Jak hrát Total War: ROME II na Linuxu

Total War: ROME II je strategická videohra vyvinutá společností Creative Assembly a vydaná společností Sega. Zaměřuje se na historickou římskou společnost v době války. V této příručce vám ukážeme, jak můžete zprovoznit Total War: ROME II ve vašem systému.

Total War: ROME II fungující pod Linuxem

Total War: ROME II funguje na Linuxu, ale pouze díky síle Protonu, která je zabudována do linuxové verze Steamu. Z tohoto důvodu si budeme muset projít, jak nainstalovat Steam na Linux, než vám ukážeme, jak zprovoznit Total War: ROME II.

Nainstalujte. Pára

Chcete-li zahájit instalaci Steamu na Linuxu, otevřete okno terminálu na ploše Linuxu. Chcete-li otevřít okno terminálu, stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo otevřete okno terminálu vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace.

Jakmile otevřete terminálovou aplikaci, postupujte podle pokynů k instalaci z příkazového řádku uvedených níže, abyste zprovoznili a zprovoznili aplikaci Steam na vašem počítači.

  Co je topologie sítě v počítačových sítích

Ubuntu

Na Ubuntu lze aplikaci Steam snadno nainstalovat pomocí následujícího příkazu Apt.

sudo apt install steam

Debian

Ti, kteří používají Debian Linux, si musí ručně stáhnout balíček Steam DEB. Chcete-li zahájit proces stahování, otevřete okno terminálu a použijte příkaz wget downloader níže.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Po stažení nejnovějšího balíčku Steam DEB do vašeho Debian PC může instalace začít. Chcete-li nainstalovat balíček do počítače, použijte následující příkaz dpkg níže.

sudo dpkg -i steam.deb

Nyní, když je balíček Steam DEB plně nainstalován na vašem počítači se systémem Linux, použijte níže uvedený příkaz Apt-get k opravě všech závislostí, které se mohly objevit během procesu instalace.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Pokud používáte Arch Linux, budete moci aplikaci Steam zprovoznit pomocí následujícího příkazu Pacman.

sudo pacman -S steam

Fedora/OpenSUSE

Pokud používáte Fedora nebo OpenSUSE Linux, budete moci nainstalovat Steam prostřednictvím zdrojů softwaru obsažených v těchto distribucích. Vydání Flatpak Steamu však na těchto distribucích funguje mnohem lépe, takže jej doporučujeme nainstalovat.

Flatpak

Aby Steam fungoval na Flatpak v Linuxu, budete muset nastavit běhové prostředí Flatpak. Chcete-li nastavit běhové prostředí Flatpak na vašem počítači, postupujte podle našeho průvodce na toto téma.

  Jak restartovat router správným způsobem

Po nastavení běhového prostředí Flatpak na vašem počítači použijte níže uvedený příkaz remote-add k přidání obchodu s aplikacemi Flathub do vašeho počítače. Tento obchod s aplikacemi vám umožní nainstalovat Steam.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Po nastavení obchodu s aplikacemi Flathub je čas nainstalovat Steam. Pomocí příkazu flatpak install níže nainstalujte do svého počítače nejnovější verzi služby Steam.

flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Nainstalujte Total War: ROME II na Linux

Nyní, když je Steam nainstalován na vašem počítači se systémem Linux, otevřete aplikaci a přihlaste se pomocí svých uživatelských údajů. Poté postupujte podle níže uvedených podrobných pokynů, abyste zprovoznili Total War: ROME II na Linuxu.

Krok 1: Najděte nabídku „Steam“ a klikněte na ni ve službě Steam. Poté najděte možnost „Nastavení“ a vyberte ji, abyste otevřeli oblast nastavení Steam. V nastavení Steam najděte „Steam Play“ a klikněte na něj.

Ve službě Steam Play zaškrtněte „Povolit Steam Play pro podporované tituly“ a „Povolit Steam Play pro všechny ostatní tituly“. Výběrem tlačítka „OK“ potvrďte změny.

  Vytvořte si účet hosta na svém iPhone pomocí režimu hosta

Krok 2: Najděte tlačítko „STORE“ a kliknutím na něj přejděte do obchodu Steam. Jakmile jste v obchodě Steam, najděte vyhledávací pole a klikněte na něj. Poté zadejte „Total War: ROME II“ a stiskněte klávesu Enter.

Prohlédněte si výsledky vyhledávání Total War: ROME II a kliknutím na ni ji přidejte do svého účtu.

Krok 3: Najděte tlačítko „LIBRARY“ a najděte „Total War: ROME II“. Jakmile ji najdete, vyberte modré tlačítko „INSTALOVAT“ a stáhněte si a nastavte hru na Linuxu.

Po dokončení instalace klikněte pravým tlačítkem na Total War: ROME II v postranním panelu a vyberte tlačítko „Vlastnosti“. Zde najděte „Kompatibilita“, zaškrtněte „Vynutit použití konkrétního nástroje kompatibility Steam Play“ a nastavte jej na „4.11“.

Krok 4: Najděte tlačítko „Nastavit možnosti spouštění“ a klikněte na něj. Poté do něj vložte následující kód.

PROTON_USE_WINED3D=1 %command%

Krok 5: Najděte zelené tlačítko „PLAY“ a kliknutím na něj spusťte hru. Když na něj kliknete, Steam se pokusí nakonfigurovat hru pro Linux. Pohodlně se usaďte a buďte trpěliví. Po dokončení se Total War: ROME II spustí. Užívat si!

Odstraňování problémů

Máte potíže s hraním Total War: ROME II na vašem počítači se systémem Linux? Nápovědu najdete na stránce Total War: ROME II ProtonDB.