etechblog

Jak používat akční tlačítko na vašem iPhone 15 Pro

Modely iPhone 15 Pro dorazily se spoustou reakcí ohledně použití titanu v konstrukci a portu USB-C, ale změna, kterou jsme viděli, jak si získal stejnou pozornost, je nahrazení přepínače Ring/Silent za tlačítko Akce.

Tlačítko Akce přináší spoustu možností přizpůsobení, které dříve nebylo možné pomocí přepínače Ring/Silent. Pojďme se tedy podívat na to, jak funguje tlačítko Akce na iPhonu, a na kroky k přizpůsobení jeho funkcí.

Co dělá akční tlačítko ve výchozím nastavení?

Ve výchozím nastavení bude tlačítko Akce na iPhone 15 Pro nebo iPhone 15 Pro Max fungovat jako přepínač Ring/Silent, který nahrazuje. Chcete-li přejít do tichého režimu, musíte stisknout a podržet tlačítko Akce a opakovat pro ukončení – každou akci lze snadno identifikovat pomocí jedinečného vzoru vibrací.

  15 obrázků pro vaši plochu

Uvidíte také animaci režimu Zvonění/Tichý v Dynamic Island na vašem iPhone, abyste věděli, zda jste vstoupili do režimu Tichý nebo Ring.

Jak přizpůsobit akční tlačítko na vašem iPhone 15 Pro

Nyní, zatímco výchozí funkcí tlačítka Action je fungovat jako přepínač Ring/Silent, Apple vám umožňuje přizpůsobit si jej podle vašich představ. Můžete si vybrat mezi osmi funkcemi a devátou možností, která tlačítko deaktivuje.

Zde je to, co musíte udělat pro přizpůsobení tlačítka Akce na vašem iPhone:

 • Spusťte na svém iPhone aplikaci Nastavení a klepněte na možnost Tlačítko akce.
 • Na následující obrazovce přejeďte prstem mezi dostupnými funkcemi.
 • Aktuálně si můžete vybrat mezi Tichý režim, Zaostření, Fotoaparát, Svítilna, Hlasová poznámka, Lupa, Zkratka, Usnadnění nebo Žádná akce.

    Jak zkontrolovat, zda váš účet Gmail používá někdo jiný

  U funkcí Zaostření, Fotoaparát, Zástupce a Usnadnění můžete také přizpůsobit, který režim zaostření, režim fotoaparátu, zkratka nebo funkce usnadnění se aktivují, když podržíte tlačítko Akce.

  Na rozdíl od bočního tlačítka Apple uživatelům neumožňuje nastavit akci jedním, dvojitým nebo trojitým stisknutím tlačítka Action, ale to se může s budoucí aktualizací změnit. Mezitím můžete využít aplikaci Zkratky v systému iOS a udělat více pomocí tlačítka Akce.

  Akční tlačítko je skvělý doplněk

  Tlačítko Action na iPhonu 15 Pro staví přizpůsobitelnost do popředí a jsme si jisti, že většina uživatelů by s ním byla spokojena. Pro ty, kteří používají svá zařízení v tradičním slova smyslu, bude i nadále fungovat jako jednoduchý přepínač – s dalšími funkcemi, pokud budou potřeba –, zatímco pro ostatní, kteří rádi prozkoumávají všechny funkce, které iPhone poskytuje, jeho přizpůsobitelnost otevírá nové dveře.

    Vytvořte databázi pevného disku a rychle prohledávejte soubory

  Je to doplněk, který nás vzrušuje, a nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak jej Apple v následujících letech vylepší softwarovými aktualizacemi a změnami hardwaru.

  x