etechblog

Jak se stát Bug Bounty Hunter v roce 2023?

Bezpečnostní zranitelnosti se mohou dostat přes robustní bezpečnostní zdi a zneužít software a aplikace s vyvíjejícími se sofistikovanými hrozbami kybernetické bezpečnosti.

Bez ohledu na to, jaké obranné bezpečnostní nástroje byste mohli použít k obraně své organizace, zabránit chybám a zůstat zcela mimo dosah hackerů je v dnešním digitálním světě přitaženým snem.

Jediným způsobem, jak minimalizovat rizika kybernetických útoků a zabránit následkům softwarových chyb, je co nejdříve je identifikovat a odstranit. To je důvod, proč organizace stále více spoléhají na lovce odměn za chyby a hledají je při řešení a odstraňování škodlivých chyb a zranitelností – dříve, než způsobí velké škody.

Program bug bounty získává obrovskou popularitu a velké technologické společnosti využívají tento program k řešení rizik kybernetické bezpečnosti. Meta například obdržela 10 000 hlášení o chybách, když zaplatila 2 miliony dolarů v odměnách. Navíc průměrné výdaje na odměny za chyby vzrostly 2000 $ v roce 2021 až 3000 $ v roce 2022zatímco průměrná výplata vzrostla na neuvěřitelných 26 728 $ z 6 443 $ v roce 2021.

Pokud tedy chcete využít lukrativní povahu programů odměn za chyby a stát se lovcem odměn za chyby, abyste pomohli organizacím zůstat v bezpečí – jste na správné stránce.

V tomto článku vás provedeme tím, co je odměna za chyby, její výhody, jaké dovednosti potřebujete, abyste se stali lovcem odměn za chyby, jak se jím stát a zůstat v obraze a další.

Pojďme začít!

Porozumění lovu odměn za chyby

Odměna za chyby, penetrační testování nebo etický hacking je peněžní odměna, která se uděluje bílým hackerům za úspěšnou identifikaci a nahlášení bezpečnostních chyb a zranitelností v jakémkoli softwaru nebo aplikaci.

Bug bounty hunting je lov nebo hledání chyb nebo technických chyb v kódovacích skriptech programů, aplikací nebo softwaru webových stránek, které mohou potenciálně ohrozit jejich bezpečnost.

Několik velkých technologických společností a globálních organizací využívá programy a iniciativy pro odměny za chyby a najímá kvalifikované a talentované lovce odměn za chyby, kteří dokážou efektivně odhalit zranitelná místa, aby zajistili prostředí svého softwaru nebo webových stránek, a na oplátku odměňují lovce odměn za jejich dovednosti.

Pojďme pochopit roli lovce odměn bugů podrobněji.

Kdo je Bug Bounty Hunter?

Kyberzločinci vždy hledají softwarové chyby a zranitelnosti, aby jimi pronikli a ohrozili aplikaci nebo software.

Jakmile se tyto chyby objeví, mohou vést k narušení dat a dalším kybernetickým útokům – vedoucím k velkým reputačním a finančním ztrátám – které jsou někdy neopravitelné.

V takových případech pomáhají lovci odměn organizacím najít bezpečnostní mezery a slabá a zranitelná místa, aby je okamžitě napravili a učinili organizace odolné vůči jakékoli formě kybernetických útoků.

Lovci odměn za chyby tedy vystupují jako bezpečnostní experti a profesionálové, kteří pomáhají podnikům hledat chyby v jejich digitálních aktivech a včas je hlásit, aby bylo možné včas zmírnit rizika.

Výhody Bug Bounty pro organizace a white-Hat hackery

Program odměn za chyby je přínosem jak pro organizace, tak pro lovce odměn, kteří nejsou ničím jiným než etickými nebo bílými hackery.

  Jak přidat „Vyhledat Google“ do kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem v Microsoft Edge

Zde je návod, jak bug bounty program prospívá každé firmě nebo organizaci:

 • Vylepšené celkové zabezpečení snížením rizik bezpečnostních zranitelností, narušení dat a dalších útoků na kybernetickou bezpečnost.
 • Nákladově efektivní, umožňuje organizacím identifikovat a řešit zranitelná místa dříve, než je mohou využít kyberzločinci – šetří organizace před nákladnými porušeními a právními závazky.
 • Posílení reputace a důvěryhodnosti organizace u spotřebitelů – posílení důvěry zákazníků a prokázání závazku k bezpečnosti.
 • Umožnění organizacím splnit regulační požadavky a požadavky na dodržování předpisů pro odhalení zranitelnosti a testování zabezpečení.

Zde jsou výhody programu odměn za chyby pro lovce odměn:

 • Umožňuje etickým hackerům využívat finanční odměny a vydělávat peníze prostřednictvím svých dovedností a talentu.
 • Získejte veřejné uznání a uznání pomocí odznaků a certifikací od organizací – zvýšíte tak profesionální viditelnost a důvěryhodnost.
 • Rozvíjejte a zdokonalujte hackerovy dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, etického hackování a penetračního testování – což jim umožní získat znalosti a zkušenosti o zranitelnostech v reálném světě.

