etechblog

Jak bezpečné je vaše heslo? 8 důležitých tipů, jak zjistit, zda jsou vaše hesla silná nebo ne?

V dnešní digitální době trávíme svůj kvalitní čas většinou na zařízeních, ať už pro práci nebo zábavu. Jsme tak zapojeni do zařízení a internetu, že naše věci už také nejsou tak skryté. V celém tomto světě založeném na datech nás jejich tenká vrstva chrání před osobními ztrátami. Mohou to být finanční údaje, soukromá data a další. Tou ochrannou vrstvou je vaše heslo. Myslete na své heslo jako na štít chránící vaši přítomnost na internetu, vaše heslo je jako hlavní klíč k datům. Vaše heslo je jako první vrstva ochrany proti padouchům, kteří chtějí proklouznout do vašeho soukromí.

Silné heslo je jako štít, takže je těžké promyslet potenciální hrozby. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak bezpečné je vaše heslo a proč potřebujeme silné heslo? Jak dlouho bude trvat uhodnout vaše heslo k online účtu? Protože pokud je vaše heslo slabé, je to jako opustit hlavní dveře pro cizince.

Časté chyby při výběru hesel.

Volba dobrého hesla je jako umístění štítu na vaše online data, abyste byli v digitálním světě v bezpečí. Podle Výzkum ExpressVPN provedeno na zabezpečení heslem. Odhalili velmi překvapivá data týkající se používání hesla a některé běžné chyby, kterých se můžete v budoucnu při výběru hesla vyvarovat.

1. Příliš snadné: Nevybírejte něco příliš jednoduchého jako „heslo12345. Zlí hoši to zkoušejí jako první, protože se dají snadno uhodnout.

  Jak opravit chybu SIM Not Provisioned MM#2

2. Osobní údaje: výběr věcí, jako jsou vaše narozeniny nebo jméno domácího mazlíčka, je riskantní. Hackeři to mohou zjistit a dostat se do vašich účtů.

3. Všude stejné heslo: Používání stejného hesla pro všechny účty je jako používání jednoho klíče pro každý zámek. Pokud to někdo dostane, může otevřít všechno.

4. Příliš krátká: Krátká hesla jsou jako malé zámky. Jděte na delší, aby to bylo pro hackery těžší.

5. Používání běžných slov: Pokud je vaše heslo jen obyčejné slovo, hackeři ho snadno zjistí. Smíchejte to, aby to bylo složité.

6. Zapomenutí změnit: Pravidelně neměnit heslo je chyba. I dobrá hesla se mohou časem oslabit.

7. Tajemství sdílení: Nikdy nesdílejte své heslo, a to ani s přáteli. Je to váš tajný kód, aby byly věci v bezpečí.

8. Ignorování zvláštního zabezpečení: Pokud web nabízí dvoufaktorovou autentizaci, použijte ji. Přidává další vrstvu ochrany.

9. Používání pouze písmen nebo číslic: Kombinujte písmena, čísla a symboly ve svém heslu. Dělá to silnější.

10. Používání veřejné Wi-Fi: Buďte opatrní při přihlašování na veřejné Wi-Fi. Je to jako mluvit nahlas na veřejnosti; ostatní by mohli slyšet. Pokud je to možné, používejte zabezpečené sítě.

Tipy pro zabezpečení heslem.

1. Přidejte čísla, symboly a velká a malá písmena: Vytvářejte hesla s kombinací velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků. Tato rozmanitost ztěžuje padouchům je zjistit.

  Proč vzdálený tým potřebuje správce hesel [+4 Tools]

2. Vyhněte se používání osobních údajů: Nepoužívejte snadno uhodnutelné informace, jako je vaše jméno nebo narozeniny. Místo toho jděte na něco jedinečného a nesouvisejícího s vaším osobním životem.

3. Nepoužívat hesla: Používejte různá hesla pro různé účty. Pokud se jeden klíč ztratí, nechcete, aby vám otevřel všechny dveře.

4. Začněte používat správce hesel: Zvažte použití správce hesel. Pomáhá vám bezpečně generovat a ukládat složitá hesla, takže si je nemusíte všechna pamatovat.

5. Udržujte své heslo pro sebe: Nechte si svá hesla pro sebe. Jejich sdílení, dokonce i s přáteli, může být riskantní. Je to jako sdílet svou identitu superhrdiny – není to skvělý nápad!

Proč zvolit Správce hesel s dvoufaktorovou autentizací?

Představte si svět, kde štíty hesel chrání vaše online data a přítomnost v digitálním světě – to je to, co správci hesel a dvoufaktorové ověřování (2FA) dělají pro váš digitální život.

1. Správci hesel: Váš pomocník s pamětí

Pamatování je těžké: Máme mnoho online účtů a zapamatovat si silná hesla pro každý z nich je těžké. Správci hesel si je pamatují za vás.

Super silná hesla: Vytvářejí super silná hesla, která jsou mnohem lepší než to, s čím bychom mohli přijít. Tím je pro padouchy mnohem těžší proniknout dovnitř.

Snadné a rychlé: Správci hesel usnadňují přihlašování. Udělají to za vás, šetří čas a zajišťují, že si nezkazíte hesla.

Extra ochrana: Tím, že jsou vaše hesla v bezpečí za jedním hlavním heslem, přidávají další vrstvu zabezpečení, jako je super štít, který chrání vaše online věci.

  Jak najít levné letenky s Google Flights

2. Dvoufaktorová autentizace (2FA): Sidekick, který přináší úder

Dvojité zabezpečení: 2FA přidá za vaše heslo další krok, jako je tajné podání ruky. Ztěžuje to někomu proniknout dovnitř, i když zná vaše heslo.

Opravuje problémy s heslem: IFA zasáhne, aby zachránila den. pokud vaše heslo nějak unikne, znamená to, že padouši potřebují víc než jen vaše heslo, aby se dostali dovnitř.

Funguje všude: Ať už jste na sociálních sítích nebo děláte online bankovnictví, 2FA vás může ochránit. Je to jako věrný pomocník, který jde s vámi všude.

Máte to pod kontrolou: Používání 2FA vám dává větší kontrolu nad vaší online bezpečností. Je to pro vás snadný způsob, jak se stát superhrdinou, který má na starosti váš digitální svět.

závěr?

Volba správných bezpečnostních opatření je v dnešní době důležitá. Náš návrh čtenářům je tedy vždy vyvarovat se běžných chyb, kterých se tam venku dopouští drtivá většina. Nastavte a přijměte správná bezpečnostní opatření, protože jedna jediná chyba může změnit celý váš život. Znám mnoho lidí, kteří jsou v depresi a dokonce i někteří pokračují v nešťastných situacích, jako je sebevražda, jen kvůli finančním ztrátám kvůli hackům nebo únikům dat, jako jsou úniky osobních fotografií nebo videí. Proto vám doporučujeme porozumět tomu a zabezpečit si heslo ještě dnes.

x