby“, aby se okamžitě vypnuly ​​všechny aktivity na pozadí, aby se prodloužila výdrž baterie. Když je aktivován, režim úspory energie zůstane aktivní, dokud nebude baterie vašeho iPhone dostatečně nabitá. Kromě toho můžete také ručně zapnout režim nízké spotřeby v závislosti na vašich potřebách, abyste zvýšili výdrž baterie vašeho zařízení iOS. I když se jedná o dobře promyšlenou implementaci, raději byste na svém iPhonu povolili režim nízké spotřeby automaticky, když baterie dosáhne určitého procenta? Díky zkratce je možné automatizovat režim úspory energie v systému iOS 15. Pomohu vám s nastavením!

Automaticky přejít do režimu nízké spotřeby na iPhone (2022)

Co je režim nízké spotřeby a jak funguje na iPhone?

Režim nízké spotřeby, který byl poprvé představen v systému iOS 9 (2015), je navržen tak, aby prodloužil výdrž baterie vašeho iPhone. Když aktivujete tento režim úspory energie, ovlivní následující funkce:

  • Obnovit aplikace na pozadí
  • 5G (kromě streamování videa)
  • Vyzvednutí e-mailu
  • Některé vizuální efekty
  • Auto-Lock (výchozí nastavení na 30 sekund)
  • Fotky na iCloudu (dočasně pozastaveno)
  • Automatické stahování

S vypnutými energeticky náročnými činnostmi může váš iPhone vydržet o něco déle s omezenou šťávou. Ideální pro chvíle, kdy jste na cestách a chcete, aby vaše zařízení běželo déle než obvykle. Jakmile svůj iPhone nabijete na 80 %, režim úspory energie se automaticky deaktivuje, aby bylo umožněno normální fungování aktivit na pozadí.

  Jak odesílat video nebo obrázek z Disku Google a Dropboxu

Co když však často zapomenete vyvolat tento režim, když baterie dosáhne nízkého procenta, a proto jej chcete spustit na požadovaném procentu, například 30 % nebo 15 %? Zde přichází na řadu zkratka režimu nízké spotřeby na iPhone. Pojďme se naučit, jak to nastavit:

Automatizujte režim nízké spotřeby na vašem iPhone

Abychom zautomatizovali režim úspory energie, nakonfigurujeme zkratku nazvanou „Úroveň baterie“. Jako důvěryhodná zkratka pro uživatele iPhone funguje spolehlivě. Postupujte podle následujících kroků:

1. Nejprve na svém iPhonu otevřete aplikaci Nastavení. Poté vyberte „Baterie“ a zapněte „Režim nízké spotřeby“.

2. Dále spusťte aplikaci Zkratky a přejděte na kartu „Automatizace“ ze spodního navigačního panelu.

Poznámka: Pokud aplikace Apple Shortcuts není na vašem zařízení dostupná, stáhněte si ji z App Store. Je k dispozici zdarma a podporuje iPhony se systémem iOS 12 nebo novějším.

3. Dále klepněte na „Vytvořit osobní automatizaci“. Poté přejděte dolů, najděte Úroveň baterie a vyberte ji.

4. Dále přetáhněte posuvník doleva nebo doprava a vyberte procento baterie, když chcete, aby se na vašem iPhone automaticky zapínal režim nízké spotřeby. Můžete také povolit režim úspory energie, když vaše zařízení dosáhne tohoto procenta nebo klesne pod něj. Například povolím režim nízké spotřeby, když baterie dosáhne 50 %. Jakmile vyberete požadované procento baterie, klepněte na Další.

5. Zde klepněte na „Přidat akci“. Poté na vyhledávacím panelu vyhledejte „Režim nízké spotřeby“ a vyberte „Nastavit režim nízké spotřeby“.

  Oprava ERR_CONNECTION_RESET v Chrome

6. Klepněte na Další a ujistěte se, že jste klikli na Hotovo v pravém horním rohu obrazovky, abyste potvrdili změny zástupce.

