Snadno hromadně změňte barvu složky v systému Windows pomocí duhových složek

Organizování složek ve Windows může být docela složité. Maximálně je můžete přejmenovat pomocí vlastních štítků nebo seřadit položky podle skupiny, data, názvu nebo velikosti, ale existují lepší způsoby, jak rozlišit jednu složku od druhé. Samozřejmě můžete změnit ikonu složky, ale nemůžete vždy najít takovou, která je vhodná pro konkrétní složku. Nebylo by užitečné, kdybyste mohli změnit barvu každé složky? Systém Windows bohužel neumožňuje změnit barvu ikony výchozí složky. Zde přichází na pomoc nástroj třetí strany s názvem Rainbow Folders. Tento malý nástroj nabízí rychlý a pohodlný způsob, jak změnit barvu libovolné složky.

  Jak opravit poškozený adresář v systému Windows 10

Použití Rainbow Folders je smrtelně jednoduché. Po stažení souboru ZIP z níže uvedeného odkazu extrahujte obsah ZIP do požadované složky a spusťte instalační soubor. Nastavení se vás zeptá, zda chcete integrovat složky Rainbow Folders do kontextové nabídky složek po kliknutí pravým tlačítkem. Doporučujeme to povolit. Rozšíření shellu usnadňuje proces změny ikon desetkrát, protože můžete okamžitě přejít do Rainbow Folders s vybranou požadovanou složkou, jak je znázorněno na obrázku níže.

Okno aplikace Rainbow Folder obsahuje spoustu různých nastavení. Zde si můžete vybrat ze tří různých stylů ikon – jmenovitě klasický, typický a moderní – z rozbalovací nabídky umístěné vpravo. Můžete také povolit „Ikony s vysokým kontrastem“ pro zábavnější vzhled. Dalším krokem je nastavení barvy pomocí posuvníků Sytost a Odstín.

  Jak nainstalovat písma pro Microsoft Word na Windows 10

Pokud najdete barevnou kombinaci, která se vám opravdu líbí, můžete ji přidat do oblíbených pro pozdější použití. Pokud nechcete trávit čas hledáním konkrétní barvy, můžete nechat aplikaci nastavit náhodnou barvu. Uživatelé mohou také nastavit vlastní text popisku pro složku.

Další opravdu užitečnou funkcí aplikace je, že vám umožňuje měnit barvy více složek najednou. Chcete-li to provést, přepněte na „Vícenásobný výběr“ v horní části zobrazení stromu složek a označte ty, které potřebujete upravit. Až budete hotovi se všemi přizpůsobeními, jednoduše klikněte na ‚Colorize‘ a aplikujte změny. Chcete-li obnovit výchozí barvu libovolné složky, klikněte na „Odbarvit“.

Rainbow Folders je praktický malý nástroj pro uspořádání vašich složek. Pokud jsou soubory na vašem PC roztříděny do tuny složek, může to urychlit procházení. Funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

  Jak zobrazit/skrýt hlavní panel na více obrazovkách ve Windows 10

Stáhněte si Rainbow Folders