Jak migrovat svůj účet Nest na účet Google

Uživatelé Nest nyní mohou migrovat svůj účet na Google. To umožňuje bezpečnější proces přihlašování a lepší integraci s Asistentem Google, ale zabíjí většinu integrací třetích stran. Záporů je více než kladů, proto doporučujeme počkat.

Proč byste se měli s přechodem zdržet

Když Google oznámil své plány na migraci účtu, také uvedl, že společnost nakonec ukončí program Works with Nest. Tato změna by vyžadovala přechod služeb do programu Works with Google Assistant.

Hlavním problémem tohoto přechodu je, že většina služeb by ztratila přímý přístup k produktům Nest. V důsledku toho by uživatelé museli nastavit rutiny, které mohou nebo nemusí fungovat tak, jak dříve.

Jedinou výhradou je, pokud s produkty Nest používáte chytrá zařízení Amazon. Google uvedl, že spolupracuje s Amazonem, aby zajistil, že Alexa zachová všechny své integrace.

Pokud se nebojíte ztráty integrací třetích stran se zařízeními Nest, pokračujte a přejděte k další části.

Migrujte svůj účet Nest na účet Google

V tomto tutoriálu vás provedeme migrací vašeho účtu Nest na Google pomocí aplikace pro Android. Proces je téměř identický v aplikaci pro iOS a na webu. Kromě toho budete muset běžet verze 5.38 aplikace Nest.

Poznámka: Migrace vašeho účtu Nest na Google není vratná. Jakmile přechod potvrdíte, nebudete moci znovu používat své přihlašovací údaje Nest.

Nejprve na svém zařízení otevřete aplikaci Nest nebo navštivte stránku Web společnosti Nest a ujistěte se, že jste přihlášeni. Dále vyberte ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu obrazovky, abyste se dostali do nabídky nastavení. Pokud jste na webu, budete muset kliknout na svůj avatar a vybrat „Nastavení“.

Dále vyberte „Účet“ umístěný v horní části nabídky nastavení.

Pokud používáte verzi 5.38 mobilní aplikace nebo novější, měla by se v horní části seznamu zobrazit možnost „Migrovat na účet Google“. Klikněte na něj.

Nyní se vám zobrazí některé výhody migrace vašich produktů Nest na Google. Patří mezi ně jeden zabezpečený účet, bezproblémová integrace produktů a lepší kontrola nad vašimi daty. Pokud chcete pokračovat, vyberte „Pokračovat s Google“.

Nyní vyberte, na který účet Google chcete migrovat svůj účet Nest. Pokud se váš účet nezobrazuje, vyberte „Použít jiný účet“ a přihlaste se.

Až se ověříte, postupujte podle pokynů na obrazovce k propojení zařízení Nest s Googlem. Začněte kliknutím na „Další“ v části „Váš nový domov Google Nest“ a přiřaďte vše k místu, které bylo dříve nastaveno v aplikaci Google Home.

Dále vyberte „Další“ v části „Zkontrolovat soukromí a podmínky“. Na další stránce naleznete odkazy na smluvní podmínky společnosti Google, které si můžete přečíst.

Až budete hotovi, vyberte „Dokončit migraci“ a přesuňte svůj účet Nest na Google. Pamatujte, že po kliknutí na toto tlačítko již nelze proces vrátit zpět.

Jednou z posledních věcí, o kterou vás Google požádá, je vybrat, které marketingové e-maily a e-maily související se službami chcete dostávat. Patří mezi ně akce Google Store, hardware Google a Nest Home Report.

S tím byste měli být připraveni. Google vám připomíná, že po migraci se nyní přihlašujete do aplikace Nest pomocí svého účtu Google. Kromě toho mohou být vaše produkty Nest nyní plně integrovány s dalšími produkty Google pro chytré domácnosti.

Kliknutím na „Hotovo“ se vrátíte na domovskou obrazovku Nest.

Váš účet Nest byl nyní migrován na Google. Až se v budoucnu přihlásíte ke svému účtu, budete se muset ověřit pomocí svého uživatelského jména a hesla Google.

Nezapomeňte, že integrace Amazonu by měly stále fungovat s vašimi produkty Nest, ale další služby třetích stran, jako je IFTTT, mohou být nefunkční. Zkontrolujte v aplikaci Google Home, zda jsou pro vaše produkty Nest k dispozici nějaké integrace.