Jak vždy spouštět aplikace jako správce v systému Windows 11

Oprávnění správce je něco, co uživatelé potřebují při deblonaci Windows 11 nebo změně klíčových nastavení ochrany osobních údajů ve Windows 11. V zásadě potřebujete oprávnění správce v nástrojích příkazového řádku, programech, utilitách a dalším softwaru, abyste mohli provádět změny na úrovni systému. Abychom vám ušetřili čas a námahu, přinášíme vám podrobný návod, jak vždy spouštět aplikace jako správce ve Windows 11. To vám umožní snadno otevírat programy s oprávněním správce ve výchozím nastavení ve Windows 11. S touto poznámkou se přesuneme do

Spouštět aplikace jako správce ve výchozím nastavení v systému Windows 11 (2022)

Přidali jsme čtyři různé metody pro spouštění aplikací jako správce ve výchozím nastavení v systému Windows 11. Níže uvedenou tabulku můžete rozbalit a přejít na jakoukoli metodu, kterou uznáte za vhodnou.

Upravte pokročilé vlastnosti, abyste spouštěli aplikace s oprávněními správce

Chcete-li vždy spouštět aplikace jako správce v systému Windows 11, musíte získat přístup k pokročilé vlastnosti programu a provést tam změny. Musíte to udělat pro každý program, ke kterému chcete mít ve výchozím nastavení přístup správce. Zde je návod, jak na to.

  Jak vybrat barvu výplně pro tapetu uprostřed ve Windows 10

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte název programu, který chcete vždy spouštět jako správce. Například jsem napsal „příkazový řádek“. Nyní klikněte na „Otevřít umístění souboru“ v pravém podokně.

2. Dále klikněte pravým tlačítkem myši na jeho zástupce a otevřete „Vlastnosti“.

3. Nyní klikněte na „Upřesnit“ na kartě „Zástupce“.

4. Zde zaškrtněte políčko „Spustit jako správce“ a klikněte na „OK“. Tím zajistíte, že se příkazový řádek (nebo jakýkoli program, který jste zvolili) vždy otevře s právy správce.

5. Tento postup opakujte pro všechny aplikace, které chcete ve výchozím nastavení spouštět jako správce v systému Windows 11.

Spusťte aplikaci jako správce pomocí klávesové zkratky

Pokud nechcete upravovat pokročilé vlastnosti každého programu, zde je šikovná klávesová zkratka Windows 11, která vám umožní rychle otevřít programy s oprávněními správce.

Stiskněte na klávesnici „Ctrl + Shift“ a na hlavním panelu nebo v nabídce Start klikněte na program, který chcete spustit. Tato klávesová zkratka vynutí spuštění aplikace s přístupem správce. Programy můžete také otevřít z okna Spustit stisknutím „Ctrl + Shift + Enter“. Jak skvělé to je? Takže pokračujte a vyzkoušejte tuto klávesovou zkratku, abyste vždy spouštěli aplikace jako správce ve Windows 11.

  7 nejlepších nástrojů Windows Server Update Service zkontrolovaných v roce 2020

Spouštějte aplikace s oprávněním správce v režimu kompatibility

Zatímco režim kompatibility umožňuje spouštět mnohem starší aplikace ve Windows 11 a 10, existuje další nástroj tohoto režimu. Umožňuje vám vždy otevírat programy s oprávněními správce. To se může hodit pro samostatné aplikace, které nevyžadují instalaci a nemají zástupce. Pokud vám první metoda nefungovala, určitě vám to pomůže.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na program a otevřete „Vlastnosti“.

2. Dále přejděte na kartu „Kompatibilita“. Zde zaškrtněte políčko „Spustit tento program jako správce“. Nyní klikněte na OK a máte hotovo. Od této chvíle bude program na Windows 11 vždy běžet jako správce.

Vždy otevřete PowerShell jako správce ve Windows 11

PowerShell je jednou z častých aplikací, které lidé otevírají jako správce ve Windows 11. A aby ušetřili čas, PowerShell nabízí nativní nastavení, které vám umožní vždy otevřít nástroj příkazového řádku se zvýšeným oprávněním. To znamená, že nastavení v aplikaci je k dispozici pod Windows Terminal Preview (verze 1.13 nebo novější), což je na cestě k tomu, aby se stalo výchozím nástrojem příkazového řádku ve Windows 11. Navrhoval bych, že pokud používáte PowerShell, otevřete jej přes Windows Terminal Preview, protože také podporuje různé funkce přizpůsobení. S tím řečeno, zde je návod, jak přepnout důležité nastavení pro otevření Powershell s oprávněními správce.

  Jak změnit logo spouštění systému Windows 10

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte „terminál“. Kliknutím jej otevřete.

2. Dále klikněte na ikonu šipky dolů a otevřete „Nastavení“.

3. Zde přejděte na kartu „Windows PowerShell“ z levého postranního panelu a zapněte přepínač „Spustit tento profil jako správce“ v pravém podokně.

4. Nakonec klikněte na „Uložit“ a máte hotovo. Nyní, kdykoli otevřete PowerShell ve Windows Terminal, otevře se s oprávněním správce ve Windows 11.

Ve výchozím nastavení povýšit oprávnění správce v systému Windows 11

Toto jsou čtyři metody, které vám umožní vždy spouštět aplikace jako správce v systému Windows 11. Obecně preferuji šikovnou klávesovou zkratku, ale pokud pravidelně používáte program s přístupem správce, pokračujte a upravte pokročilé vlastnosti tohoto programu. Ušetří vám to spoustu času a starostí. Každopádně to je od nás vše. Pokud chcete opravit chyby disku ve Windows 11, postupujte podle našeho průvodce a najděte vhodné řešení. A pokud se potýkáte s problémy s pamětí ve Windows 11, jako je vysoké využití paměti RAM, únik paměti a další, pak vám náš tutoriál jistě pomůže tyto problémy odstranit. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x