Jak pomocí aplikace Happier změnit své návyky k lepšímu

Pokud jste tak trochu ve vyjetých kolejích, hledáte způsob, jak být zdravější a produktivnější, nebo prostě chcete zvýšit své štěstí, pak může být aplikace Happier přesně to, co potřebujete.

Zde vysvětlíme, co je aplikace Happier a jak ji můžete použít jako nástroj k potenciální změně vašich návyků k lepšímu.

Co je šťastnější aplikace a pro koho je určena?

Aplikace Happier, kterou vytvořila odbornice na štěstí, Gretchen Rubin (autorka The Happiness Project a dalších knih), si klade za cíl pomoci vám posunout vaše návyky tak, aby byly v souladu s vašimi cíli. Myšlenka je taková, že rozvíjením a sledováním personalizovaných cílů (podporovaných prostřednictvím každodenních tipů, postřehů a výzev) můžete vytvořit sadu nástrojů pro osobní štěstí.

Aplikace Šťastnější je založena na typech osobnosti – určených kvízem Gretchen Rubin „Čtyři tendence“. Myšlenka je taková, že každý reaguje na vnitřní očekávání jinak, a kvíz Čtyři tendence vám pomůže určit, co vás motivuje na základě vaší „sklony“. Podle kvízu jste buď Obliger, Tazatel, Upholder nebo Rebel.

  11 nejlepších serverových stojanů pro vaše mini datové centrum

V rámci nastavení aplikace Happier budete mít příležitost absolvovat kvíz, určit typ své tendence a identifikovat své pravděpodobné silné a možné slabiny, které mohou ovlivnit vaše zvyky a životní styl. Aplikace Happier pak vytvoří personalizovaný přístup, který vám pomůže.

Ke stažení: Šťastnější pro Android | iOS (Zdarma, k dispozici předplatné)

Jak nastavit šťastnější aplikaci a najít svou tendenci

Nastavení aplikace Šťastnější je snadné. Jednoduše si stáhněte Happier z obchodu s aplikacemi pro váš smartphone, otevřete aplikaci a postupujte takto:

 • Vyberte možnost přihlášení (Google, Apple nebo e-mail) a podle pokynů na obrazovce si vytvořte účet.
 • Zadejte své jméno do poskytnutého textového pole a klepněte na Další.
 • Klepnutím na Další vstoupíte do kvízu Čtyři tendence. Poklepejte na Další informace o čtyřech tendencích nebo poklepejte na Spustit kvíz čtyř tendencí.
 • Podle pokynů na obrazovce vyplňte kvíz Čtyři tendence a získejte výsledek.
 • Klepněte na Začít cíl a vytvořte si cíl na základě své tendence. (Případně klepněte na Přeskočit, abyste nejprve prozkoumali aplikaci a později vybrali cíl.)
 • Vyberte, který aspekt svého života chcete zlepšit (například Energie, Vztahy nebo Účel) a klepněte na Další.
 • Zadejte svůj osobní cíl do poskytnutého textového pole a klepněte na Další.
 • Vyberte, jak často chcete svůj cíl sledovat (Denně, Týdně nebo Měsíčně) a klepněte na Další.
 • Vyberte nástroj, který vám pomůže dosáhnout vašeho cíle (například Sledování čísel), a klepněte na Další.
 • Vytvořte připomínku k dokončení svého cíle výběrem dnů a času. Klepněte na Nastavit připomenutí, až budete připraveni (případně klepněte na Přeskočit, pokud připomínky nechcete.)
 • Klepnutím na Save Your Aim dokončíte nastavení.
 •   19 nejlepších aplikací pro změnu obličeje

  Po dokončení nastavení můžete začít používat aplikaci Happier k vytváření produktivnějších a šťastnějších návyků.

  Základy používání aplikace Šťastnější

  Aplikace Happier je uspořádána do čtyř karet pro snadnou navigaci. Na každé kartě naleznete následující funkce:

  • Domov. Prohlížejte si a vytvářejte cíle, připojte se k výzvám, najděte tipy a triky a najděte „momenty štěstí“ prostřednictvím citátů, interaktivních funkcí a inspirativních videoklipů.
  • Toolkit. Použijte deník, abyste se lépe poznali a zamysleli se nad svými cíli a splněnými záměry, abyste viděli svůj pokrok na své cestě štěstí. Můžete zde také vytvářet cíle.
  • Prozkoumat. Najděte pomůcky přizpůsobené vašemu typu tendence a cíli, včetně tipů, jak s vaším typem tendence pracovat.
  • Účet. Zkontrolujte svůj typ tendence, spravujte své předplatné, získejte podporu aplikací a další.

  Stojí za to mít na paměti, že bezplatná verze Happier vám umožňuje mít vždy pouze jeden cíl. Chcete-li do své sady nástrojů přidat další cíle, budete muset upgradovat na placené předplatné.

  Jak změnit cíle a sledovat své návyky na Šťastnějším

  V závislosti na tom, jaký typ sklonu jste, vám bude nabídnut výběr digitálních nástrojů, které vám pomohou sledovat vaše návyky. Pokud jste například Obliger, možná vám byl nabídnut sledování čísel nebo protokol fotografií, které vám pomohou sledovat vaše návyky.

    Jak přidat tiskárnu do Chromebooku

  Pokud jste si ještě nevytvořili cíl, přejděte na kartu Toolkit, klepněte na Začít nový cíl a podle pokynů na obrazovce (nebo podle pokynů výše) nastavte svůj cíl štěstí.

  Chcete-li změnit svůj cíl (toto je zvláště užitečné, pokud používáte bezplatnou verzi Happier a jste omezeni pouze na jeden cíl najednou), přejděte na kartu Toolkit. Klepněte na tři vodorovné tečky vedle vašeho aktuálního cíle. Z otevřené nabídky můžete upravit svůj cíl, změnit jednotky měření (pokud používáte Sledování čísel) a přejmenovat svůj cíl.

  Alternativně můžete zvolit možnost Označit cíl jako dokončený nebo Odstranit cíl, čímž dokončíte nebo odstraníte svůj aktuální cíl – což vám umožní vytvořit nový cíl, ke kterému budete pracovat.

  Chcete-li sledovat své návyky v aplikaci Happier, otevřete kartu Toolkit a klepněte na + Vstup pod vašimi aktivními cíli. Podle pokynů na obrazovce zadejte, nahrajte nebo dokončete zadání cíle pro daný den.

  Když si zaznamenáte svůj nový zdravý návyk, pod vašimi aktivními cíli se objeví záznam o vstupu.

  Aplikace Šťastnější může pomoci zlepšit vaše zlozvyky

  Aplikace Happier je snadno použitelný nástroj, který můžete použít ke zlepšení svých zdravých návyků a zlepšení své pohody. Absolvování kvízu Čtyři tendence vám pomůže určit, jak reagujete na vnitřní očekávání, a na základě toho dostanete personalizovaná doporučení.