Bug Bounty Hunter Předpoklady: Vyžadovány základní dovednosti

Organizace platí nebo odměňují lovce odměn za chyby na základě zjištěných chyb, rozsahu programu, závažnosti chyby a dalších faktorů.

Chcete-li však dostat slušně zaplaceno ještě předtím, než se zapíšete do programu odměn za chyby, je nutné znát předpoklady lovce chyb a získat všechny základní dovednosti.

Zde jsou základní dovednosti, které musíte získat, pokud se chcete stát úspěšným lovcem odměn:

#1. OWASP Top 10

OWASP Top 10 je dokumentace pro etické hackery a vývojáře, která obsahuje 10 nejkritičtějších bezpečnostních rizik webových aplikací a způsobů, jak je zmírnit.

Je to skvělá dokumentace pro začínající lovce odměn za chyby, aby našli a zmírnili rizika, jako je nefunkční řízení přístupu, injekce, nezabezpečený design, selhání kryptografie, chybná konfigurace zabezpečení, selhání identifikace a ověřování a další.

#2. Znalost webových technologií

Dobré porozumění a znalost webových technologií, jako je HTML, Javascript a CSS, je zásadní pro to, abyste se stali lovcem chyb a našli slabá místa zabezpečení v softwaru a webových aplikacích.

Navíc základní znalost backendu a učení se PHP, ASP.NET a Java vám může pomoci vyniknout jako lovce odměn.

#3. Základy počítače a sítě (TCP/IP)

Základním předpokladem pro lovce chyb je naučit se základy počítače, včetně vstupně-výstupních systémů, dat, komponent, zpracování a informací.

Kromě toho je studium protokolů TCP a IP, vytváření IP adres a vrstev OSI také zásadní, když se stanete lovcem odměn za chyby.

#4. Internet (HTTP)

Pochopení fungování protokolu HTTP, toho, jak funguje internet, jak jsou webové stránky připojeny k internetu a navazují spojení a jak uživatelé navštěvují webové stránky online, je také nezbytné pro identifikaci a zmírnění online chyb a zranitelnosti serveru jako lovce odměn za chyby.

#5. Znalost běžných programovacích jazyků

Zatímco učení programovacích jazyků není pro lovce chyb povinné, znalost jazyků jako Python, Perl, Ruby atd. vám může pomoci číst vývojářskou mysl a najít zranitelná místa mnohem rychleji a snadněji.

#6. Operační systémy

Pochopení operačního systému Linux, zejména Kali Linux, je zásadní, protože poskytuje mnoho předinstalovaných nástrojů pro testování perem, hackování a vyhledávání chyb.

#7. Rozhraní příkazového řádku

Odměnový lovec chyb musí mít základní znalosti a dostatečně dobrou praktickou praxi s terminálem operačního systému Microsoft Windows a rozhraním příkazového řádku.

Může vám pomoci získat základní znalosti o věcech, jako je přímé propojení jádra se systémem.

Webové stránky a fóra, které zůstanou aktuální jako lovec odměn za chyby

S tím, jak jsou kybernetické útoky každým dnem propracovanější, je pro lovce chyb zásadní být aktuální a informovaný o nejnovějších hrozbách, zranitelnostech a technikách v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Přestože je k dispozici několik webových stránek, zdrojů a fór, příliš mnoho informací vás může snadno zmást, zejména jako začátečníka.

Zde je několik kritických fór, webových stránek a kanálů, na které se můžete jako lovci odměn za chyby odkázat:

