etechblog

Jak poslouchat články v Safari na iPhonu nebo iPadu

Soustřeďte se na důležitější úkoly, zatímco Siri za vás čte články.

Klíčové věci

 • Funkce „Poslouchat stránku“ Safari vám umožňuje poslouchat články na cestách, což usnadňuje nalezení času na čtení webového obsahu.
 • Chcete-li použít tuto funkci, ujistěte se, že je web kompatibilní s prohlížečem Safari’s Reader View, což je indikováno ikonou dokumentu v adresním řádku.
 • Klepnutím na ikonu Aa a výběrem „Poslouchat stránku“ získáte přístup k ovládacím prvkům přehrávání, jako je pozastavení nebo změna rychlosti mluvení. Případně řekněte: „Hej Siri, přečtěte si to!“ když jste na podporované webové stránce.
  Jak publikovat kalendář Outlooku z Outlook.com

Pokud často máte problém najít si čas na čtení článků na webu, řešením může být funkce Safari „Poslouchat stránku“ v iOS 17. Nyní můžete poslouchat články, když jste na cestách, a zde je návod, jak to používat.

Jak používat funkci Listen to Page Feature Safari na iPhonu nebo iPadu

Aby funkce Listen to Page fungovala, potřebujete, aby web – jehož obsah chcete číst – byl kompatibilní s aplikací Reader View v Safari. Snadný způsob, jak zjistit, zda webová stránka podporuje Reader View, je vyhledat ikonu dokumentu na levé straně adresního řádku, která se na okamžik zobrazí při načítání stránky.

  10 dobrých zdrojů, jak se naučit velká data a hadoop

Pokud je k dispozici, můžete při použití funkce Poslouchat stránku Safari pokračovat podle následujících kroků:

 • Spusťte Safari a otevřete článek, který vám má Siri přečíst.
 • Klepněte na ikonu Aa v adresním řádku a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Poslouchat stránku.
 • Siri nyní začne číst článek a v adresním řádku se objeví ikona reproduktoru, která totéž označuje.
 • Klepnutím na ikonu reproduktoru a výběrem možnosti Listening Controls z rozbalovací nabídky zobrazíte možnosti ovládání.
 • V tomto vyskakovacím okně můžete pozastavit/obnovit přehrávání, přejít na další větu, vrátit se k předchozí větě, změnit rychlost mluvení Siri a ukončit poslech.
 • iOS také umísťuje ovládací prvky přehrávání na zamykací obrazovku pro rychlý a snadný přístup. A pokud se vám nelíbí hlas mluveného obsahu, můžete jej změnit jednoduchou změnou hlasu Siri na vašem iPhonu.

    8 nejlepších zásuvných modulů pro textový editor Gedit

  Alternativně můžete Siri požádat, aby vám přečetla článek, jakmile budete mít otevřenou podporovanou webovou stránku, a to slovy: „Hey Siri, Read this!“ nebo „Ahoj Siri, chci si poslechnout tuto stránku.“ Jakmile Siri začne číst, můžete přistupovat a používat ovládací prvky poslechu, jak jsme zmínili výše.

  Siri umí číst články, když jste na cestách

  Schopnost poslouchat webovou stránku je šikovný doplněk Safari. Tato funkce funguje docela dobře a Siri dokáže číst obsah způsobem, který je snadno pochopitelný. Je ideální, když chcete dohnat nějaký webový obsah bez použití rukou; můžete jej dobře využít za jízdy.

  x