Jak opravit, že se League of Legends neotevírá nebo zasekává na obrazovce načítání v systému Windows

Máte potíže s otevřením League of Legends na svém zařízení s Windows? Kliknete na ikonu hry, ale nic se neděje, nebo se načítací obrazovka stále načítá donekonečna? To může být extrémně frustrující, zvláště pokud máte náladu hrát hru. Proč k tomuto problému dochází?

Tento článek se bude zabývat příčinami, proč se League of Legends neotevře, a jak problém vyřešit.

Proč se League of Legends odmítá otevřít na zařízeních Windows?

Důvodů, proč se League of Legends na vašem zařízení neotevře nebo se zasekne na obrazovce načítání, může být několik. Zde je několik hlavních:

 • Vaše zařízení nesplňuje systémové požadavky League of Legends.
 • Vaše zařízení je vybaveno potřebným hardwarem, ale zůstává zahlceno jinými procesy.
 • Účet, který používáte k hraní hry, má problém.
 • Některé nadbytečné soubory ve složkách Logs a Config narušují zpracování hry.
 • Brána Windows Defender Firewall blokuje klienta League of Legends, protože si myslí, že je škodlivý.

Nyní, když znáte příčiny, použijte příslušné opravy, abyste mohli hru otevřít a hrát.

Pokud při spuštění hry narazíte na konkrétní chybu, měli byste hledat řešení specifická pro tuto chybu. Protože každá chyba má jiné řešení, použití stejných oprav uvedených v tomto článku nemusí opravit všechny.

10 způsobů, jak opravit League of Legends, pokud se zasekne na obrazovce načítání

Pokud se League of Legends na vašem zařízení neotevírá, přepněte na jiný účet, zavřete všechny herní procesy a znovu spusťte hru, vyčistěte složky Config a Logs, zavřete procesy náročné na zdroje a přidejte hru na seznam povolených v programu Windows Defender. Pokud nic jiného nefunguje, možná jej budete muset přeinstalovat.

Níže naleznete pokyny, jak použít všechny tyto opravy.

1. Aplikujte předběžné kontroly

Nejprve byste měli použít následující předběžné opravy, protože mohou problém vyřešit okamžitě:

 • Spusťte League of Legends jako správce. Za tímto účelem klikněte pravým tlačítkem myši na soubor hry a klikněte na Spustit jako správce.
 • Zkontrolujte minimální a doporučené herní požadavky z Web League of Legends a porovnejte je se specifikacemi vašeho zařízení. Pokud váš hardware nesplňuje požadavky, je třeba jej upgradovat.
 • Abyste se ujistili, že tento problém nezpůsobují problémy specifické pro účet, vytvořte si nový účet a použijte jej k přihlášení. Pokud tentokrát nezaznamenáte žádné problémy a hra se úspěšně načte, je problém s vaším druhým účtem. Proto byste od této chvíle měli používat nový účet.
 • Zavřete všechny ostatní hry běžící souběžně s League of Legends, zejména ty, které používají stejného herního klienta. Tím se vyloučí možnost jejich rušení způsobujícího problém.
 • I když je to méně pravděpodobné, problém, o kterém se diskutuje, může také způsobit zastaralý grafický ovladač. Abyste tomu zabránili, aktualizujte ovladač grafiky v systému Windows.

Pokud výše uvedené opravy nepomohou, začněte aplikovat zbývající opravy.

2. Wait It Out

Někdy spuštění League of Legends trvá o něco déle než obvykle. Je to pravděpodobnější, pokud váš hardware není dostatečně silný a sotva splňuje systémové požadavky. Pokud jste tedy právě spustili League of Legends a zdá se, že se zasekl na obrazovce načítání, chvíli počkejte, abyste se ujistili, že načítání hry nezabere jen více času.

Pokud obrazovka zůstane několik minut zaseknutá, problém je jinde. Začněte proto aplikovat zbývající opravy.

3. Zkontrolujte připojení k internetu

League of Legends je hra pro více hráčů závislá na serveru. Chcete-li hrát hru, vaše zařízení musí být připojeno k internetu. Pokud nejste připojeni k internetu nebo je připojení samotné nestabilní, hra se nemusí spustit nebo spustit správně. Proto se ujistěte, že má vaše zařízení aktivní připojení k internetu.

Pokud je zařízení připojeno, zkontrolujte stabilitu internetového připojení. Pokud se připojení zdá být nestabilní, použijte příslušné opravy k jeho stabilizaci.

4. Zakažte cheatový software

League of Legends netoleruje používání cheatů a hacků k získání výhody ve hře. Pokud upravíte herní soubory nebo použijete cheatový software k nabourání se do hry, League of Legends vás dovnitř nepustí. V důsledku toho se hra nemusí zapnout nebo se zaseknout na načítací obrazovce.

Pokud používáte jakýkoli cheatový software třetí strany, vypněte jej. Vraťte také všechny neautorizované změny, které jste provedli v souborech hry, abyste získali nespravedlivou výhodu.

