Jak opravit Microsoft Word, když sám odstraní text

Odstraňuje Microsoft Word text sám při úpravě jednoho z vašich dokumentů? Když k tomu dojde, měli byste zkontrolovat, zda na stejném dokumentu nepracuje někdo jiný nebo zda jste omylem nepovolili možnost přepisování ve Wordu.

Existuje však více důvodů, proč byste se s tímto problémem mohli setkat. Sestavili jsme seznam řešení, která vám pomohou znovu získat kontrolu nad vašimi dokumenty.

1. Zkontrolujte, zda někdo jiný neupravuje dokument

S Wordem nemusí být nic špatného, ​​ale někdo jiný text odstraňuje. Pokud na dokumentu aplikace Word spolupracujete s někým jiným, může tento text odstranit, pokud má oprávnění k úpravám.

Word při otevření dokumentu zobrazí zprávu „Tento dokument upravují ostatní uživatelé“. Pokud jste zprávu zmeškali, ale text stále mizí, měli byste zkontrolovat, kdo má přístup k vašim souborům.

  Jak přidat kontakt do oblíbených na iPhone

2. Zkontrolujte klávesnici

Pokud Word stále maže text po stisknutí klávesy Backspace nebo Delete, je pravděpodobné, že se jedna z kláves zasekne. V takovém případě jemně stiskněte a zkontrolujte, zda fungují jako obvykle.

Pokud se klávesy zaseknou, můžete klávesnici přemapovat a tuto klávesu deaktivovat nebo klávesnici vyčistit.

3. Vypněte funkci přepisování aplikace Word

Pokud Word při psaní odstraní část textu, možná jste omylem zapnuli funkci přepisování. I když jste neprošli nastavením aplikace Word, můžete tuto funkci povolit nebo zakázat stisknutím tlačítka Vložit na klávesnici.

Nyní, pokud chcete zabránit tomu, aby se to opakovalo, měli byste se podívat na možnosti úprav aplikace Word.

 • Otevřete Word, klikněte na kartu Soubor v levém horním rohu a poté vyberte Možnosti.
 • V nabídce nalevo klikněte na Pokročilé.
 • Přejděte do části Možnosti úprav.
 • Zrušte zaškrtnutí možností Použít klávesu Insert k ovládání režimu přepisování a Použít režim přepisování.
 • Klepnutím na tlačítko OK uložíte nové nastavení.
 •   Jak vymazat mezipaměť v Discordu

  Vraťte se k úpravám dokumentu a zkontrolujte, zda Word stále sám neodstraňuje části textu.

  4. Odeberte problematické doplňky

  Je možné, že Word odstraní text během psaní kvůli nefunkčnímu doplňku. Pokud jste pro zvýšení produktivity nainstalovali více doplňků aplikace Word, bude jejich kontrola jednotlivě časově náročná.

  Chcete-li otestovat, zda problém způsobuje některý z nainstalovaných doplňků, měli byste spustit Word v nouzovém režimu. Tímto způsobem se Word spustí bez jakýchkoli rozšíření a doplňků. Na počítači se systémem Windows stisknutím klávesy Windows + R vyvolejte dialogové okno Spustit. Zadejte winword /safe a klikněte na OK.

  Pokud je nyní problém vyřešen, měli byste problematický doplněk odinstalovat.

 • Přejděte na Soubor > Možnosti.
 • Otevřete nabídku Doplňky a klikněte na Doplňky COM. Word nyní zobrazí seznam doplňků.
 • Zrušte zaškrtnutí doplňku, který chcete zakázat.
 • Klepněte na tlačítko OK.
 • 5. Odeberte místní formátování

  Pravidla formátování mohou narušovat způsob úpravy textu ve Wordu a občas odstranit náhodné části textu. V tomto případě byste měli odstranit veškeré formátování.

    Platformové inženýrství vs DevOps: Jak se liší?

  Než tak učiníte, měli byste vědět, že to vrátí Word do výchozího nastavení a odstraní nastavení, jako je zarovnání textu, velikost písma, řádkování a tak dále. Chcete-li odstranit pravidla formátování, vyberte kartu Domů a klikněte na tlačítko Vymazat vše formátování.

  Nicméně to nemusí být nejlepší řešení, pokud jste strávili spoustu času psaním a úpravami dokumentu. Chcete-li zkontrolovat další informace o pravidlech formátování, stisknutím Shift + F1 vyvolejte panel Odhalit formátování.

  6. Opravte Microsoft 365

  Pokud Word není jedinou aplikací Microsoft 365, která přestala fungovat jako obvykle, měli byste opravit Microsoft 365. Na počítači se systémem Windows stisknutím klávesy Windows + I vyvolejte nabídku nastavení. Poté přejděte na Aplikace > Nainstalované aplikace.

  Klikněte na ikonu se třemi tečkami vedle Microsoft 365 a vyberte Upravit. Ve vyskakovacím okně vyberte Rychlá oprava a klikněte na Opravit. Pokud se po opravě Microsoft 365 stále potýkáte se stejným problémem, projděte si znovu pokyny a vyberte Oprava online.

  Zastavte aplikaci Microsoft Word od mazání textu

  Nechat Word odstranit obsah dokumentu sám o sobě může být velmi frustrující, zvláště pokud pracujete na velkém dokumentu a je obtížné sledovat každou změnu. Výše uvedená řešení by vám měla pomoci problém vyřešit, pokud máte pravou kopii Microsoft 365.