Jak blokovat telefonní a FaceTime hovory na iPhone a iPad

Ať už je to telemarketer nebo někdo, koho znáte, kdo vás obtěžuje, někdy je nejlepší, když mu zablokujete, aby vám nemohl volat nebo používat FaceTiming. Zde je návod, jak to udělat na vašem iPhonu a iPadu.

Majitelé iPhonů a iPadů mají k dispozici nespočet způsobů, jak vás může někdo kontaktovat, ať už jde o telefonní hovor, audiohovor FaceTime nebo videohovor FaceTime. Navzdory mnoha různým způsobům, jak vás někdo může kontaktovat, iOS funguje na principu všechno nebo nic. To znamená, že když vám někdo zablokuje, aby vám volal, zablokujete mu také možnost vás kontaktovat přes FaceTime. Jako praktický bonus také zabrání tomu, aby vás kontaktovali přes SMS nebo iMessage.

V aplikacích FaceTime a Phone můžete zablokovat kontakty, aby se k vám nedostaly – opět tím zablokujete všechny kontaktní body, bez ohledu na to, kde to uděláte – a my vám ukážeme, jak na to.

Blokování kontaktů v aplikaci Telefon

Chcete-li začít, otevřete aplikaci Telefon. V závislosti na tom, zda blokujete někoho ve svém seznamu kontaktů nebo nedávného volajícího, klepněte na tlačítko „Kontakty“ nebo „Poslední“.

Klepněte na jméno kontaktu, pokud jste na kartě „Kontakty“. Klepněte na tlačítko „Informace“ vedle volajícího, kterého chcete zablokovat, pokud jste na kartě „Poslední“.

Dále přejděte na úplný konec stránky a klepněte na možnost „Blokovat tohoto volajícího“.

Nakonec potvrďte blokování klepnutím na „Blokovat kontakt“.

Blokování kontaktů v aplikaci FaceTime

Blokování kontaktu v aplikaci FaceTime je podobné jako v aplikaci Telefon, ale tentokrát můžete zablokovat pouze lidi, kterým jste volali nebo kteří vám volali v minulosti. Pokud blokujete někoho nového, můžete to udělat v aplikaci Telefon.

Pokračujte a spusťte aplikaci FaceTime a poté klepněte na tlačítko „Info“ vedle jména osoby, kterou chcete zablokovat.

Nyní přejděte úplně do spodní části obrazovky a klepněte na tlačítko „Blokovat tohoto volajícího“.

Nakonec potvrďte implementaci bloku klepnutím na „Blokovat kontakt“.