5. Po ukončení procesů Riot a LoL znovu spusťte hru

Nejprve zavřete všechny procesy Riot a League of Legends ve Správci úloh a znovu spusťte hru. Tímto krokem zajistíte, že se League of Legends neotevře kvůli dočasné závadě. Chcete-li zavřít úkoly, postupujte takto:

 • Do Windows Search zadejte „Správce zařízení“ a otevřete aplikaci Správce úloh.
 • Najděte všechny procesy Riot a LoL.
 • Chcete-li ukončit každý proces, klikněte na něj pravým tlačítkem a klikněte na Ukončit úlohu.
 • 6. Uvolněte systémové zdroje

  League of Legends je hra extrémně náročná na zdroje. Ke správnému fungování vyžaduje značný výpočetní výkon. Pokud váš systémový hardware stěží splňuje minimální požadavky na hru, zajistěte dostatek prostředků, aby hra fungovala hladce.

  Chcete-li to vidět, otevřete Správce úloh a zkontrolujte využití CPU, GPU a RAM. Pokud se procento využití těchto zdrojů pravidelně dotýká 100 %, váš hardware je pod velkým tlakem. Jinými slovy, hra nemá přístup k požadovaným zdrojům, aby správně fungovala.

  Pokud tomu tak je, budete muset zavřít graficky náročné úlohy, které běží současně se hrou. Když je zavřete, váš systém bude mít k dispozici více zdrojů, které může League of Legends využít k hladkému fungování.

  7. Odstraňte složky Config a Logs

  Soubory ve složce Logs obsahují informace o chybách a problémech, se kterými se ve hře setkáte. Stejně tak složka Config obsahuje informace týkající se konfigurace a nastavení hry. Diskutovaný problém může být způsoben rušením těmito soubory. Proto byste měli odstranit výše uvedené složky.

  Nebojte se; můžete je bezpečně smazat, protože League of Legends je po opětovném spuštění hry znovu vytvoří. Chcete-li je odstranit, postupujte takto:

 • Otevřete Průzkumník souborů.
 • Přejděte do instalační složky hry. Pokud jste během instalace nezměnili výchozí umístění, najdete hru zde:
   C:\Riot Games\League of Legends 
 • Najděte složky Logs a Config.
 • Chcete-li tyto složky odstranit, jednoduše na ně klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Odstranit.
 • 8. Zakažte všechna aktivní překrytí ve hře

  Používáte při hraní League of Legends nějaké překrytí ve hře, zejména překrytí Discord? Pokud ano, měli byste je před spuštěním hry deaktivovat, abyste zajistili, že se hra nezasekne na načítací obrazovce kvůli překrytí. Chcete-li vypnout překrytí Discord, postupujte takto:

 • Klikněte na ikonu ozubeného kola (Uživatelská nastavení) v pravém dolním rohu.
 • Přejděte na kartu Překryvná hra vlevo.
 • Vypněte přepínač vedle možnosti Povolit překrytí ve hře.
 • Pokud nechcete překrytí vypnout u všech her, ale pouze u League of Legends, postupujte podle následujících kroků:

 • Klikněte na ikonu ozubeného kola (Uživatelská nastavení) v pravém dolním rohu.
 • Přejděte na kartu Registrované hry vlevo.
 • Klikněte na ikonu monitoru vedle League of Legends.
 • Pokud používáte jakýkoli jiný překryv, můžete jej také vypnout podobným způsobem v nastavení aplikace.

  9. Whitelist League of Legends z brány Windows Defender Firewall

  Pokud se hra na několik sekund otevře a poté se zavře, může ji blokovat brána Windows Defender Firewall. Chcete-li tuto možnost vyloučit, měli byste přidat League of Legends na seznam povolených z brány Windows Defender Firewall. Pokud jste to nikdy předtím neudělali, podívejte se na naši příručku, jak povolit aplikace prostřednictvím brány Windows Firewall.

  Podobně, pokud používáte antivirus třetí strany, o kterém si myslíte, že by mohl narušovat herní proces, buď jej deaktivujte, nebo přes něj herní soubory zalistujte.

  10. Znovu nainstalujte League of Legends

  Pokud žádná z výše uvedených oprav váš problém nevyřeší a hra se nespustí, možná ji budete muset přeinstalovat. Před zahájením procesu instalace byste měli odinstalovat stávající instalaci. Jakmile ji odinstalujete, můžete ji znovu nainstalovat po stažení z oficiálních stránek, stejně jako jste to udělali poprvé.

  Vraťte se k hraní League of Legends ve Windows

  Když se League of Legends neotevře, může nastat frustrace. Pokud váš systém splňuje minimální herní požadavky a nezaznamenáváte žádné konkrétní chyby, výše uvedené opravy by měly problém vyřešit a měli byste být schopni hru hrát. Když žádná z oprav nefunguje, přeinstalujte hru.