Jak nastavit vlastní čas „automatického uzamčení“ a „vyžadovat přístupový kód“ v systému iOS

Obecně řečeno, existuje inverzní vztah mezi bezpečností a pohodlím. Ve většině případů jde vyšší bezpečnost za cenu pohodlí. Dvoufaktorová autentizace ve službách jako Gmail, Twitter a Facebook vyžaduje zadání dvou kódů, abyste získali přístup ke svému účtu – vyšší zabezpečení za cenu sníženého pohodlí. Přístupové kódy zamykací obrazovky na chytrých telefonech se mohou pohybovat od jednoduchých 4místných kódů až po dlouhá alfanumerická hesla; v každém případě přidáváte další krok k přístupu k vlastnímu zařízení. Lepší rovnováha mezi dvěma výše zmíněnými vlastnostmi, ale stále daleko k dokonalosti.

iOS přichází se dvěma užitečnými nastaveními pro zkrácení času nebo kroků potřebných k přechodu na domovskou obrazovku: „Automatické zamknutí“ a „Vyžadovat přístupový kód“. Apple pro ně zahrnul 4–5 předdefinovaných možností v Nastavení > Obecné, ale pokud nad nimi chcete mít plnou kontrolu, máte smůlu… pokud jste si nezlomili zařízení iOS z vězení. ‚insanj‘ přišel se dvěma vylepšeními – LongerAutoLock a PassTime – které vám umožňují nastavit vlastní čas pro možnosti Auto Lock a Require Passcode.

  Jak opustit veřejný beta program pro iOS nebo iPadOS

S LongerAutoLock můžete nastavit konkrétní čas v minutách, po kterém váš telefon vypne displej a sám se uzamkne. Při příštím pokusu o použití telefonu budete muset projít krokem ‚Slide to Unlock‘ – s přístupovým kódem nebo bez něj. Vyladění přidá ikonu úprav do pravého horního rohu obrazovky Auto-Lock (Nastavení > Obecné > Auto-Lock), na kterou můžete klepnout a přidat vlastní časy do stávajícího seznamu.

PassTime dělá totéž, ale pro nastavení Require Passcode. Pro nezasvěcené nastavení X minut pro „Vyžadovat přístupový kód“ zajistí, že nebudete muset znovu zadávat přístupový kód, pokud telefon během této doby použijete byť jen jednou. Pokud váš telefon zůstane během této doby nepoužívaný, budete se muset při příštím přechodu přes zamykací obrazovku ověřit.

  Jak se přihlásit a odhlásit z Game Center v iOS 10

Osobně to mám nastaveno na 15 minut a jsem s tím v pohodě. Pokud však hledáte něco delšího, z předdefinovaného seznamu Apple vám zbývá pouze ‚1 hodina‘. Sotva ideální.

PassTime a LongerAutoLock jsou k dispozici za 0,99 $ v rámci repozitáře BigBoss na Cydii. Pokud si však koupíte jeden, druhý dostanete zdarma. Je to dobrý obchod pro každého, kdo chce dosáhnout lepší rovnováhy mezi bezpečností a pohodlím.

Ujistěte se, že nám dejte vědět, co si o těchto dvou vylepšeních myslíte, zanecháním komentáře níže.