Jak používat funkci Strava’s Beacon ke sdílení polohy při cvičení

Chystáte se na sólo túru nebo vyjížďku na kole a nechcete, aby se o vás vaši blízcí báli. S funkcí Strava’s Beacon můžete sdílet svou polohu v reálném čase se svými nouzovými kontakty.

Je Beacon k dispozici na bezplatném plánu Strava?

Jedním slovem ano. Za používání funkce Beacon nemusíte platit za Strava Premium, pokud Strava používáte na svém telefonu.

Pokud však chcete nechat telefon doma a připojit své nositelné zařízení, budete si muset zaplatit tarif Premium. Podle Stravyje funkce Beacon podporována na Apple Watch, zařízeních Wear OS a všech zařízeních Garmin, která podporují Live Track.

Vaše nouzové kontakty však pro přístup k vaší aktuální poloze nepotřebují předplatné Strava. Mohou to udělat s jakýmkoli prohlížečem, pokud mají stabilní připojení k internetu.

  4 Chatboti jako ChatGPT pro konverzace jako u lidí

Samozřejmě můžete sdílet svou aktuální polohu na WhatsApp nebo jiné aplikaci, ale pokud budou k poloze vašeho zařízení přistupovat dvě aplikace současně, může to vybít baterii. A možná se budete chtít tomuto riziku vyhnout, když jste na samostatném výletu.

Jak funguje funkce Strava’s Beacon

Nejprve musíte nastavit Strava Beacon, abyste se ujistili, že vše funguje, než se vydáte na své dobrodružství. Beacon na Stravě nemůžete povolit pro web. Místo toho budete muset použít mobilní aplikaci Strava.

Ke stažení: Strava pro Android | iOS (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

Po spuštění aplikace klepněte na ikonu Nastavení v pravém horním rohu a přejděte na Beacon. Tam zapněte přepínač vedle Beacon For Mobile.

Případně můžete použít možnost Beacon For Devices, pokud jste ke svému účtu Strava připojili kompatibilní nositelné zařízení.

Poté klepněte na tlačítko Přidat bezpečnostní kontakty a přidejte lidi, se kterými chcete sdílet svou polohu. Můžete přidat až tři kontakty. Doporučujeme upravit jejich čísla a přidat mezinárodní kód, abyste měli jistotu, že textová zpráva bude doručena.

  Jak zobrazit něčí profil šeptání

Pokud chcete nahradit jeden z nouzových kontaktů, klepněte na Upravit bezpečnostní kontakty a stiskněte ikonu X vedle kontaktu, který chcete nahradit. Případně můžete klepnout na kontakt, který chcete odebrat, a potvrdit akci výběrem OK.

Můžete dokonce upravit zprávu, kterou Strava pošle nouzovým kontaktům. Výchozí text můžete nahradit relevantnějšími informacemi, jako je odhadovaný čas příjezdu, zda budou nějaké oblasti bez signálu a podobně.

Po dokončení konfigurace majáku klepněte na Uložit v pravém horním rohu.

Jak sdílet svou aktuální polohu na Stravě

I když jste přidali nouzové kontakty, neznamená to, že dostanou text pokaždé, když otevřete Stravu nebo začnete nahrávat aktivitu.

Jakmile na začátku nové aktivity Strava stisknete Record, aplikace zobrazí tlačítko Odeslat text majáku. Pokud začnete nahrávat bez odeslání textu, Strava zobrazí vyskakovací okno s dotazem, zda chcete sdílet svou polohu.

  Jak nainstalovat soubor .watchface na Apple Watch

Případně můžete svou polohu odeslat kdykoli během aktivity klepnutím na ikonu majáku. Pokud chcete nahradit některý z nouzových kontaktů nebo upravit zprávu, vyberte možnost Odeslat text nebo Nastavení majáku.

Jakmile odešlete text, vaše kontakty obdrží odkaz, ke kterému mají přístup a mohou zobrazit vaši polohu. Doporučujeme, abyste je informovali o získání textu a dokonce vyzkoušeli, zda Strava’s Beacon funguje tak, jak chcete. Tímto způsobem budou vědět, že jde o textovou zprávu od vás, nikoli o SMS podvod.

Potřebujete aktivní připojení k internetu pro Strava Beacon?

Protože Strava musí přenášet vaši polohu v reálném čase, potřebujete spolehlivé připojení k internetu v telefonu. Pokud vstoupíte do oblasti bez signálu, vaše nouzové kontakty uvidí poslední pozici, kterou se Stravě podařilo úspěšně vysílat.

Jakmile se dostanete do oblasti s mobilními službami, Strava aktualizuje vaši polohu.

I když se k vám nikdo z vašich přátel nechce připojit, neznamená to, že byste se neměli vydat na ten běh, jízdu nebo túru. Ale funkce Strava’s Beacon znamená, že můžete alespoň dát někomu vědět, kde jste.