Jak otevřít seznam aplikací v systému Windows 11

Microsoft ještě neskončil s experimentováním s nabídkou Start. Nabídka Start ve Windows 8 nebyla nic menšího než katastrofa a stala se jednou z nejhorších kritik operačního systému. Microsoft to nakonec musel „opravit“, ale Windows 11 má novou nabídku Start, která se liší od nabídky Start ve Windows 10, Windows 8 a Windows 7. Pro uživatele to bude křivka učení a možná i nějaké zuření.

Seznam aplikací ve Windows 11

Seznam aplikací ve Windows 11

Nabídka Start v systému Windows 11 je odlišná, stále však obsahuje seznam aplikací, tj. seznam každé jednotlivé aplikace nainstalované v systému. Uživatelé mohou kliknout a otevřít aplikaci. Trik spočívá v tom, jak získat přístup k seznamu aplikací.

  Jak opravit rozmazané aplikace po změně měřítka v systému Windows 10

Otevřete seznam aplikací ve Windows 11

Seznam aplikací je snadno přístupný, ale není tak snadné jej najít, protože nové okno nabídky Start 11 stále zobrazuje připnuté aplikace (dlaždice již nejsou věcí).

Klepnutím na tlačítko Start nebo Windows na hlavním panelu otevřete nabídku Start.
Klikněte na Všechny aplikace v pravém horním rohu.
Zobrazí se seznam aplikací. Procházejte ji a vyberte aplikaci, kterou chcete otevřít.

Rychlá volba seznamu aplikací

Nabídka Start v systému Windows 11 je odlišná, ale stále má funkce z nabídky Start systému Windows 10. Rychlá volba se přenesla. Pokud kliknete na písmeno v seznamu aplikací, např. A, budete přesměrováni na rychlou volbu. Kliknutím na jiné písmeno, např. F, přejdete do části aplikací, které začínají písmenem F. Podstatně to usnadňuje procházení.

  Oprava mazání mezipaměti miniatur při spouštění v aktualizaci Windows 10 Fall Creators

Získejte nabídku Start systému Windows 10 v systému Windows 11

Existuje hack registru, který dokázal obnovit nabídku Start systému Windows 10 v systému Windows 11. I když v té době fungoval, byl zablokován společností Microsoft. Není to neočekávané a pravděpodobně to uvidíte se spoustou dalších vylepšení souvisejících s registrem, která budou objevena, když je Windows 11 ve verzi beta.

V době, kdy bude Windows 11 zpřístupněn veřejnosti, bude fungovat zcela jinak, než jak funguje nyní ve fázi náhledu.

Závěr

Nabídka Start ve Windows 11 je rozdělena do sekcí s připnutými aplikacemi, které se zobrazují nahoře v rolovatelném stavu. Tato část je rolovatelná, což znamená, že připnutí aplikace do nabídky Start poněkud ztratí svou užitečnost. Když máte v nabídce Start připnutou jednu příliš mnoho aplikací, zobrazí se na další „stránce“ a uživatelé je budou muset posouvat, aby je otevřeli. Složky nebo skupiny aplikací byly také odstraněny. Doufejme, že vyhledávací panel bude fungovat dostatečně dobře, aby mohl konkurovat Spotlight na macOS. Pokud ano, možná zjistíte, že jej používáte k otevírání aplikací.

  Jak přidat Gmail, Kontakty Google a Kalendář Google do Cortany ve Windows 10