Jak rootovat Nokia X, nainstalovat Play Store a Google Now Launcher

Oznámení Nokie na MWC týkající se nových telefonů s Androidem nebylo tak překvapením, jako to, co společnost udělala s Androidem běžícím na jejích zařízeních. Je to jako by se finská společnost – nyní vlastněná Microsoftem – pokoušela vytvořit Android bez Googlu a nahradila nabídku společnosti Mountain View nabídkou Microsoftu. Ve skutečnosti je smartphone Nokia X, i když je založen na AOSP, zcela postrádá Google Apps, při pohledu na zařízení budete mít problém vůbec poznat, že jde o Android. Nicméně veškerá naděje není ztracena, protože díky aktivní komunitě vývojářů pro Android existuje způsob, jak nejen rootovat Nokii X, ale také do zařízení nainstalovat Google Play Store a Google Now Launcher. Podrobnosti za skokem.

Než se dostaneme k podrobnostem o tom, jak můžete upravit Nokii X, aby dělala všechny tyto věci, uvědomte si, že zařízení ještě není dostupné na produkčních trzích. Tento hack přišel s laskavým svolením člena XDA Developers Kashamalaga, který si na MWC pořídil Nokii X a dobře ji využil. Proto mu děkujeme za to, že přinesl toto skvělé řešení pro první uživatele.

Uvědomte si prosím, že tato metoda se liší od konvenčního rootování, protože bootloader Nokia X se zdá být částečně uzamčen a pro zařízení také neexistuje funkční vlastní obnova.

Zřeknutí se odpovědnosti: Zde uvedené pokyny je třeba dodržovat na vlastní riziko, protože wdzwdz nenese žádnou odpovědnost za jakékoli poškození vašeho zařízení.

Požadavky

Než začneme, pojďme se podívat na to, co budete potřebovat

Aplikace Framaroot
Průzkumník souborů na kořenové úrovni (například Průzkumník souborů Root nebo ES File Explorer)
Balíček Nokia GApps (dostupný na zdrojovém odkazu na konci)
NokiaX_SomeGoogleApps.zip (dostupný na zdrojovém odkazu na konci)

Instrukce

1. Nejprve musíte začít rootováním telefonu Nokia X. Protože neexistuje funkční obnovení, root lze dosáhnout pouze prostřednictvím aplikace Framaroot. Sideload Framaroot APK a získejte přístup na kořenové úrovni pomocí těchto jednoduchých kroků.

2. Dále spusťte průzkumník kořenových souborů podle svého výběru, abyste povolili změnu oprávnění pro systémové soubory.

3. Stáhněte a rozbalte obsah souboru NokiaX GApps ZIP a zkopírujte všechny soubory APK v balíčku do adresáře /system/app ve vašem přístroji Nokia X pomocí průzkumníka souborů, který jste právě nainstalovali.

4. Nastavte oprávnění pro soubory APK na „čtení“ pro všechny a „zápis“ pouze pro první soubor shora, jak je uvedeno na obrázku níže.

5. Restartujte zařízení a nyní nainstalujte všechny soubory APK z druhého souboru ZIP (NokiaX_SomeGoogleApps) normálně, jako byste to udělali u jakékoli aplikace.

To je v podstatě vše – váš smartphone Nokia X je nyní nejen zakořeněný, ale také je schopen spouštět Google Now Launcher a Obchod Play. Spusťte posledně jmenovaný a zadejte informace o svém účtu Google a stáhněte si všechny aplikace, které vám chyběly!

Pro více informací a podporu prosím navštivte níže uvedené vlákno fóra pro vývojáře XDA.

[via XDA-Developers]