Jak nastavit 4K hraní na vašem Xboxu Series X

Vytěžení maxima z vizuálních prvků konzolového herního nastavení může zlepšit váš zážitek hned dvakrát. S Xbox Series X můžete zaručit, že dosáhnete nativního hraní ve 4K pomocí pouhých několika kroků. Jak ale povolíte nativní 4K hraní na Xboxu? Pojďme to zjistit.

Jak zkontrolovat, zda můžete povolit hraní 4K na vašem Xboxu Series X

Abyste mohli hrát s nativním obrazem 4K na Xbox Series X, vaše nastavení musí splňovat několik specifikací. Jinými slovy, k aktivaci této funkce na vašem Xboxu potřebujete zařízení kompatibilní s 4K. Vaše nastavení Xboxu musí konkrétně obsahovat následující:

  • Konzole Xbox Series X.
  • Televizor, který podporuje HDMI 2.1.
  • Kabel HDMI 2.1, který propojuje konzoli s televizorem.
  Jak funguje zabezpečení vašeho vlastního telefonu?

Naštěstí standardní kabel HDMI, který je dodáván s vaší řadou X, je HDMI 2.1, ale pokud jste museli kabel vyměnit, budete muset zajistit, abyste jej nahradili jiným kabelem HDMI 2.1, abyste zaručili hraní ve 4K. Pokud chcete zkontrolovat, zda je vaše nastavení správné, můžete k tomu použít svůj Xbox Series X podle následujících kroků:

  • Stisknutím tlačítka Xbox otevřete nabídku Průvodce na konzole Xbox Series X.
  • Zvýrazněte Profil a systém a vyberte Nastavení.

  • V části Obecné vyberte Možnosti TV a zobrazení.

Z podrobností o 4K TV váš Xbox vypíše všechny požadavky, které vaše nastavení splňuje, pokud jde o kompatibilitu 4K. Odtud můžete zjistit, zda je vaše nastavení schopné hrát v nativním rozlišení 4K.

Bohužel, pokud vlastníte Xbox Series S, nebudete moci dosáhnout nativního 4K bez ohledu na vaše nastavení. Případně můžete použít jednu z nejlepších funkcí Xbox Series S, upscalovanou grafiku a emulovat hraní ve 4K, ale nebude to nativní.

  8 nejlepších widgetů Samsung, které můžete přidat na domovskou obrazovku Galaxy

Jak povolit 4K hraní na vašem Xboxu Series X

Je nepříjemné, že 4K není na vašem Xboxu Series X někdy automaticky povoleno, i když vaše nastavení splňuje všechny požadavky. To platí zejména v případě, že jste právě nějakým způsobem upravili své nastavení, aby vyhovovalo specifikacím hraní ve 4K.

A vzhledem k tomu, že hraní ve 4K je jednou z prvních věcí, které by měli hráči Xbox Series X využít, zajištění, že jste povolili rozlišení 4K, je jednoduchým, ale zásadním krokem ke zlepšení herního zážitku na Xboxu. Chcete-li povolit hraní ve 4K na Xboxu Series X, postupujte takto:

  • Stisknutím tlačítka Xbox na ovladači otevřete nabídku Průvodce na zařízení Xbox Series X.
  • Zvýrazněte možnosti v části Profil a systém a vyberte Nastavení.
  • V části Obecné vyberte Možnosti TV a zobrazení.
  • Ujistěte se, že je Rozlišení nastaveno na 4K UHD.
  Vytvořte společný strom pomocí těchto 4 Cladogram Maker

A s ručně nastaveným rozlišením Xbox Series X na 4K UHD máte zaručeno, že obraz vaší konzole poběží v nativním rozlišení 4K. Pokud chcete člun posunout ještě dále, můžete také vybrat Obnovovací frekvenci a nastavit ji na 120 Hz. Tímto způsobem využíváte vizuální prvky svého Xboxu na maximum, pokud to vaše nastavení podporuje.

Hra s nativním rozlišením 4K na vašem Xboxu Series X

S vaším herním nastavením a Xbox Series X optimalizovaným pro nativní hraní ve 4K a s ručně povolenou funkcí byste měli vidět masivní vizuální vylepšení podporovaných her, které hrajete.

A vzhledem k tomu, že konzole jako Xbox Series S stále nedokážou dosáhnout nativního obrazu 4K, je optimalizace vašeho nastavení tímto způsobem vynikající funkcí výkonných konzolí generace Xbox Series X. Ať už tedy chcete ze svého Xboxu nebo her, které chcete hrát, vytěžit maximum, rozlišení 4K vám pomůže vylepšit zážitek z konzole.