etechblog

Jak přejít na profesionální účet na Instagramu

Hledáte na Instagramu více než minimum toho, co nabízí platforma sociálních médií? Profesionální účet Instagramu je způsob, jak toho dosáhnout – a není to jen pro firmy a influencery. Vysvětlíme vám, co přesně můžete dělat s profesionálním účtem na Instagramu a jak přepnout svůj profil, abyste měli přístup ke všem skvělým funkcím.

Co je profesionální instagramový účet?

Existují dva typy profesionálních instagramových účtů: obchodní a tvůrce. Pokud jste firma nebo tvůrce, je pro vás výhodné mít profesionální účet. Pokud se však nedefinujete jako jeden z nich, stále můžete těžit z funkcí několika různými způsoby.

Jedním z nejlepších důvodů, proč přejít na profesionální účet, je přístup ke statistikám Instagramu, abyste lépe porozuměli svému publiku. To znamená, že uvidíte věci, jako jsou demografické údaje publika, aktivita publika, zobrazení a sledující. Můžete také vidět návštěvy profilu z vašich příspěvků a příběhů.

  Jak přidat Infinite Scroll v React.js

Další skvělou funkcí je upgrade vaší schránky zpráv. Místo toho, aby byly všechny vaše zprávy seskupeny, získáte primární a obecnou doručenou poštu.

Pokud jste firma nebo tvůrce, máte profesionální účet, který vám umožní přístup k reklamám na Instagramu, díky nimž se vaše jméno dostane na platformu mnohem snadněji. Ačkoli zvýšení příspěvku prostřednictvím reklamy stojí peníze, ukázalo se, že je to výhodné.

Na obchodním účtu můžete vytvořit obchod, který je připojen k profilu. To znamená, že lidé, kteří navštíví firemní účet, mohou kliknout na tlačítko obchodu a zakoupit zboží, aniž by museli opustit Instagram.

Profesionální účet má několik dalších funkcí, jako je přidání tlačítka s výzvou k akci, plánování obsahu a ukládání odpovědí. Proč si tedy nepřepnout svůj osobní účet na profesionální, abyste se mohli sami přesvědčit?

Jak změnit svůj profil na Instagramu na profesionální účet

Na hlavní obrazovce aplikace Instagram klepněte na svůj profilový obrázek v pravém dolním rohu – budete přesměrováni na svůj profil. Dále klepněte na ikonu hamburgeru v pravém horním rohu a poté vyberte Nastavení a soukromí.

  Zde je to, co nám na tom nejvíce chybí

Přejděte dolů a vyberte Typ účtu a nástroje v části Pro profesionály a poté klikněte na Přepnout na profesionální účet. Odtud klikněte na Pokračovat ve snímcích, dokud se nedostanete na stránku Co vás nejlépe popisuje.

Zde si můžete vybrat, jaký typ účtu máte. Pokud máte pocit, že žádný z navrhovaných typů účtů nepopisuje váš, můžete vyhledat ten, který ano. Toto je také čas rozhodnout se, zda chcete na svém profilu zobrazit typ účtu – zobrazí se pod vaším jménem. Přepnutím zapnete funkci Zobrazit v profilu.

Na další stránce vyberte, zda jste tvůrce nebo firma. Pokud nejste firma, jednoduše zvolte tvůrce. Po dokončení klepněte na Další.

Pokud máte další účty Instagram nebo Facebook, které chcete připojit ke svému profesionálnímu účtu, můžete je přidat na další stránce. Pokud ne, vyberte Nyní ne.

Po nastavení profesionálního účtu budete mít k dokončení svého profilu několik kroků, jako je rozšíření publika a informace o tom, jak na platformě fungují reklamy.

Až budete hotovi, otevřete svůj profil a zobrazí se vám možnost Professional dashboard. Zde si budete moci prohlédnout všechny své poznatky a získat přístup k odborným zdrojům.

  Před instalací chytrého domu si položte tyto otázky

Pokud zjistíte, že se chcete znovu přepnout zpět na osobní účet, zejména pokud potřebujete svůj účet na Instagramu nastavit jako soukromý, přejděte na kartu Nastavení a soukromí a vyberte Nástroje a ovládací prvky pro tvůrce.

Odtud vyberte Přepnout typ účtu a poté Přepnout na osobní účet. Jakmile se objeví vyskakovací okno, klepněte na Přepnout na osobní účet a váš účet bude okamžitě znovu nastaven jako osobní.

Zjistěte více informací o svém profilu s profesionálním účtem

Nemusíte být velká firma, abyste mohli využívat funkce profesionálního účtu Instagramu. Pokud jste inspirativní tvůrce nebo se prostě jen rádi chlubíte svými fotografiemi, stále můžete získat znalosti pro svůj růst pomocí profesionálního dashboardu. Zkuste změnit svůj profil z osobního na profesionální a uvidíte, co vám nový účet může nabídnout. A nebojte se – pokud se vám to nelíbí, můžete snadno přejít zpět.

x