Jak převést PDF do dokumentu Word (PLNÝ PRŮVODCE)

Microsoft Word je jedním z nejpopulárnějších nástrojů pro zpracování textu, který je k dispozici pro Windows 10 i macOS. Bohužel to není zadarmo. Z jednorázového nákupu se stala aplikace založená na předplatném, což znamená, že ji nemá každý. Formát DOCX není univerzální. Zjistíte, že existuje spousta aplikací, které dokážou otevřít soubor DOCX, ale úprava tohoto formátu nebo převod do něj z jiného není vždy snadný.

PDF se nepřevádí do Wordu správně?

Microsoft Word umí převádět soubory do PDF a stejně tak umí převést soubor PDF do formátu DOCX. Microsoft Word nezaručuje, že bude schopen převést soubor PDF na dokument aplikace Word. Je to proto, že ne všechny soubory PDF pocházejí jako soubory Word.

  Jak najít a odstranit duplicitní fotografie na vašem iPhone

Pokud se pokoušíte převést soubor PDF do aplikace Word, ale aplikace selže, vyzkoušejte opravy níže.

Jak převést PDF do dokumentu Word

1. Použijte online převodník Adobe

Adobe Acrobat reader nemá funkci převodu souborů, ale Adobe má oficiální online převodní nástroj, který dokáže převést PDF do souboru Word. Pokud aplikace Microsoft Word nedokáže převést soubor PDF na soubor DOCX, měli byste vyzkoušet online nástroj.

Navštivte stránku Převést PDF do Wordu nářadí.
Nahrajte soubor do nástroje.
Jakmile bude převeden, uložte jej kliknutím na tlačítko Stáhnout.

2. Použijte aplikaci třetí strany

Některé aplikace převádějí PDF do dokumentu Word lépe než jiné. Pokud soubor, který nástroj Adobe převedl, nezachovává formát původního souboru PDF, vyzkoušejte nástroj třetí strany.

  Jak nastavit rutiny asistenta v Hodinách Google na Androidu

I když není nedostatek nástrojů, které dokážou převést PDF do Wordu, měli byste nástroj Nitro vyzkoušet. Nitro vyvinulo jeden z nejlepších stolních prohlížečů PDF a má online konverzní nástroj, který funguje opravdu dobře.

Navštivte Nitro online nástroj pro převod PDF do Wordu.
Nahrajte soubor do nástroje.
Zadejte e-mail pro obdržení převedeného souboru.
Klikněte na Převést nyní.
Soubor se během několika sekund převede a bude vám zaslán e-mailem.

Závěr

Převod formátu dokumentu z jednoho do druhého není snadný. Použité formátování nemusí být vždy zachováno. Problémy s formátováním přicházejí s rozložením (tabulky, obrázky, tvary) a se styly textu (nadpisy, styly odstavců, odsazení). Soubory PDF jsou určeny pro publikování dokumentů online a nemusí uchovat informace o formátování, které formát DOCX dělá, a proto budou vždy existovat výjimky pro převedený soubor. To znamená, že konverze je normálně vždy možná. Pokud to nedokáže jedna aplikace, vždy se najdou další, které to dokážou.

  Google reCAPTCHA Mailhide skryje váš e-mail za CAPTCHA a zastaví spam