Jak nastavit Ethernet nebo Wi-Fi jako výchozí na Macu

Moderní uživatelé Maců mají několik způsobů, jak se připojit k síti nebo internetu, včetně Wi-Fi a Ethernetu. Pokud si však nedáte pozor, možná nepoužíváte připojení, které si myslíte. Ale nebojte se, jsme tu, abychom vám pomohli.

Apple možná systematicky odstraňuje porty ze svých počítačů, ale pokud vlastníte jeden ze stolních počítačů Mac společnosti nebo jste rezidentem Dongle Town, pravděpodobně máte v kteroukoli chvíli k dispozici několik různých síťových připojení. Když je vaším cílem maximální propustnost, budete se připojovat pomocí ethernetového kabelu. Je však také důležité ponechat aktivní Wi-Fi pro některé z vychytralejších funkcí společnosti Apple, včetně odemykání vašeho Macu pomocí Apple Watch a dalších.

  Jak upravit rychlost šipek na vašem Macu

Pravděpodobně budete muset nechat Wi-Fi zapnuté, což může vést k problému – váš Mac může používat Wi-Fi, i když máte zapojený ethernetový kabel.

To je z pochopitelných důvodů méně než ideální. Každý, kdo intenzivně využívá jakékoli úložiště připojené k síti, nebo dokonce má jen superrychlé připojení k internetu, musí používat nejrychlejší dostupné připojení. Naštěstí macOS usnadňuje změnu priority připojení. Zde je návod, jak zajistit, aby byl Ethernet na samém vrcholu tohoto seznamu.

Změna pořadí síťových připojení

Chcete-li začít, klikněte na nabídku Apple a poté vyberte „Předvolby systému“.

Poté kliknutím na „Síť“ otevřete panel předvoleb pro konkrétní síť.

Zde můžete provádět změny v čemkoli souvisejícím se síťovým připojením vašeho počítače, včetně pořadí, ve kterém se používají různé způsoby připojení.

  Jak zobrazit a smazat svou historii Netflix

Klikněte na ikonu ozubeného kolečka ve spodní části okna a poté vyberte „Nastavit servisní objednávku“.

Výsledné okno zobrazí každý typ síťového připojení nebo službu, které máte k dispozici. Doufejme, že Ethernet je na vrcholu seznamu, i když pokud používáte hardwarový klíč, tento název se bude lišit. Nebojte se; na základě jeho názvu bude okamžitě zřejmé, která položka je vaším donglem. Hledejte něco, co zmiňuje „Ethernet“ nebo „1000BASE-T“.

Podle potřeby přetáhněte kteroukoli službu do nového umístění v seznamu. Pokud požadujete, aby byla služba Ethernet na začátku seznamu, klikněte a přetáhněte ji tam a poté klikněte na „OK“.

Nakonec kliknutím na tlačítko „Použít“ potvrďte změny.

  20 tipů a triků pro Apple Watch, které musíte znát