Jak nainstalovat a aktualizovat Flash na vašem Macu

Adobe Flash se používá pro určitý obsah na webových stránkách – obvykle video nebo webové aplikace. I když je to pomalu vyřazováno ve prospěch HTML5, občas web stále vyžaduje, abyste měli nainstalovaný Flash player. V systému macOS již není standardně nainstalován, ale stále si jej můžete stáhnout.

Upozornění: Nestahujte Flash odkudkoli kromě Adobe. Je to běžná taktika phishingu, kdy škodlivý web tvrdí, že váš přehrávač Flash je „zastaralý“ a nasměruje vás na falešné stažení. Flash byste měli stahovat pouze z Oficiální stránka ke stažení Adobe.

Instalace Flash

Flash je zabalen v DMG a má samostatné verze pro různé prohlížeče. Vyberte prohlížeč, který používáte, stáhněte si Flash a otevřete jej. Ke spuštění by měl existovat jeden instalační program a vše, co musíte udělat, je souhlasit s podmínkami a zadáním hesla pro Mac, abyste instalaci umožnili.

  Jak přizpůsobit Gnome Shell

Instalační program Flash se vás zeptá, jak chcete program aktualizovat – automaticky, ručně nebo pomocí vyskakovacího okna, jak to používá většina aplikací App Store. Vzhledem k tomu, že je známo, že Flash měl drsnou historii s několika zranitelnostmi, je pravděpodobně nejlepší aktualizovat automaticky.

Ruční aktualizace Flash

Flash přidá nové podokno předvoleb do Předvoleb systému, kde můžete konfigurovat místní úložiště a nastavení fotoaparátu a také ručně kontrolovat aktualizace. V části „Aktualizace“ budete moci znovu nakonfigurovat možnosti, které jste vybrali při instalaci, a také ručně zkontrolovat aktualizace kliknutím na „Zkontrolovat nyní“.

Pokud je Flash zastaralý, automaticky stáhne aktuální verzi.

Po instalaci všeho se budete chtít ujistit, že je Flash ve vašem prohlížeči správně nakonfigurován, zejména pokud jde o zabezpečení, protože spuštění jakékoli náhodné aplikace Flash (obvykle se vyskytuje ve škodlivých reklamách) vás může vystavit malwaru. Doporučujeme také povolit funkci click-to-play, která spustí pouze aplikace Flash, které ručně schválíte. Chcete-li se chránit, můžete si přečíst naši příručku o přehrání kliknutím pro každý prohlížeč.

  GIFDeck promění prezentace na SlideShare na GIF

Poděkování za obrázky: Jarretera/Shutterstock