Jak používat Action and Share Extensions na iPhone a iPad

Pokud vlastníte iPhone nebo iPad, pravděpodobně jste se setkali s rozšířeními pro sdílení a akce, ale co to jsou a jak je používáte? Oba přidávají výkon a možnosti aplikacím a mohou změnit způsob, jakým používáte svá zařízení.

Rozšíření o sdílení umožňuje rychlé a snadné sdílení obsahu s lidmi nebo v některých případech s jinými aplikacemi. Představte si, že čtete skvělého průvodce How-to Geek, ale musíte odejít, abyste stihli vlak. Pomocí rozšíření pro sdílení můžete uložit tohoto průvodce do své oblíbené služby pro pozdější čtení. Chcete to poslat příteli? I na to existuje rozšíření o sdílení. Představte si sdílená rozšíření jako způsob, jak nějakým způsobem dostat data z aplikací, a budete na místě.

Rozšíření akcí fungují v podstatě stejným způsobem, ale umožňují vám používat funkce z jiných aplikací, aniž byste je museli explicitně otevírat. Skvělým příkladem je vytváření nových úkolů a projektů ve vašem oblíbeném správci úloh s použitím zdroje jako přílohy. Před příchodem iOS 12 a jeho vylepšené podpory automatického vyplňování hesel byl přístup k heslům ze správců hesel také skvělým příkladem účinného využití pro rozšíření akcí.

  Jak přidat adresář do vaší $PATH v Linuxu

Rozšíření akce i sdílení fungují stejným způsobem, což znamená, že pokud víte, jak používat jedno, víte, jak používat obě. Zde vysvětlíme, jak rozšíření povolit, změnit jejich pořadí a jak je používat.

Jak povolit rozšíření akce nebo sdílení

Chcete-li povolit akci nebo rozšíření o sdílení, otevřete aplikaci, která vám umožní sdílet obsah. Safari je dobrý příklad, protože ho má každý a obvykle je na domovské obrazovce. Po otevření navštivte webovou stránku a klepněte na tlačítko „Sdílet“ v navigační liště ve spodní části obrazovky.

  Jak přidat a upravit metadata ve Photoshopu

Nyní uvidíte tabulku sdílení, oblast, která zobrazuje rozšíření sdílení v horním řádku a rozšíření akcí ve spodní části. V závislosti na typu rozšíření, které chcete povolit, přejděte úplně doprava a klepněte na tlačítko „Více“.

Na další obrazovce se zobrazí každá dostupná akce nebo rozšíření sdílení v závislosti na vybraném řádku. Chcete-li rozšíření povolit, přepněte přepínač vedle něj.

Jak změnit pořadí akcí nebo sdílet rozšíření

Přeuspořádání rozšíření je životně důležité, pokud jich máte povoleno hodně, takže snáze najdete ta, která používáte nejčastěji. Chcete-li začít, pojďme znovu použít Safari jako náš výchozí bod. Po návštěvě webové stránky znovu klepněte na tlačítko „Sdílet“. Uvidíte tabulku sdílení, kterou jsme zmínili dříve, s rozšířeními o sdílení v horním řádku a rozšířeními o akce ve spodním. Chcete-li změnit pořadí těchto rozšíření, znovu přejděte zcela vpravo v seznamu a klepněte na tlačítko „více“. Nyní, když uvidíte seznam rozšíření, klepněte a podržte tři vodorovné čáry vedle jedné a poté ji přetáhněte nahoru nebo dolů v seznamu, abyste změnili pořadí.

  Použijte svůj iPhone k nalezení bezplatných WiFi sítí kdekoli na světě

Jak používat Action or Share Extensions

Jakmile budete mít všechna svá rozšíření povolená a objednaná, stačí klepnout na tlačítko „Sdílet“ a poté klepnout na ikonu rozšíření, které chcete použít. Jedna věc, kterou je třeba si zapamatovat, je, že v tomto zobrazení se zobrazují pouze rozšíření, která pracují s daným obsahem. To znamená, že rozšíření, která mohou přijímat pouze obrázky nebo s nimi pracovat, se nezobrazí, pokud například sdílíte web.