Procházejte, nahrávejte a stahujte videa Vine z Chrome pomocí VineClient

Pro ty, kteří to neznají, Vine je mobilní aplikace vlastněná Twitterem, která vám umožňuje zachytit, upravit a nahrát šestisekundovou videosmyčku, se zvukem nebo bez něj, a sdílet ji online s ostatními. Vzpomínka na vlastní myšlenku Twitteru, že méně je více, Vine je jako video ekvivalent tweetu o 140 znacích. V lednu Twitter také vydal Vine for Web, aby uživatelům umožnil přístup k jejich účtu z jejich PC, ale webový panel neumožňuje nahrávání video smyček přímo do Vine. To je důvod, proč toto rozšíření pro Chrome od třetí strany s bohatými funkcemi označené VineClient stojí za vyzkoušení. Nejen, že vám umožňuje přístup ke všem funkcím Vine, ale také vám umožňuje nahrávat videoklipy z vašeho počítače.

  Jak zabránit uživateli v instalaci nebo spouštění rozšíření v prohlížeči Chrome

VineClient běží zcela mimo web, ale překvapivě pro tento účel vyžaduje rozšíření Chrome. Pokud tedy jako primární webový prohlížeč používáte Firefox, Safari nebo IE, máte smůlu. Začít je snadné; stačí nainstalovat rozšíření, kliknout na ikonu VineClient vedle řádku URL a poté se přihlásit ke svému účtu Vine.

Podobně jako Vine For Chrome, podobné rozšíření, o kterém jsem hovořil v listopadu 2013, VineClient nefunguje s uživatelským jménem a heslem Twitteru, takže budete muset ke svému účtu Vine přiřadit e-mailovou adresu.

Po přechodu na hlavní dashboard nezabere mnoho času seznámit se s tím, jak věci ve VineClient fungují. Design podobný Pinterestu je poměrně snadno ovladatelný. Napravo od horní lišty je tlačítko Domů, které umožňuje přístup k sekcím Vine Home, Prozkoumat, Profil a Aktivita a také k možnostem Nahrát a Odhlásit.

  Bezproblémová integrace s kontinuitou a vysvětlením předávání [OS X]

Pomocí tlačítek v horní části každého videa Vine je můžete lajkovat, komentovat, oživovat, sdílet a dokonce i stahovat. Vines se stahují ve formátu MP4. Na rozdíl od Vines v mobilní aplikaci a těch, které najdete vložené na webových stránkách, ty ve VineClient nezačnou hrát, dokud nekliknete na jejich miniatury.

Zbytek aplikace je přesně takový, jaký byste očekávali od webové verze Vine. Získáte všechny stejné funkce rozložené pro snadné prohlížení.

Pokud jde o funkci nahrávání, umožňuje vám z vašeho počítače odesílat video soubory, které nejsou větší než 5 MB a mají délku 6,8 sekundy. Podporovány jsou prakticky všechny hlavní video formáty, jako je 3GP, MP4, WMV, MKV, MOB, abychom jmenovali alespoň některé.

  Jak hrát Trine 3 na Linuxu

Chcete-li zveřejnit nové video, klikněte na „Vybrat soubor“, přidejte titulek, vyberte kanál a klikněte na „Spustit nahrávání“.

Když je video nahráno na váš účet, VineClient vám umožní zobrazit náhled videa ve vyskakovacím okně.

Bezplatnou aplikaci VineClient si můžete stáhnout z Internetového obchodu Chrome prostřednictvím odkazu uvedeného níže.

Nainstalujte VineClient z Internetového obchodu Chrome