Youtube

Proč YouTube chce, aby youtubeři přiznali používání umělé inteligence ve videích

Klíčové věci

  • YouTube zavádí nová pravidla, která od tvůrců vyžadují, aby zveřejnili, zda ve svých videích používají generátory umělé inteligence, aby chránili diváky před potenciálními nepravdivými nebo zavádějícími informacemi.
  • Uživatelé nemohou slepě důvěřovat obsahu generovanému umělou inteligencí a musí si být vědomi toho, že může být pozměněn nebo synteticky vytvořen, což je přiměje provést další výzkum.
  • Zásady zveřejňování poskytují youtuberům výhodu oproti obsahu generovanému umělou inteligencí, protože diváci budou vědět, že jejich informace jsou s větší pravděpodobností přesné, což zvyšuje šance na udržení diváků.

Umělá inteligence je úžasný nástroj, který může tvůrcům pomoci se vším, co potřebují. Používání umělé inteligence však s sebou nese určitá nebezpečí, a proto se YouTube snaží chránit komunitu YouTube. Pokračujte ve čtení a zjistěte, proč je pro vás používání informací o umělé inteligenci na YouTube důležité, ať už jste uživatelem nebo YouTuberem.

  24 SEO blogů a kanálů YouTube k dobytí Vyhledávání Google

YouTube bude vyžadovat, aby tvůrci zveřejnili obsah AI

Vzhledem k tomu, že používání umělé inteligence je stále rozšířenější, YouTube si uvědomuje, že musí zavést nová opatření nad rámec pokynů pro komunitu. Přesun do roku 2024, YouTube se chystá zavést nová pravidla požadující od uživatelů YouTube, aby zveřejnili, zda k vytvoření svých videí použili generátory umělé inteligence.

U každého videa, které je vygenerováno umělou inteligencí, umístí YouTube na panel popisu štítek. Pokud se navíc platforma domnívá, že informace prezentované ve videu jsou citlivé, bude přehrávači videa přiřazen další štítek.

Hlavním důvodem je zajištění ochrany svých diváků kvůli možnosti, že při zapojení AI mohou být vytvořeny nepravdivé nebo zavádějící informace. Umělé inteligenci to také umožní nevstřebat svá vlastní falešná data jako fakt, což pomůže snížit množství dezinformací.

Komunitu YouTube tvoří dvě skupiny lidí: uživatelé a youtubeři. Obě skupiny mohou být AI negativně ovlivněny. Tyto dvě skupiny však nyní budou chráněny a budou jim pomáhat nové zásady YouTube zveřejňovat obsah AI ve videu.

  Jak používat anonymní režim YouTube v systému Android

Pro uživatele

Největší strach, pokud jde o sledování videí na YouTube, je nevědět, zda jsou informace přesné. Tím, že tvůrci uvádějí, že jejich video je generováno umělou inteligencí, umožňuje uživatelům pochopit, že si prohlížejí pozměněný nebo synteticky vytvořený obsah.

To znamená, že obsah není stoprocentně vytvořen člověkem. V tomto bodě, uživatelé by neměli slepě věřit umělé inteligenci. Mohou uznat, že informace mohou být zavádějící a může být nutné provést výzkum z jejich strany.

Navíc to YouTube otevírá potenciální možnost umožnit uživatelům filtrovat obsah. Pokud chce uživatel například vidět pouze videa vytvořená lidmi, bude moci obsah AI ze svého vyhledávání odstranit. Tato konkrétní funkce však nebyla od oznámení YouTube o zpřístupňování obsahu AI zavedena.

Pro youtubery

V dnešním technologicky vyspělém světě začínají youtubeři zjišťovat, že musí nejen soutěžit mezi sebou, ale také s AI. Největší boj s tím však spočívá v tom, kolik diváků má problém rozeznat rozdíl mezi tím, co je vytvořeno lidmi a co je vytvořeno AI.

  Jak publikovat videa a krátké filmy na YouTube bez upozornění odběratelů

Tím, že každý, kdo nahraje syntetické nebo pozměněné video, zveřejní tuto skutečnost, dává youtuberům šanci. Budou moci přimět diváky, aby se k jejich obsahu vraceli, protože uživatelé budou vědět, že informace mají větší šanci na přesnost ve srovnání s umělou inteligencí.

Kromě toho YouTube umožňuje hudebním partnerům odesílat žádosti o odstranění obsahu AI, pokud předstírá, že je jednotlivec, včetně obličeje nebo hlasu. Budou také moci podat žádost o odstranění, pokud se týká hudby, která napodobuje hlas umělce.

Jak se AI začíná rozvíjet, je nutné, aby všechny webové stránky a platformy uplatňovaly opatření k zajištění bezpečnosti svých uživatelů. U YouTube to zahrnuje i jeho tvůrce.

Celkově může být umělá inteligence skvělým zdrojem k využití, ale jsou chvíle, kdy je důležité pochopit, že to, co si prohlížíte, nebylo vytvořeno osobou nebo nemusí být skutečností.

x