Jak bezpečně nakupovat fotografické vybavení online


Nákup online je vždy riskantní. Kdokoli a kdekoli může uvést něco na prodej, a pokud by nastal problém, často neexistuje žádná pomoc. Dokonce i velká tržiště jako Amazon – s desítkami tisíc prodejců – nejsou imunní vůči padělkům a podvodům. Fotografové utrácejí každý rok miliardy, takže jsou jasným cílem; pojďme se podívat na to, jak bezpečně nakupovat vybavení fotoaparátu online – nebo jej alespoň nakupovat co nejbezpečněji.

Jak časté je padělané vybavení fotoaparátu?

Padělané vybavení fotoaparátu je, pokud není běžné, rozhodně existuje. Jakým způsobem je padělek, závisí na tom, o co přesně jde.

  (OPRAVENÉ) Mikrofon Google Meet nefunguje, „vypnuto kvůli velikosti hovoru“

Příslušenství k fotoaparátům je nejpravděpodobnější, že jde o padělky. To se odhaduje až třetina prodaných paměťových karet SanDisk je falešná. To je sakra hodně padělaných karet. Důvodem, proč jsou tak běžné, je to, že SanDisk je měkký cíl: jejich karty jsou velmi oblíbené (doporučujeme je zde na How-To Geek) a lidé je mohou zfalšovat pouhým přilepením nálepky na levnou generickou kartu. Padělky mají dokonce byly prodány na Amazonu.

Podobně, Společnost Canon má potíže s padělateli, kteří vyrábějí útržky svých blesků, a tam byly falešné bateriové gripy Nikon. Tyto druhy doplňků jsou pro padělatele zlatým dolem, protože produkty fungují a většina lidí nepozná rozdíl. Pokud se fotografie zapisují na paměťovou kartu ve vašem fotoaparátu, proč byste zpochybňovali jejich pravost? Teprve když selže levný čip uvnitř, možná si uvědomíte, že jste byli zasaženi.

  Automatizujte živé tapety Muzei pomocí Taskeru

U větších předmětů, jako jsou fotoaparáty a objektivy, jsou problémy trochu jemnější. Fotoaparáty jsou drahé a technicky náročné na výrobu, takže je mnohem těžší je klonovat. Namísto, podvodníci si koupí levnější fotoaparát a změní odznaky, takže to vypadá jako dražší model. Například Nikon D7100 je natolik podobný výrazně dražšímu D610, že jej mohou podvodníci levně změnit.