Jak používat funkci Odbavení s přáteli a rodinou na vašem iPhone

Check In je funkce, kterou Apple představil spolu s iOS 17 a která vám umožní automaticky upozornit přátele a rodinu, když dorazíte do cíle. Je to super užitečné, když nechcete neustále sdílet svou polohu nebo každý pohyb, ale přesto chcete někoho informovat o své bezpečnosti na cestách.

Dokonce i v těch jednoduchých situacích, které všichni známe, jako když zapomenete dát někomu vědět, když jste se vrátili domů, se funkce Check In hodí.

Jak nastavit přihlášení na vašem iPhone

Check In je jednou z mnoha skrytých funkcí zpráv v iOS 17. Mějte na paměti, že tato funkce funguje pouze přes iMessage a pokud mají oba uživatelé zařízení se systémem iOS 17 nebo novějším. Funguje to také pouze s jednou osobou najednou. Upozorní je při prvním spuštění a poté znovu, když dokončíte přihlášení nebo pokud se objeví problém.

  Systemd změní, jak váš domovský adresář Linuxu funguje

Začněte tím, že zahájíte konverzaci s někým, s kým se chcete ohlásit. Poté klepněte na ikonu Plus vedle pole zprávy, klepněte na Více a najděte Check In vedle svých dalších aplikací iMessage. Apple vás touto funkcí provede, pokud ji spouštíte poprvé.

Sdílení dat pro přihlášení: Omezená vs. úplná data

Máte plnou kontrolu nad tím, kolik dat Apple sdílí s vaším příjemcem Check In, pokud se něco pokazí. Apple seskupuje možnosti ochrany osobních údajů do dvou: Omezené a Úplné. Toto nastavení funguje univerzálně pro vaše kontakty, ale můžete ho kdykoli změnit v Nastavení > Zprávy > Údaje o přihlášení. Je nabízen jako jedno z mnoha nastavení ochrany osobních údajů v iOS 17.

Díky omezenému sdílení dat bude váš kontakt přijímat pouze vaši nejnovější polohu, procento baterie a sílu signálu. Pokud máte Apple Watch, odešle také tato data. Díky úplnému sdílení dat však váš kontakt dostane vše, co již bylo zmíněno, plus celou trasu, kterou jste prošli, vyznačenou na mapě, čas, kdy jste naposledy odemkli iPhone nebo sundali Apple Watch.

  Jak dočasně deaktivovat můj účet na Instagramu

Opět platí, že bez ohledu na to, zda zvolíte Omezené nebo Úplné, váš kontakt pro přihlášení obdrží tyto informace pouze v případě, že neodpovíte na oznámení o místě vašeho pobytu.

Vytvoření časovače prvního přihlášení

Jakmile zahájíte check-in, můžete si pro upozornění vybrat možnost Když dorazím nebo Po uplynutí času. Chcete-li se přihlásit na základě polohy, vyberte svou polohu tak, že ji vyhledáte na mapě.

Když vyberete místo, váš iPhone zobrazí ETA (odhadovaný čas příjezdu) pro jízdu autem, veřejnou dopravou a chůzí. Vyberte, který způsob dopravy použijete, a volitelně přidejte čas navíc k odhadovanému času klepnutím na Přidat čas – až o další hodinu.

U přihlášení založeného na čase můžete nastavit časovač od 5 minut až do 23 hodin a 55 minut.

  Jak upgradovat firmware routeru, plus důvody, proč je to potřeba udělat

Dokončení přihlášení

Po dokončení nastavení klepněte na Hotovo. Poté odešlete Ohlášení prostřednictvím iMessage příjemci.

Pokud používáte ohlášení založené na poloze, váš příjemce obdrží oznámení automaticky, když dorazíte. V případě přihlášení založeného na čase máte 15 minut na to, abyste odpověděli na přihlášení po dokončení časovače.

Pokud nezareagujete včas nebo příliš dlouho odbočíte z trasy, když se očekává na vámi zvoleném místě, dotyčná osoba obdrží upozornění. Než k tomu dojde, budete mít možnost prostřednictvím oznámení přidat nějaký čas k vašemu odbavení, pokud narazíte na zpoždění.

Check-in upozorní své blízké bez narušení soukromí

Funkce Check In společnosti Apple je působivá, protože přináší to nejlepší z vlastnictví iPhonu. Umožňuje vám zůstat ve spojení s lidmi, na kterých vám záleží, a informovat je o užitečných informacích o vás, když je potřebují, aniž byste museli obětovat své soukromí, když to není nutné.

Možnosti nastavení Check In se vám mohou zpočátku zdát ohromující, ale časem by se měly stát druhou přirozeností. A nezapomeňte, že jeho nastavení soukromí můžete kdykoli změnit.