Steam

Jak hrát hry Steam na Meta Quest

Zatímco Meta Quest má silnou knihovnu nativních her, ke kterým máte přístup pouze pomocí náhlavní soupravy, přicházíte o graficky náročnější hry Steam VR, které mohou využít výkon vašeho herního PC.

Pokud chcete hrát hry Steam na náhlavní soupravě Meta Quest, existuje řada způsobů, jak to udělat, a my vám ukážeme, jak na to.

Neexistuje žádný způsob, jak nativně hrát hry Steam na Questu, takže všechny tyto metody je striktně streamují z hostitelského počítače. Pokud ještě nemáte nainstalovaný Steam na ploše, s nainstalovanými a hratelnými hrami, nejprve nainstalujte Steam.

Tři ze čtyř metod zde zahrnují bezdrátové streamování, což znamená, že kvalita vašeho zážitku se bude lišit v závislosti na rychlosti vaší Wi-Fi (nikoli vašeho internetu, pouze vaší interní sítě). Pro dosažení nejlepších výsledků budete chtít zajistit:

 • Váš herní počítač je připojen k routeru přes gigabitový ethernetový kabel nebo rychlejší.
 • Když používáte Quest ke hraní, jste fyzicky ve stejné místnosti jako váš Wi-Fi router nebo přístupový bod. V ideálním případě by měl podporovat Wi-Fi 6e nebo 7.
 • Váš herní počítač a náhlavní souprava musí být ve stejné síti LAN a musí se navzájem „vidět“. V některých případech může být vaše Wi-Fi izolována od kabelových zařízení. Pokud je to váš případ, budete se muset ponořit do nastavení routeru, abyste problém napravili. To může být také případ, kdy máte velkou domácnost a rozhodli jste se používat více než jeden router.

Steam Link byl vždy nejjednodušší způsob, jak streamovat své hry Steam do jiných počítačů a mobilů – a nyní je tu oficiální aplikace Steam Link pro Meta Quest. Toto je zdaleka nejjednodušší způsob, jak bezdrátově streamovat hry s plochou obrazovkou i VR do vašeho Questu.

Chcete-li začít, stáhněte si soubor oficiální aplikace Meta Steam Link. Můžete to také snadno najít ve své náhlavní soupravě pomocí obchodu Meta. Budete to muset spárovat se svým stolním herním strojem, takže otevřete aplikaci a kliknutím začněte vyhledávat místní počítač se službou Steam.

Pokud váš počítač není ve stejné síti (nebo není vůbec zapnutý), zobrazí se chybová zpráva Počítač nenalezen.

  Chyba zápisu na disk Steam na DOTA 2 ve Windows 10 (VYŘEŠENO)

Pokud úspěšně najde váš počítač, klikněte na Připojit a dostanete čtyřmístný kód, který můžete zadat na straně Steam. Budete to muset udělat pouze jednou.

Uvítá vás obvyklá nabídka Steam na „velké obrazovce“ a můžete pokračovat v používání Steam VR, jako byste byli na ploše. S plnou podporou ovladače Quest se můžete vrhnout přímo do svých VR her.

I když je možné hrát hry na ploché obrazovce bez VR pomocí Steam Link, zjistil jsem, že ovladače Meta Quest nejsou emulovány jako gamepad, ani Steam Link neprojde gamepadem, který je připojen přes Bluetooth k vašemu Questu.

Také není snadné používat váš Quest ovladač k ukazování a klikání jako myší (vyžaduje například současné držení tlačítka Steam a následné klepnutí na spoušť).

Místo toho budete muset použít myš a klávesnici (nebo gamepad) připojené přímo k počítači. Pokud jste stejně ve stejné místnosti jako váš počítač, není to nic velkého. Znamená to ale, že si například z postele nemůžete užít příležitostné hraní.

Výhody aplikace Steam Link:

 • Toto je nejjednodušší způsob, jak skočit do her Steam VR pomocí Meta Quest. Je také zdarma a oficiální.
 • Na herní počítač nemusíte instalovat žádný software Oculus nebo Meta.

Nevýhody aplikace Steam Link:

 • Tato metoda může být pro hry bez VR nepohodlná kvůli chybějící podpoře ovladače, průchodu Bluetooth nebo snadné emulaci myši.
 • Mnoho uživatelů hlásí problémy s výkonem.

Virtuální plocha je můj preferovaný způsob připojení, ale je to placená aplikace. Za 15 dolarů to není zrovna drahé a nabízí zdaleka nejbohatší a nejspolehlivější metodu bezdrátového streamování z vašeho počítače.

Začněte stažením softwaru pro streamování do počítače pomocí aplikace Web virtuální plochy. Ujistěte se, že běží (obvykle sedí tiše na hlavním panelu).

Výchozí možnosti jsou pro většinu lidí v pořádku – automaticky optimalizuje vaše připojení a emuluje gamepad pomocí vašich ovladačů Quest. Budete si také muset zakoupit Aplikace Virtual Desktop z obchodu Meta nebo z náhlavní soupravy.

Spusťte aplikaci Virtual Desktop na náhlavní soupravě, poté přejděte k počítači a v dialogovém okně, které se objeví, klikněte na tlačítko Povolit – mělo by být uvedeno vaše uživatelské jméno Oculus. Odtud budete automaticky připojeni.

