Jak nastavit budík na telefonu Android

Není horší pocit, než se probudit pozdě na důležitou schůzku nebo spát příliš dlouho. Naštěstí aplikace hodin, která je na vašem zařízení předinstalovaná, má všechny funkce, které zajistí, že budete vždy včas.

Podívejme se, jak můžete své zařízení Android přeměnit na budík typu vše v jednom!

K nastavení budíku použijte aplikaci Hodiny Google

Nejjednodušším způsobem nastavení nového budíku bez stahování aplikace třetí strany je použití aplikace Hodiny, která je předinstalovaná na vašem zařízení. Aplikace Hodiny od Googlu je obvykle výchozí aplikací hodin na většině zařízení Android. Pokud ji na svém zařízení nemůžete najít, můžete si ji stáhnout z Obchodu Google Play.

Stažení: Hodiny

Spusťte aplikaci Hodiny Google a podle následujících kroků nastavte budík:

 • V nabídce v dolní části obrazovky uvidíte řadu karet. Vyberte Budík a klepnutím na tlačítko Plus (+) přidejte budík.
 • Pomocí posuvníků hodin a minut nastavte čas nového budíku. Ujistěte se, že jste vybrali správnou možnost AM nebo PM.
 • Pokud často nastavujete nové budíky a používáte aplikaci Hodiny pro Android ke správě své každodenní rutiny, doporučujeme nové budíky označit popisnými názvy, například „Ranní cvičení“ nebo „Připomenutí schůzky“. Chcete-li tak učinit, klepněte na zástupný symbol Název alarmu.
 • Ve výchozím nastavení bude váš nový budík nastaven tak, aby zvonil pouze následující den. Pokud chcete vytvořit budík, který zvoní v určité dny v týdnu, klepněte na Vlastní a vyberte dny.
 • Nativní aplikace Hodiny pro Android nabízí různé zvuky pro váš budík. Chcete-li změnit zvuk budíku, klepněte na Vyzváněcí tón.
 • Klepnutím na ikonu zaškrtnutí uložíte nový budík.
 •   Jak odemknout Mac pomocí snímače otisků prstů Android

  K nastavení budíku použijte aplikaci Hodiny společnosti Samsung

  Pokud máte zařízení Samsung Galaxy, můžete použít aplikaci Hodiny od Samsungu k nastavení budíků, úpravám stávajících a aktivaci briefingu Bixby. Zde je návod, jak můžete nastavit budík na svém Samsung:

 • Otevřete aplikaci Hodiny na obrazovce Aplikace.
 • Klepnutím na tlačítko Plus (+) přidáte nový budík.
 • Jakmile nastavíte čas pro budík, upravte nastavení budíku podle svých potřeb. Označte svůj budík klepnutím na zástupný symbol Název budíku.
 • Můžete si také vybrat mezi jednorázovým nebo opakovaným budíkem. Jednoduše klepněte na dny, kdy chcete, aby se budík opakoval na liště dnů v týdnu.
 • Pokud nastavujete budík na událost předem, můžete naplánovat jeho automatické vyzvánění klepnutím na ikonu Kalendář.
 • Chcete-li změnit zvuk, který se přehraje, když zazvoní budík, klepněte na Vyzváněcí tón. Pokud byste chtěli začít ráno tím, že se budete probouzet svými oblíbenými skladbami, můžete si na svém zařízení Android nastavit jako budík Spotify playlist.
 •   Necta je spouštěč pro Android zaměřený na děti a seniory [Android]

  Nastavte si budík pomocí Bixby nebo Google Assistant

  Pokud někdy spěcháte, nejjednodušší způsob, jak nastavit nový budík, je zeptat se Bixby nebo Google Assistant.

  U zařízení Samsung můžete Bixby aktivovat dlouhým stisknutím bočního tlačítka zařízení nebo vyslovením „Hi Bixby“. Jednoduše požádejte Bixby, aby nastavil nový budík vyslovením příkazů jako: „Nastavit budík na zítra v 7:00“ nebo „Probuď mě za 30 minut“.

  Pokud chodíte každý den pozdě do práce, můžete také požádat Bixby o nastavení opakujících se budíků. Vše, co musíte udělat, je říct něco jako: „Probuď mě každý všední den v 7:00“.

  Spolu s vytvářením a vypínáním budíků vám Bixby Briefing může během zvonění budíku také sdělit aktuální čas, zprávy a předpověď počasí. Chcete-li tuto funkci povolit, klepněte při výběru vyzváněcího tónu budíku na Bixby Alarm.

    Jak používat nový chronologický kanál Instagramu (Android a iOS)

  Chcete-li nastavit budík pomocí Asistenta Google, probuďte jej dlouhým stisknutím tlačítka plochy na zařízení nebo vyslovením „Hej Google“ nebo „OK Google“. Nyní dejte Asistentovi Google vědět čas vašeho budíku tím, že řeknete něco jako „Nastavit budík na zítra v 5:00“. Podobně můžete vytvořit opakující se budík tak, že řeknete: „Nastav budík na 7:00 každý pátek.“

  Dny běhu pozdě jsou dávno pryč

  Pokud vás nebaví začínat den ve spěchu a nedodržujete důležité termíny, je použití aplikace Hodiny, abyste zůstali na správné cestě, skvělý nápad. Aplikace Hodiny pro Android umí mnohem víc, než vás jen probudit. Aplikace Hodiny ve vašem zařízení Android má vestavěné stopky, časovač a světové hodiny, které vám umožní vidět čas kdekoli na Zemi.