Jak nastavit a používat iMessage na Macu

iMessage je vestavěná aplikace pro zasílání zpráv pro každého v ekosystému společnosti Apple. Ze svého Macu můžete posílat zprávy všem svým přátelům, kteří používají iPhone, a – pokud máte také iPhone – odesílat a přijímat pravidelné SMS zprávy s uživateli Androidu.

Jak nastavit zprávy na vašem Macu

K používání iMessage nemusíte používat iCloud (nebo dokonce mít iPhone), ale budete potřebovat Apple ID. Pokud již máte účet na iCloudu, e-mail, který jste použili k registraci, bude vaše Apple ID.

Spusťte aplikaci Zprávy z Docku, složky Aplikace nebo ji vyhledejte pomocí Command+Space. Pokud aplikaci spouštíte poprvé, budete požádáni o přihlášení. Pokud nemáte Apple ID, můžete se zaregistrovat kliknutím na „Vytvořit nové Apple ID“ ve spodní části. V opačném případě se přihlaste pomocí svého stávajícího Apple ID.

Po přihlášení otevřete nastavení Zprávy kliknutím na „Zprávy“ na liště nabídek a výběrem „Předvolby“ – nebo stisknutím Command+Comma.

Na kartě „iMessage“ najdete možnosti pro správu účtu iMessage. Budete se chtít ujistit, že vaše telefonní číslo nebo e-mail je uveden v části „Můžete vás kontaktovat pro zprávy na adrese“, jinak na váš Mac nebudete dostávat žádné zprávy.

Pokud máte dva kontakty, jako je vaše Apple ID a vaše telefonní číslo, můžete přijímat zprávy na oba účty. V dolní části si můžete vybrat, kterou z nich chcete používat při zasílání zpráv novým lidem. Používání účtu iMessage založeného na e-mailu je stejné jako používání účtu založeného na telefonu; můžete poslat zprávu komukoli pomocí iMessage, dokonce i pomocí jeho telefonního čísla. Ale pouze účty založené na telefonu mohou uživatelům systému Android posílat zprávy SMS.

Před zavřením tohoto okna se budete chtít ujistit, že je povoleno „Povolit zprávy na iCloudu“, aby se všechny vaše staré zprávy správně synchronizovaly s vaším Macem. Tuto funkci budete chtít povolit na všech svých zařízeních.

Pokud se vaše telefonní číslo nezobrazuje v předvolbách zpráv, budete se muset ujistit, že máte v telefonu povolenou službu iMessage. Přejděte v telefonu do Nastavení > Zprávy a ujistěte se, že je iMessage zapnutá. Pokud ne, zobrazí se „Použít své Apple ID pro iMessage“, na které klikněte a přihlaste se pomocí účtu, který používáte na svém Macu.

Poté, co je vše povoleno, by se vaše telefonní číslo mělo během několika minut zobrazit v předvolbách Zprávy na vašem Macu, poté můžete iMessage používat, jak chcete.

Pokud chcete posílat a přijímat SMS zprávy – to vám umožní komunikovat s uživateli Androidu a kýmkoli jiným, kdo nemá Apple iMessage – budete muset povolit i iPhone přesměrování textových zpráv a propojit svůj Mac a ostatní připojené přístroj.

Pokud chcete uskutečňovat audio nebo video hovory, budete muset použít FaceTime. FaceTime je samostatná aplikace, ale má podobný proces nastavení.