etechblog

Jak najít (a přejděte na) staré zprávy na vašem iPhone

Klíčové věci

 • Rychle najděte staré zprávy na iPhone klepnutím na v horní části obrazovky a rolujte po několika zprávách najednou.
 • Pomocí vyhledávacího pole v aplikaci Zprávy můžete najít staré zprávy zadáním klíčových slov nebo pomocí hlasového vyhledávání.
 • Počet zpráv, které může iPhone uložit, závisí na dostupném úložném prostoru a nastavení aplikace Zprávy.

Pokud na vašem iPhonu nebo iPadu nedochází úložný prostor, pravděpodobně používáte aplikaci Zprávy jako neomezenou mezipaměť konverzací. S tím je spojena jedna malá výzva: jak najít staré textové zprávy na iPhone, když jich jsou tisíce. Podívejme se na dva jednoduché způsoby, jak se v iOS rychle dostat ke zprávě, kterou chcete.

Posouvání může být únavné po několika svislých tahech po obrazovce. Rychlejší metodou navigace je klepnout na horní část obrazovky a nechat ji okamžitě posouvat několik zpráv najednou:

  Aktualizace Google Camera v2.2 přináší časovač, panoramatické režimy a poměr stran
 • Otevřete aplikaci Zprávy na iOS a vyberte konverzaci, kterou chcete zobrazit.
 • Klepněte jednou na obě strany zářezu fotoaparátu v horní části obrazovky vašeho iPhone. Na iPadu klepněte v horní části poblíž stejných ikon.
 • Když aplikace posouvá nahoru několik zpráv najednou, zobrazí se indikátor průběhu.
 • Pokračujte klepnutím na toto místo a rychle prohledejte historii starých zpráv, dokud nenajdete, co hledáte, nebo se nedostanete na začátek Zprávy.
 • Pokud máte iPhone s dynamickým ostrovem, jako je řada iPhone 14 Pro nebo iPhone 15, jednoduše klepněte na kterýkoli jeho okraj.

  Budete muset hodně klepat na horní část obrazovky, abyste se dostali zpět na začátek vlákna zprávy. Ale je to pohodlnější než posouvání přejetím prstem, což je rychle frustrující. A tento trik můžete použít i v jiných aplikacích pro iOS.

  Existuje ale rychlejší způsob, jak na svém iPhonu najít starou zprávu, která nezahrnuje posouvání?

    Vyhledávač textů najde texty a přidá je do vašich souborů MP3

  Pokud si pamatujete nějaká slova, která někdo použil, můžete na svém iPhonu vidět staré zprávy. Toto je nejrychlejší způsob, jak se posouvat nahoru nebo kamkoli, a vaše prsty si mohou odpočinout.

 • Přejděte do aplikace Zprávy.
 • Najděte na hlavní obrazovce vyhledávací panel se všemi vlákny konverzace. Možná budete muset táhnout dolů ze středu obrazovky, aby se zobrazil.
 • Do vyhledávacího pole zadejte slova, která si pamatujete, nebo použijte svůj hlas klepnutím na mikrofon.
 • Příslušné konverzace se zobrazují chronologicky, s nejnovějšími zprávami nahoře. Hledaná slova se v nich zobrazují zvýrazněná.
 • Projděte si výsledky a klepnutím otevřete ten, který hledáte.
 • Tato metoda funguje pouze v případě, že si pamatujete část původní zprávy. Vyzkoušejte tedy několik variant různých hledaných výrazů. Pokud to selže, budete se muset vrátit k těžkopádné metodě posouvání.

  Kolik zpráv ukládá iPhone?

  Počet textových zpráv, které může iPhone uložit, závisí na dostupném úložném prostoru na vašem iPhone nebo iPadu. iMessage s bohatšími detaily, jako jsou přílohy, nálepky, fotky a videa, zaberou více místa. Ještě důležitější je, že počet zpráv, které si váš iPhone uchová, závisí také na nastavení vaší aplikace Zprávy. Aplikace Zprávy na iPhonu je ve výchozím nastavení nastavena tak, aby zprávy uchovávala navždy.

    9 spolehlivých platforem pro hosting elektronického obchodu pro malé i velké online obchody

  Chcete-li to zkontrolovat, otevřete Nastavení > Zprávy > Historie zpráv > Zachovat zprávy > Navždy.

  Můžete si tedy uložit a najít každou zprávu od svého prvního zařízení iOS, pokud jste zprávy přenesli do dalšího zakoupeného iPhonu nebo iPadu.

  Upozorňujeme, že starou zprávu můžete najít pouze v případě, že jste ji ještě nesmazali z aplikace Zprávy. Pokud ano, musíte se místo toho podívat na různé způsoby, jak obnovit smazané textové zprávy na vašem iPhone, jako je záloha iCloud.

  x