Jak získat obrázek za textem v PowerPointu

Přidáním obrázků do vaší prezentace v PowerPointu může být vizuálně přitažlivější. Když však poprvé přidáte nový obrázek, zakryje vše ostatní, co je na snímku, včetně textu. Zde je vysvětleno, jak přesouvat obrázky a další objekty dozadu a dopředu, abyste vytvořili požadované vrstvení.

Odeslání obrázku za textem

Pokud jste to ještě neudělali, pokračujte a otevřete prezentaci PowerPoint, se kterou budete pracovat, a přeskočte na snímek s textem a obrázkem.

Za chvíli si projdeme vrstvení obrázků, ale právě teď budeme pracovat pouze s jedním obrázkem a nějakým textem.

Jak můžete vidět na obrázku výše, obrázek The Geek pokrývá text „How-To Geek“. Chcete-li obrázek umístit za text, nejprve jej vyberte kliknutím na obrázek a poté přejděte na kartu „Formát“.

  Jak upravit hlasitost na Macu

V části „Uspořádat“ klikněte na tlačítko „Odeslat zpět“. Zobrazí se rozbalovací nabídka se dvěma možnostmi.

„Odeslat zpět“ vrátí obrázek o jednu úroveň zpět. „Send to Back“ umístí objekt za všechny ostatní objekty na snímku. Prozatím vyberte „Odeslat zpět“ (o vrstvení obrázku si povíme za chvíli).

Nyní bude váš obrázek za textem.

Případně můžete kliknout pravým tlačítkem myši na objekt, kliknout na šipku vedle „Odeslat dozadu“ a vybrat „Odeslat zpět“.

Možnosti „Přenést dopředu“ a „Přenést do popředí“, které uvidíte na kartě Formát a kontextová nabídka fungují v podstatě stejným způsobem. Tyto možnosti byste použili k přesunutí objektu před jiný. Takže v tomto příkladu jsme také mohli vybrat text a přenést jej dopředu, abychom dosáhli stejného efektu.

Vrstvení objektů

Nyní řekněme, že máme tři objekty a chceme je navrstvit tak, aby všechny sloužily svému účelu. Jako příklad uveďme The Geek jmenovku. Budeme používat tři objekty:

  Kde je záloha mého iPhone nebo iPadu na PC nebo Mac?

Obrázek loga How-To Geek
Pevný bílý obdélník
Textové pole s černým textem s nápisem „The Geek“

Chceme, aby obrázek byl vzadu, bílý obdélník byl před obrázkem a pak text byl před bílým obdélníkem. Nejprve jsme však vytvořili náš text a bílý obdélník a poté vložili náš obrázek, takže obrázek je nyní před vším ostatním.

Poznámka: Ano, víme, že bychom mohli jednoduše napsat text do tvaru bílého obdélníku, abychom si práci usnadnili, ale děláme to tímto způsobem pro snadný příklad vrstvení.

Nejprve chceme vybrat logo obrázku a poslat ho úplně dozadu, protože chceme, aby se před ním objevily všechny ostatní objekty. Vyberte obrázek, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a poté vyberte „Odeslat zpět“ (nebo použijte tlačítko na kartě „Formát“).

  Jak nastavit schůzku Zoom

Tím se obrázek The Geek odešle do úplně zadní vrstvy, jak můžete vidět níže.

Jak však můžete vidět na obrázku výše, náš text je skrytý za bílým obdélníkem. Dále vyberte bílé pole, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a tentokrát vyberte „Odeslat zpět“ z možností „Odeslat dozadu“.

Všimněte si, že pokud vyberete „Send to Back“, váš bílý obdélník zmizí za The Geek.

Tady je to, co teď máme.

Nyní, zezadu dopředu, máme obrázek, bílý obdélník a pak černé textové pole vpředu. To je pořadí, po kterém jsme šli.

I když je pravděpodobnost, že budete muset dát logu v prezentaci jmenovku, velmi malá, vrstvení obrázků je důležitou součástí práce se složitějšími snímky.