Jak používat režim psaní rukou v Gboard místo psaní

Psaní na vašem zařízení Android může být náročné, protože virtuální klávesnice má malé klávesy, a pokud jste někdo s mírně velkými prsty, zážitek nebude skvělý. Většina z nás si na tuto zkušenost zvykla, ale pro některé může být psaní pomocí virtuální klávesnice stále obtížné.

Můžete zkusit jiné způsoby, například použít svůj hlas jako vstup, ale pokud jste na veřejnosti, toto není soukromé. Další možností, kterou byste měli prozkoumat, je ruční psaní, které může být rychlejší a pohodlnější. Pokračujte ve čtení průvodce používáním režimu psaní rukou na klávesnici Gboard od Googlu.

Jak povolit psaní rukou v Gboardu

Chcete-li na telefonu Android začít psát rukou, potřebujete klávesnici, která toto podporuje jako metodu zadávání. Vybrali jsme Gboard, který je na většině telefonů předinstalovaný, ale podobné funkce nabízejí i jiné alternativní klávesnice, jako je Microsoft SwiftKey.

  Jak řešit problémy s tiskem v aplikaci Microsoft Word

Chcete-li začít, postupujte takto:

 • Otevřete libovolnou aplikaci, která umožňuje psát uvnitř, a potom klepnutím na vstupní pole probuďte Gboard.
 • V horní části klávesnice vyberte Nastavení (ikona ozubeného kolečka).
 • Vyberte Jazyky a na další stránce vyberte jazyk zadávání, který chcete použít.
 • Na další stránce klepněte na Psaní rukou a přidejte jej mezi metody zadávání klávesnice v Gboardu. (Možná budete muset procházet možnostmi přejetím doleva, abyste je viděli).
 • Poté můžete upravit rychlost psaní rukou a šířku tahu v části Nastavení rukopisu.
 • Až budete hotovi, klepněte na Hotovo pro uložení změn.
 • Budete přesměrováni zpět na stránku Jazyky, kde uvidíte Psaní rukou jako jeden z jazyků a rozložení klávesnice.

  Jak používat režim psaní rukou v Gboardu

  S povoleným Psaní rukou jej nyní můžete použít jako jeden ze způsobů zadávání textu na svém zařízení Android. Postup použití:

    Jak vytvořit svůj Spotify Top Ten n-gen Art
 • Otevřete libovolnou aplikaci, která umožňuje vstup uživatele, a klepnutím na vstupní panel probuďte klávesnici.
 • Poté klepnutím a podržením ikony Globe na klávesnici zobrazte dostupné klávesnice.
 • Vyberte klávesnici se vstupem pro psaní rukou, například English (US) Handwriting. Poté klávesy zmizí a zobrazí se vám prázdné plátno, kde můžete ručně napsat svůj vstup.
 • Pomocí prstu nebo stylusu napište ručně, co chcete, do prázdné oblasti pro psaní.
 • Když začnete psát, všimnete si, že Gboard navrhuje slova v horní části oblasti pro psaní. Klepnutím na toto slovo dokončíte nebo zadáte další slovo v pořadí. Tyto návrhy textu se mohou hodit, zvláště když potřebujete na svém telefonu Android psát rychleji.

  Ne všechny jazyky mají v Gboardu podporu návrhů textu. Pokud jazyk vaší klávesnice v Gboard nemá návrhy textu, neuvidíte je.

    Jak proměnit Raspbery Pi na Plex server

  Při používání režimu Psaní rukou Gboardu můžete stále používat mezerník k zadání prázdného místa a tlačítko Smazat. Textové návrhy se symbolem mezerníku (⎵) před nimi automaticky přidají mezeru následovanou navrhovaným slovem.

  Mezeru však můžete přidat ručně klepnutím na mezerník na klávesnici. Pokud chcete používat emotikony, budete muset klepnout na tlačítko Emoji ve spodní části klávesnice jako obvykle. Totéž platí pro konkrétní čísla a symboly, se kterými se při psaní rukou nedaří.

  Pro lepší zážitek doporučujeme používat stylus, který vám pomůže zrychlit psaní při psaní rukou v Gboardu.

  Je psaní rukou rychlejší než psaní na smartphonu?

  Záleží. Stejně jako na psaní je potřeba si na to trochu zvyknout, než z ručního psaní vytěžíte maximum. Jakmile to však pochopíte, psaní může být rychlejší než psaní, vezmeme-li v úvahu malé klávesy na klávesnici smartphonu. Ale podobně jako v jiných věcech v životě se vaše kilometry budou lišit. V tomto případě záleží na vašich schopnostech psaní.