Jak odemknout prezentace PowerPoint pouze pro čtení

Pokud chcete neomezená redakční práva k prezentaci PowerPoint pouze pro čtení, musíte ji odemknout. Dobrou zprávou je, že jej můžete otevřít několika jednoduchými kliknutími. Zde je návod.

Odemkněte prezentaci pouze pro čtení

Existují dva způsoby, jak zjistit, zda je prezentace soubor pouze pro čtení. První je, pokud za názvem prezentace vidíte slova „Pouze pro čtení“. Druhým je, když v horní části prezentace vidíte žlutý pruh zpráv se zprávou, která vás informuje, že má dokument omezený přístup.

Vedle zprávy žlutého banneru bude tlačítko s nápisem „Přesto upravit“. Klepnutím na toto tlačítko odemknete PowerPoint.

Žlutý pruh by měl zmizet spolu s textem „Pouze pro čtení“, který se objevil za názvem prezentace. Váš PowerPoint bude nyní možné upravovat.

Jak se říká, existuje více způsobů, jak uvařit vejce. Totéž platí pro odemykání prezentace. Přestože tato metoda zahrnuje pár kroků navíc, nebyli bychom opravdovými geeky, kdybychom vám neukázali jak.

Nejprve otevřete prezentaci pouze pro čtení a vyberte kartu „Soubor“.

Budete přesunuti do nabídky „Informace“. Zde uvidíte, že možnost „Chránit prezentaci“ je označena žlutě a vedle ní je zobrazena zpráva – prezentace byla označena jako konečná, aby se zabránilo jakýmkoli úpravám. Pokračujte a vyberte „Chránit prezentaci“.

Z podnabídky vyberte „Označit jako finální“. Kliknutím na toto uzamčení zrušíte.

Nyní uvidíte, že žlutý banner a jeho doprovodná zpráva vedle možnosti „Protect Presentation“ zmizí. Zmizí také text „Pouze pro čtení“ vedle názvu prezentace.

Proč vytvořit PowerPoint pouze pro čtení?

Prezentace může být uzamčena z několika platných důvodů. Pro začátek to lidé používají hlavně k odrazování od úprav; pouze upozorňují příjemce, že prezentace, kterou obdrželi, je konečná verze poskytnutá původním autorem. Stav pouze pro čtení může také zabránit náhodným úpravám způsobeným lidskou chybou.

Vytvořit prezentaci pouze pro čtení je zdvořilejší než žádat lidi, aby ji neupravovali, protože jde o skutečné ochranné opatření vašeho obsahu. Je však dobré podniknout další kroky, aby lidé věděli, že nechcete, aby byl váš obsah upravován.

Jak vytvořit PowerPoint pouze pro čtení

Nyní, když víme, jak odemknout prezentaci PowerPoint a proč byla pravděpodobně uzamčena, zde je návod, jak znovu povolit pouze pro čtení.

Otevřete prezentaci, kterou chcete vytvořit pouze pro čtení, a vyberte kartu „Soubor“.

Poté budete v nabídce „Informace“. Vyberte „Chránit prezentaci“ pro otevření rozevírací nabídky. Klikněte na „Označit jako konečné“.

Poté se objeví dialogové okno s informací, že prezentace bude označena jako konečná a uložena. Klikněte na „OK“.

Nyní, když prezentaci odešlete, zobrazí se pruh zpráv „Označeno jako finální“, který příjemce upozorní, že prezentace je pouze pro čtení.