Zde je to, co si 10 globálních technologických lídrů myslí o AI

Klíčové věci

  • Takeaway 1: Univerzální povaha umělé inteligence jí umožňuje ovlivňovat různá odvětví a provádět prakticky jakýkoli úkol, ale neregulovaný vývoj představuje rizika pro soukromí a bezpečnost.
  • Takeaway 2: Názory technologických lídrů, jako je Elon Musk, na AI se neustále mění, ale uznávají, že AI naruší průmyslová odvětví a měla by být regulována.
  • Takeaway 3: Integrace AI do platforem jako Meta a Google může zlepšit cílení a generovat reklamní kreativy, ale skeptici tvrdí, že tyto funkce se primárně zaměřují na shromažďování informací o uživatelích a komodifikaci dat.

Technologická komunita je rozdělena na rasu AI. Zastánci věří, že rychlý vývoj umělé inteligence posune společnost vpřed, zatímco skeptici si myslí, že roboty poháněné umělou inteligencí nakonec nahradí lidskou pracovní sílu. Některé teorie jsou samozřejmě vyloženě směšné, takže pokud posloucháte něčí názory, raději pocházejí od globálních technologických lídrů s poznatky z první ruky.

Co tedy říkají hlasy jako Sam Altman, Elon Musk a Bill Gates o AI?

1. Sam Altman

Obrazový kredit: TechCrunch/Flickr

Sam Altman, generální ředitel OpenAI, hraje nedílnou roli v závodě AI. Masivní úspěch ChatGPT po celém světě přiměl konkurenční technologické společnosti k experimentování s velkými jazykovými modely (LLM), čímž připravily cestu pro další platformy umělé inteligence.

Altman říká, že umělá inteligence bude i nadále ovlivňovat různé sektory díky své všestrannosti – má neomezený potenciál. Vývojáři jej mohou vycvičit tak, aby vykonával prakticky jakýkoli úkol. Přestože je inovativní, také chápe, že neregulovaný vývoj umělé inteligence představuje rizika pro soukromí a bezpečnost. Altman dokonce nabádá zákonodárce, aby kontrolovali používání a distribuci AI.

2. Elon Musk

Obrazový kredit: JD Lasica/Wikimedia Common

  Co je AirDrop a jak se používá k přenosu souborů?

Elon Musk je pověstný svým neustálým přehazováním. Musk neustále mění svůj názor, od stahování kontroverzních komentářů až po přepracování uživatelského rozhraní X, dříve známého jako Twitter. Jak se dalo očekávat, jeho názory na AI jsou také všude.

A Fox News Zpráva z dubna 2023 ukazuje, že se Musk ponořil hluboko do nebezpečí a rizik moderních modelů umělé inteligence. Věří, že by měly být regulovány. Vzhledem k těmto prohlášením bylo pro mnohé překvapivé, když spustil a nová společnost AI s názvem xAI v červenci 2023.

Musk bude i přes své žabky pokračovat ve zkoumání umělé inteligence. I když často mluví o tom, jak umělá inteligence šíří dezinformace, ví, že to naruší různá odvětví.

3. Mark Zuckerberg

Obrazový kredit: Anthony Quintano/Wikimedia Commons

Mark Zuckerberg zkoumá způsoby, jak integrovat umělou inteligenci do platforem Meta. Plánuje zavedení nástrojů, které přesně cílí na demografické skupiny spotřebitelů, generují reklamní kreativy a simulují přirozené lidské konverzace. Pravděpodobně uvidíme nové funkce, když Meta rozšíří svůj open-source LLM, Llama.

Ačkoli jsou tyto změny rušivé, ne všichni jsou s těmito změnami spokojeni. Skeptici tvrdí, že tyto funkce řízené umělou inteligencí se primárně zaměřují na shromažďování uživatelských informací a zlepšování reklamního byznysu Meta. Věří, že Meta bude používat AI pouze ke komodifikaci dat.

4. Larry Page a Sergey Brin

Poděkování za obrázky: Marcin Mycielskjá a Thomas Hawk/Wikimedia Commons

Místo Googlu jako vyhledávače číslo jedna je ohroženo kvůli rase AI. Vznik nástrojů umělé inteligence mění způsob, jakým spotřebitelé přistupují k informacím online. A New York Times Zpráva dokonce ukazuje, že společnost Alphabet požádala Larryho Page a Sergeye Brina, spoluzakladatele společnosti Google, aby posoudili, jak si může Vyhledávání Google udržet svůj podíl na trhu.

Page má z integrace AI pozitivní pocity. Zmínil to v roce 2002 Google splní své poslání až poté, co se stane „AI-kompletní“, a zdroje k jeho dosažení jsou nyní dostupné. Největší překážkou k jeho cíli je silná konkurence. Vzhledem k tomu, že modely umělé inteligence zkoumají tisíce technologických společností, nelze říci, kdo vyvine umělou obecnou inteligenci (AGI) jako první.

  11 nejlepších bezhlavých CMS s otevřeným zdrojovým kódem, které můžete vyzkoušet pro svou další aplikaci

Brin je ohledně umělé inteligence o něco opatrnější. Běžně mluví o bezpečnostních rizicích, která přicházejí se vznikem platforem řízených umělou inteligencí, zejména s nedostatkem regulace. To znamená, že také chápe, že AI bude utvářet budoucnost. Brin i Page spolupracují s Alphabet na vývoji univerzálního modelu umělé inteligence pro Google.

