Jak opravit problém s čekajícím nákupem ve službě Steam

Uvízly vaše nákupy na Steamu v limbu? Pojďme prozkoumat, proč k této chybě může dojít a jak ji opravit.

Narazili jste při pokusu o nový nákup na Steamu na chybovou zprávu, že váš poslední nákup stále čeká na vyřízení? Vyskakovací okno někdy varuje uživatele, že Steam může zrušit jejich předchozí nákup, pokud udělají nový, i když jim jejich banka již naúčtovala. Tím je situace složitější.

To vyvolává otázku: Co byste měli dělat, když obdržíte toto varování, a jaké kroky můžete podniknout, abyste se ho zbavili?

Co spouští upozornění na čekající nákup ve službě Steam?

Chyba při nákupu ve službě Steam může mít různé podoby. Zde je několik možných důvodů, proč může Steam zobrazit upozornění na čekající nákup, když si něco koupíte:

 • Při posledním nákupu ve službě Steam jste jej nedokončili.
 • Od provedení transakce uplynulo jen pár minut a proces nákupu stále probíhá.
 • Problém s backendem vašeho platebního procesoru zabránil zpracování vaší platby.
 • Vaše banka platbu zpracovala, ale Steam ji zatím nepotvrdil kvůli problémům na straně serveru na jejím konci.
 • Použili jste platební metodu, která neumožňuje mezinárodní transakce ani online nákupy.
 • Při pobytu v jiné zemi platíte prostřednictvím zahraničního bankovního účtu.
  Opravit chybu Steam 53 ve Windows 10

Jednoduše řečeno, problém na Steamu nebo na konci vašeho platebního procesoru může ovlivnit váš nákupní proces a zobrazit upozornění na čekající nákup. Po identifikaci příčin se pojďme podívat na možná řešení.

Opravy problému s čekajícím nákupem na Steamu

Zde je několik kontrol a oprav, které můžete použít k vyřešení problému s čekajícím nákupem a úspěšnému nákupu:

 • Zkontrolujte si historii nákupů na Steamu. Pokud byl poslední nákup úspěšný, vyskakovací okno s varováním je pravděpodobně menší závada, takže to nahlaste službě Steam. Pokud máte nedokončený nebo zaseknutý nákup, dokončete jej, abyste se zbavili chyby.
 • Nákupy na Steamu někdy trvají dlouho. Pokud jste právě provedli nákup, počkejte chvíli, než jej banka nebo Steam zpracují.
 • Pokud byl váš čekající nákup na nějakou dobu zaseknutý a vaše banka vám neodečetla žádnou platbu, zrušte jej a začněte znovu.
 • Pokud služba Steam nezpracovala vaši platbu, přestože byla stržena vaší bankou, kontaktujte podporu služby Steam nebo zrušte transakci a požádejte banku o vrácení peněz. Poté položku znovu zakupte.
 • Steam vyžaduje, aby bylo vaše zařízení připojeno k internetu, aby bylo možné potvrdit zpracování platby. Proto se ujistěte, že je vaše zařízení plně připojeno.
 • Některé banky platby o víkendech nezpracovávají, takže se převádějí do dalšího pracovního dne. Takže se ujistěte, že to není ten problém.
 • Pokud jste se nedávno přestěhovali do nové země, před novým nákupem aktualizujte zemi obchodu. Můžete to změnit na stránce pokladny nebo košíku.
 • Aby byl nákup úspěšný, musíte použít místní bankovní účet ve stejné zemi, kde sídlíte.
 • Vaše platba se může zaseknout, pokud má backend Steam technický problém. Zkontrolovat Web Steam Status zajistit, aby všechny systémy fungovaly.
 • Příležitostně se platby na Steamu mohou zaseknout, když jsou provedeny pomocí jiného než dolarového platebního účtu. Pokud jste nákup provedli pomocí jiného než dolarového způsobu platby, zvažte jeho změnu.
  Jak vytěžit maximum z prodeje na Steamu

Pokud žádná z výše uvedených oprav nefunguje a nezjistíte, proč se vám zobrazuje upozornění na čekající nákup, měli byste kontaktovat podporu služby Steam a problém dále prošetřit.

Kupte si hry Steam bez problémů

Setkání s upozorněním na čekající nákup při novém nákupu na Steamu může být frustrující. Pokud s varováním nezareagujete správně, budete muset strávit značnou dobu rozhovorem s podporou Steamu nebo vaší banky, abyste zrušili nákup a dostali své peníze zpět.

Doufejme, že nyní máte jasnou představu o tom, proč k tomuto problému dochází. Pokud použijete kontroly a opravy uvedené výše, budete moci problém vyřešit a dokončit další nákup. Pokud nic nefunguje, kontaktujte podporu Steam.

  Nejlepší balíčky letního výprodeje na Steamu 2017