gFile je jednoduchý správce souborů Android s rozhraním inspirovaným Gmailem

Správa souborů na vašem zařízení Android může být bolestná, pokud nemáte správný nástroj. Naštěstí je kategorie správy souborů v Obchodě Play plná úžasných názvů – jako Solid Explorer, ES File Explorer a Astro File Manager – které tyto úkoly docela usnadňují. Vstupte do gFile, bezplatné aplikace navržené tak, aby byla správa souborů ještě jednodušší díky jednoduchému designu. Je zcela jasné, že gFile není navržen s ohledem na pokročilé uživatele. Je to asi pro tradicionalisty mezi námi, kteří se jen potřebují rychle dostat ke svým souborům a složkám, aniž by museli cestou řešit nějaké složité nastavování. To ale neznamená, že gFile nenabízí pokročilé funkce. Přečtěte si podrobnosti.

  Metal Slug Defense vydán pro Android a iOS [Review]

Plochý design gFile připomíná oficiální aplikaci Gmail pro Android. Každá složka je barevně označena a orazítkována prvním písmenem svého názvu. Bezplatná verze gFile vám poskytuje přístup pouze k úložišti přístupnému uživateli. Chcete-li získat přístup root, budete si muset zakoupit upgrade Pro v aplikaci.

gFile také zobrazuje oprávnění týkající se každé položky vpravo. Chcete-li tato oprávnění upravit, jednoduše klepněte a podržte na požadované položce, klepněte na nabídku a potom klepněte na položku Oprávnění.

Když je soubor vybrán, gFile vám v horní části nabídne základní možnosti kopírování, vkládání, výběru, přejmenování a vyjmutí. Tlačítko ‚+‘ umístěné vpravo nahoře vám umožňuje vytvářet nové složky. Kromě toho můžete také přepínat mezi světlými a tmavými motivy pozadí z obrazovky Nastavení.

  Jak zakázat animace v systému Android [No Root]

Stejná obrazovka vám také umožňuje upgradovat na verzi Pro gFile, která kromě výše zmíněné funkce root access přidává vyhledávání souborů, miniatury obrázků, možnost určit výchozí adresář při spuštění aplikace a další.

I když bych gFile nenazval jedním z nejlepších v oboru, je to skvělá, elegantně vypadající alternativa pro správu souborů pro uživatele, kteří chtějí jen to nejnutnější.

Nainstalujte gFile z Obchodu Play