Jak ovládat zobrazení obrázku v PowerPointu

Animace objektů v prezentaci PowerPoint, pokud je provedena správně, vám umožní řídit tempo, jakým poskytujete informace svému publiku. Ukázali jsme vám, jak skrýt objekt v PowerPointu. Nyní se podívejme na různé způsoby, jak objekt zobrazit.

Animujte své objekty

Za chvíli si projdeme, jak nastavit čas začátku a rychlost animace, ale nejprve se musíme rozhodnout, jaký typ animace chceme našim objektům poskytnout.

Pokud jste do prezentace ještě nevložili obrázek, pokračujte a udělejte to nyní tak, že přejdete na kartu „Vložit“ a kliknete na tlačítko „Obrázky“.

Pokračujte a umístěte obrázek na požadované místo a použijte libovolné formátování. Poté s vybraným obrázkem přejděte na kartu „Animace“.

Nejběžnější animace se zobrazí přímo na pásu karet; kliknutím na jednu ji použijete.

Pokud nevidíte žádnou, která se vám líbí, kliknutím na malou šipku dolů v pravém dolním rohu animace zobrazíte úplný seznam.

V rozbalovací nabídce uvidíte mnohem více animací, které můžete použít, a ještě více jich najdete kliknutím na kteroukoli z možností „Více…“ ve spodní části nabídky. PowerPoint nabízí spoustu animací.

  Proč telefony explodují? (A jak tomu předejít)

V našem příkladu zde použijeme jednoduchou animaci Fade, ale bez ohledu na to, co si vyberete, platí stejné techniky. Jakmile vyberete animaci, v levém horním rohu objektu se objeví číslo. Toto číslo označuje pořadí, ve kterém se objekt objeví na snímku, pokud máte více než jednu animaci. V tomto příkladu máme pouze jeden objekt s animací, takže uvidíme pouze číslo „1“.

Nyní, když si přehrajeme naši prezentaci, obrázek se objeví po kliknutí myší (to je výchozí metoda pro spuštění animace, ale o tom později).

Pokud do mixu vhodíme další obrázek a dáme mu animaci, uvidíme vedle něj číslo „2“, což znamená, že to bude druhý objekt, který se objeví na snímku. Pojďme to zkusit. Na druhém obrázku vybereme animaci „Float In“.

Nyní uvidíte vedle objektu číslo 2.

A tady je to, jak by to vypadalo ve skutečné prezentaci.

Docela pěkné, že? Jak vidíte, můžete ovládat, který obrázek se zobrazí jako první a jak se zobrazí v prezentaci.

Na jeden objekt můžete také použít více animací. To je užitečné pro všechny druhy věcí. Pro větší zdůraznění můžete použít více animací, nebo můžete nechat objekt, aby se na snímku objevil a pak z něj zmizel, než budete pokračovat.

  ProWidgets je první opravdová implementace widgetů pro iPhone a iPad

V tomto příkladu vytvoříme objekt, který se objeví, a poté mu dáme trochu zvláštního důrazu.

Nejprve vyberte objekt a poté přejděte na kartu „Animace“. Tentokrát klikněte na tlačítko „Přidat animaci“. Pokud chcete použít více animací, musíte zde vybrat animace.

Po výběru se zobrazí rozbalovací nabídka, která vypadá stejně jako rozbalovací nabídka rozšířených animací, kterou jsme vám ukázali dříve. Na náš objekt jsme již aplikovali animaci Fade, takže tentokrát vybereme animaci „Teeter“ ze sekce „Emphasis“.

Nyní uvidíte vedle objektu číslo 1 a 2, které označují pořadí, ve kterém se budou animace dít.

Zde je návod, jak to vypadá v akci. Nejdřív se to rozplyne a pak to trochu balancuje.

Nyní, když víte, jak používat animace, pojďme si promluvit o tom, jak ovládat jejich načasování.

Nastavení času a rychlosti spuštění animace

Pro spuštění animace jsou k dispozici tři možnosti:

Při kliknutí: Animace se spustí po kliknutí myší. Je to také výchozí spouštěč.
S předchozí: Tím se spustí animace objektu ve stejnou dobu jako předchozí animace.
Po předchozí: Tím se animace spustí po dokončení poslední animace.

  Přidejte výkonná přizpůsobení do aplikace Připomenutí na iPhone [Jailbreak]

Chcete-li najít tato nastavení, vyberte objekt, který animujete, přejděte na kartu „Animace“ a poté klikněte na políčko vedle položky „Start“.

Z rozevírací nabídky vyberte požadovanou možnost spuštění.

Můžete také nastavit dobu trvání animace. Změna doby trvání zpomalí nebo zrychlí animaci. Máte-li například objekt, který přiletí zleva, ale přilétá trochu až rychle, můžete prodloužit dobu trvání, aby se pohyboval pomaleji.

Můžete také přidat zpoždění, ke kterému dojde před spuštěním animace. Toto zpoždění se děje podle toho, jaké nastavení spuštění používáte. Pokud je například vaše nastavení spuštění „On Click“ a máte zpoždění dvou sekund, animace se spustí dvě sekundy po kliknutí. Pokud je nastavení začátku „Po předchozí“ a máte zpoždění pět sekund, animace se spustí pět sekund po dokončení předchozí animace.

Možnosti, které máte k dispozici pro manipulaci s tím, jak a kdy se objekty objeví, jsou téměř nekonečné. Pohrajte si s těmito funkcemi trochu a během okamžiku vytvoříte skvělou prezentaci!