5. Sundar Pichai

Obrazový kredit: Eesan1969/Wikimedia Commons

CEO skupiny Alphabet, Sundar Pichai, pevně věří v potenciál AI. V rozhovoru s Zprávy CBS v dubnu 2023 dokonce zmínil, že AI soupeří s ohněm a elektřinou jako největší objev lidstva. Údajně to změní fungování společnosti.

A ještě zajímavější je, že Pichai srovnával AI s ohněm a elektřinou, než začal závod AI. A CNBC zpráva ukazuje, že totéž řekl již v roce 2018.

6. Bill Gates

Obrazový kredit: Kuhlmann /MSC/Wikimedia Commons

Bill Gates je ohledně umělé inteligence optimistický. Na rozdíl od jiných globálních technologických lídrů se tolik nezajímá o bezpečnostní a soukromí, která s tím přicházejí. Nastiňuje v GatesNotes že nebezpečí jsou skutečná, ale zvládnutelná. Technologické společnosti a vývojáři by proto neměli dovolit, aby jim tyto problémy bránily v rozvoji systémů umělé inteligence.

Gates také věří, že AI jeho problémy vyřeší. Vývojáři by nakonec vyvinuli platformy řízené AI, které filtrují obsah AI, sledují kyberzločince a posilují systémy kybernetické bezpečnosti.

7. Jeff Bezos

Kredit snímku: Daniel Oberhaus/Flickr

Jeff Bezos vždy zpochybňoval mýty o umělé inteligenci. V tomto roce 2018 CNBC Bezos sdílí článek, že úzkost AI obvykle zahrnuje přehnané mylné představy. Nevěří, že by umělá inteligence mohla vzít naši práci nebo skoncovat s lidstvem. Technologie naopak přinesou více pracovních příležitostí s tím, jak se budou vyvíjet sektory a potřeby spotřebitelů.

Bezos si zachoval svůj optimistický postoj k integraci AI. Zkoumá způsoby, jak vytvořit futurističtější, pohodlnější nákupní zážitek a maloobchodní průmysl prostřednictvím sofistikovaných modelů. Amazon pravděpodobně brzy představí více funkcí řízených umělou inteligencí.

8. Tim Cook

Obrazový kredit: Mark Mathosian/Flickr

Tim Cook je velmi vnímavý k pokrokům v AI. Začal analyzovat ChatGPT a to, jak může Apple využívat podobné jazykové modely, když je OpenAI spustilo v listopadu 2022. Ostatně Apple používá algoritmy AI již roky. Pokud konkurenční značky nejprve prozkoumají novější modely, mohl by ztratit svůj obrovský podíl na trhu.

  Jak zjistit, zda někdo čte váš text na Androidu

Cook také věří, že žádná instituce nemůže ovládat AI. Sdílí s Dobré ráno Ameriko že monitorování umělé inteligence je nezbytné, ale náročné – technologické společnosti se místo toho musí regulovat samy.

9. Greg Peters

Kredit obrázku: Netflix

Generativní AI pomalu ovlivňuje zábavní průmysl. Hollywoodští profesionálové se obávají, že by sofistikované modely mohly připravit o práci spisovatele, specialisty na vizuální efekty a umělce. CNBC uvádí, že většina streamovacích platforem nemá pozitivní cash flow – pravděpodobně sníží své režie tím, že nahradí některé své pracovníky nástroji AI.

Vezměte si například Grega Peterse, generálního ředitele Netflixu. Netflix generuje miliardové příjmy každé čtvrtletíPeters však stále věří, že díky AI bude výrobní proces ještě efektivnější z hlediska nákladů. Můžete očekávat, že manažeři z méně populárních zábavních společností budou sdílet stejný postoj.

10. Larry Ellison

Obrazový kredit: Oracle PR/Flickr

Larry Ellison, zakladatel a technologický ředitel společnosti Oracle, viděl, že jeho jmění raketově vzrostlo díky rase AI. Statista uvádí, že Oracle vydělal za fiskální rok 2023 téměř 50 miliard dolarů. Společnost úspěšně využila náhlého nárůstu poptávky po licencování AI a cloudových platformách.

Ellison plánuje povýšení cloudových služeb Oracle na základě partnerství s Cohere. Je to technologický startup, který vyvíjí LLM. A Business Insider Zpráva říká, že Oracle může nabídnout generativní produkty AI, pokud tato spolupráce půjde dobře.

Jak se tech lídři cítí o závodě AI

Rychlý vývoj AI ji činí nepředvídatelnou. Dokonce ani tech lídři, kteří hrají aktivní roli ve vývoji této technologie, nemohou předvídat vznikající aplikace, výzvy a průlomy. Autonomní povaha umělé inteligence jí opět umožňuje, aby se sama vyvíjela. Pokud školitelé dodají systémům umělé inteligence dostatek datových sad, budou se dále učit a zlepšovat.

Není však pochyb o tom, že systémy umělé inteligence budou nadále narušovat různé sektory. Vědět, jak je začlenit do každodenního pracovního postupu a doplnit své dovednosti, vám dává výhodu. Umělá inteligence nenahradí lidi, ale lidé používající AI předčí ty, kteří to neumí.