  Opravit Error Code 118 Steam ve Windows 10

Nyní můžete použít ovladače Meta Quest k interakci s vaší plochou a otevřít SteamVR nebo jakoukoli jinou aplikaci jako s myší. Případně stiskněte levé tlačítko ovladače a vyberte kartu Hry. Zobrazí seznam všech her Steam (a Oculus) VR, abyste je mohli spustit přímo.

Můžete také emulovat standardní gamepad pomocí ovladačů Meta Quest – i když to může chvíli trvat, než si na to zvyknete. Virtuální plocha projde také skutečným Bluetooth gamepadem, takže pokud nejste ve stejné místnosti, můžete připojte ke svému Questu gamepad a použít to ke hře.

Výhody virtuálního desktopu:

 • Tato metoda umožňuje streamovat Steam a další aplikace. Můžete také streamovat z plochy Mac.
 • Můžete také streamovat VR180 nebo běžná SBS 3D videa z vašeho počítače.
 • Virtual Desktop podporuje Bluetooth gamepady, myši a klávesnice.
 • Tato metoda poskytuje nejlepší kvalitu streamování.

Nevýhody virtuálního desktopu:

 • Stojí 15 dolarů.
 • Tato metoda vyžaduje, aby byla na vašem počítači nainstalována serverová aplikace.

AirLink je oficiální bezdrátové streamovací řešení od společnosti Meta, které vám umožňuje hrát stolní hry Meta/Oculus i SteamVR.

Hlavním požadavkem je, že budete potřebovat Desktopová aplikace Oculus nainstalovaný na vašem PC. Na náhlavní soupravě nejsou potřeba žádné další aplikace; stačí otevřít nabídku Rychlá nastavení a poté kliknout na možnost Quest Link vpravo.

Pro bezdrátové připojení klikněte na možnost Povolit AirLink. Váš počítač by pak měl být uveden níže. Klikněte pro spárování, a pokud je to vaše poprvé, budete muset potvrdit požadavek na spárování na straně počítače (zobrazí se kód pro ověření z náhlavní soupravy, ale nemusíte si jej poznamenat ani zadávat ).

Poté budete také muset skočit zpět do náhlavní soupravy a tam to znovu potvrdit.

Pokud vše půjde dobře, budete vrženi do ostrého desktopového rozhraní Oculus, kde najdete řadu tlačítek na tipech ovladače pro knihovnu – což je místo, kde najdete odkaz na SteamVR a také na svůj Oculus. stolní hry (pokud existují) – nebo pouze stolní počítač.

Jakmile otevřete aplikaci SteamVR, měla by být také přidána do knihovny, abyste ji mohli rychle znovu spustit.

  Jak opravit chybu synchronizace cloudu Steam Deck

Člověk by si myslel, že vestavěné řešení by bylo nejlepší, ale bohužel, zkušenost s Meta desktopem byla posledních pár let ponechána shnít.

Meta se soustředila pouze na mobilní náhlavní soupravy, jako je Quest, a zapomněla na čistě stolní Rift – a to se projevuje v softwaru. Většinou to funguje, ale rozhraní je podle mě neohrabané a věci mají tendenci mnohem více chybovat.

Výhody AirLink:

 • Je zabudován do Meta Questu.

Nevýhody AirLink:

 • Je to nejméně spolehlivá metoda.
 • Potřebuje desktopovou aplikaci Oculus (známou také jako aplikace Meta Quest Link), která může zvýšit režii a snížit výkon.
 • Má zastaralé uživatelské rozhraní a frustrující zážitek.

A konečně, pro nejvyšší kvalitu, ale méně pohodlí, můžete svůj Meta Quest jednoduše zapojit přímo do herního počítače – za předpokladu, že máte vysokorychlostní port USB (USB-C nebo A 3.1/3.2) a vhodný kabel.

Meta prodává „oficiální“ pětimetr z optických vláken Propojovací kabel, ale není to nezbytně nutné; jakýkoli kvalitní kabel určený pro vysoké přenosové rychlosti by měl fungovat (5 m nebo méně).

Pokyny pro zprovoznění přes USB kabel jsou stejné jako v části AirLink výše, kromě toho, že nemusíte povolit možnost AirLink; bude předpokládat, že používáte kabel, takže stačí kliknout na připojit.

Výhody metalinkového kabelu:

 • Nezáleží na tom, jak špatné je vaše Wi-Fi.

Nevýhody metalinkového kabelu:

 • Tato metoda je téměř stejně zabugovaná jako AirLink.
 • Jste připojeni k počítači.

Pokud to se streamováním her na Meta Quest myslíte vážně, doporučuji zakoupit aplikaci Virtual Desktop. Je to nejspolehlivější možnost a nabízí nejkomplexnější sadu funkcí, která daleko přesahuje hry Steam. Dokonce budete moci sledovat stažené 3D filmy.

Pokud si ale tímto nápadem nejste jisti a chcete si jen pohrát s VR hrami od Steamu, oficiální aplikace Steam Link je jednoduchá a zdarma – takže stojí za to ji nejprve vyzkoušet.

x