Poznámka: Pokud nechcete, aby aplikace Zkratky zobrazovala upozornění při spuštění automatizace, vypněte přepínač „Před spuštěním se zeptat“.

A to je vše! Jakmile váš iPhone dosáhne zvoleného procenta, automaticky přejde do režimu nízké spotřeby, aby šetřil baterii.

Ponechejte na iPhonu trvale povolený režim nízké spotřeby

Existuje další super šikovná zkratka, která vám umožní trvale ponechat režim nízké spotřeby povolený. Pokud na prodloužení životnosti baterie vašeho zařízení záleží více než na čemkoli jiném, měli byste určitě použít tuto zkratku. Postup nastavení:

1. Chcete-li začít, otevřete na svém iPhone aplikaci Zkratky a přejděte na kartu „Automatizace“ ve spodní navigační liště.

2. Nyní klepněte na tlačítko „Vytvořit osobní automatizaci“ pro přidání nové automatizace. Pamatujte, že pokud již máte nastavenou automatizaci, budete muset nejprve klepnout na tlačítko „+“ a poté na tlačítko „Vytvořit osobní automatizaci“.

3. Na panelu „New Automation“ přejděte dolů a vyhledejte „Režim nízké spotřeby“ a vyberte jej.

4. Dále přizpůsobíme podmínky, které spouštějí automatizaci. Vyberte možnost „Je vypnuto“ (měla by se pod ním zobrazit modrá značka zaškrtnutí) a ujistěte se, že není vybrána možnost „Je zapnuto“. Poté klepněte na „Další“ v pravém horním rohu obrazovky.

5. Poté klepněte na „Přidat akci“, vyhledejte „Nízká spotřeba“ a zvolte „Nastavit režim nízké spotřeby“.

6. Nyní bude akce „Nastavit režim nízké spotřeby“ standardně nastavena na „Zapnout režim nízké spotřeby“. Klepněte na „Další“ v pravém horním rohu obrazovky a vypněte přepínač „Zeptat se před spuštěním“. Pokud budete vyzváni, klepněte na „Neptat se“ ve vyskakovacím dialogovém okně pro potvrzení výběru. Udělali jsme to, abychom zajistili, že aplikace Zkratky nezobrazí zprávu při každém spuštění automatizace.

  Jak obnovit přerušené stahování v prohlížeči Google Chrome

7. Nakonec nezapomeňte klepnout na „Hotovo“ pro uložení změn. Pokaždé, když je režim nízké spotřeby deaktivován, aplikace Zkratky jej zapne.

Zakázat/odstranit automatizaci režimu nízké spotřeby na iPhone

Pokud již automatizaci režimu nízké spotřeby na svém iPhonu nepotřebujete používat, můžete ji deaktivovat nebo dokonce odstranit v aplikaci Zkratky. Zde jsme podrobně popsali kroky pro obě metody:

1. Otevřete na svém iPhonu aplikaci Zkratky a přejděte na kartu „Automatizace“ ve spodní části obrazovky.

3. Chcete-li zakázat jakoukoli automatizaci, klepněte na ni a poté vypněte přepínač „Povolit tuto automatizaci“. Pro potvrzení změny nezapomeňte klepnout na tlačítko „Hotovo“ v pravém horním rohu.

2. Pokud chcete automatizaci odstranit, přejeďte na ní zprava doleva a poté stiskněte červené tlačítko „Smazat“.

Tipy, jak maximálně využít režim nízké spotřeby na iPhone

No, tady to je! Takto můžete automatizovat super užitečný režim úspory energie na vašem zařízení iOS. Vzhledem k tomu, jak zásadní je to pro úsporu výdrže baterie, když je baterie téměř vybitá, využijte všechny zkratky k automatickému spuštění při požadovaném procentu baterie nebo k trvalému aktivaci. Protože se jedná o důvěryhodné zkratky, fungují bez problémů. To znamená, že se v komentářích podělte o své myšlenky na tato řešení v režimu nízké spotřeby. Pokud byste chtěli prozkoumat více takových skvělých tipů, podívejte se na náš souhrn nejlepších zkratek pro iPhone.

x