 • Komunitní platformy Bug bounty: HackerOne, Synack a Bugcrowd jsou jedny z nejlepších a nejdůvěryhodnějších platforem pro odměny za chyby, které pravidelně sdílejí a zveřejňují aktualizace, tipy a příběhy o úspěchu lovu odměn za chyby na svých vyhrazených blozích, zpravodajích a fórech.
 • Bug bounty fóra: Účast na bug bounty fórech, jako Bugtraq a 0x00sec, a fórech Reddit, jako je Reddit/r/netsec, také funguje jako skvělý zdroj bezplatných, důvěryhodných znalostí a usnadňuje diskuse mezi lovci odměn.
 • Bezpečnostní blogy a novinky: Dalším skvělým tipem je sledovat blogy o kybernetické bezpečnosti a zpravodajské weby, včetně KrebsOnSecurity, Threatpost, Troy Hunt’s Blog, The Hacker News a InfoSec Institute.
 • Webináře a konference: Účast na osobních nebo virtuálních webinářích a konferencích, jako jsou konference RSA, DEF CON a Black Hat, které často obsahují přednášky o bug bounty hunting, je skvělý způsob, jak být informováni o nejnovějších bug bounty novinkách a trendech. .
 • Bug bounty Discord servery: K dispozici je několik komunit bug bounty Discord serverů, které svým členům umožňují chatovat, spolupracovat v reálném čase a sdílet informace a novinky, aby zůstali informováni o různých programech a novinkách bug bounty.
 • Skupiny LinkedIn: Můžete se také připojit ke skupinám LinkedIn souvisejícím s kybernetickou bezpečností a lovem chyb a zůstat na stejné úrovni jako s nejnovějšími zprávami a propojit se s profesionály v oblasti kybernetické bezpečnosti.[parwiththelatestnewsandnetworkwithcybersecurityprofessionals
 • Podcasty: Bezpečnostní podcasty, jako jsou Darknet Diaries a Security Now!, jsou jedním z nejúčinnějších a nejpohodlnějších způsobů, jak být informováni o aktuálních trendech v oblasti kybernetické bezpečnosti a příbězích úspěšných.
 • Online kurzy a školicí programy: Můžete si také vylepšit své dovednosti a dozvědět se o trendech lovu odměn za chyby tím, že se zapíšete do online kurzů na platformách jako edX, Coursera, Udemy a další.
  Jak zálohovat SD karty a flash disky v Linuxu pomocí DD

Dále prozkoumáme, jak se zaregistrovat do bug bounty programů.

Jak se přihlásit do programů Bug Bounty?

Jakmile se naučíte všechny dovednosti a předpoklady odměny za chyby a fóra, abyste zůstali v obraze, pojďme se naučit další kroky, které musíte jako lovec odměn za chyby podniknout.

Zde je podrobný návod, jak se zaregistrovat do programu odměn za chyby, přispět ke kybernetické bezpečnosti a vydělávat peníze jako lovec odměn za chyby.

#1. Vyberte si vhodnou platformu Bug Bounty

Rozhodnutí o vhodné platformě odměn za chyby pro váš první lov odměn za chyby je zásadní. Jako začátečníkovi může výrazně pomoci nalezení platformy bug bounty, která je méně konkurenceschopná a méně přeplněná.

Nejčastěji tyto platformy nenabízejí peněžní výhody; místo toho nabízejí uznání, body a odměny za reputaci – pomáhají vám vybudovat důvěryhodné portfolio. Když tedy začínáte jako lovec odměn, musíte se soustředit na získávání zkušeností a bodů reputace místo toho, abyste utíkali za odměnou.

Různé platformy bug bounty, na které se můžete přihlásit, jsou HackerOne, Synack, Otevřete Bug Bountya Bugcrowd.

#2. vytvořte svůj profil

Jakmile se zaregistrujete na vhodnou platformu bug bounty, dalším a nejdůležitějším krokem je vytvoření profilu, který vám umožní zmínit vaše dovednosti, celkové roky zkušeností, doporučení a případné certifikace.

Dobře zastoupený a vytvořený profil vám může pomoci přilákat potenciální vlastníky programu lovu chyb, kteří hledají zkušené lovce chyb.

#3. Přečtěte si programové zásady

Každý bug bounty program přichází s vlastní sadou pravidel, pokynů a rozsahu práce.

Proto je důležité pečlivě prostudovat zásady programu pro vyhledávání chyb a zásady odpovědného zveřejňování a pochopit rozsah testování a odměny za totéž.

#4. Vyberte si vhodnou chybu, na které budete pracovat

Určení konkrétního brouka, na kterého se chcete specializovat na lov, je kritické, zvláště jako začátečník. Ať už chcete najít injekci nebo cross-scripting, je důležité soustředit se na jednu chybu najednou místo toho, abyste se do toho pouštěli naplno a byli zmateni.

Hledání chyby je spojeno se spoustou cviku. Nebudete to moci udělat na jeden zátah, a i když jste úspěšně našli chybu, existuje šance, že už byla nalezena a nahlášena jiným lovcem chyb, a proto nebudete odměněni odměnou. .

#5. Naučte se hlášení chyb a odhalování chyb

Jakmile najdete chybu, existují konkrétní kroky k nahlášení chyby společnosti nebo vlastníkovi programu. Různé typy chyb přicházejí s různou úrovní závažnosti, kde chyby vstřikování mají nejvyšší závažnost.

  Nejlepší alternativy k Kickass torrentům v roce 2017 a jak zůstat v bezpečí

Chcete-li nahlásit chybu, musíte nejprve uvést místo, kde jste chybu našli, a jak lze chybu reprodukovat. Dále musíte uvést všechny nezbytné kroky, které jste podnikli k identifikaci této chyby.

Můžete také připravit demonstrační videa pomocí snímků obrazovky pro ověření vaší identity a Proof of Concept (POC). Kromě toho je také zásadní zmínit se o dopadu nahlášené chyby na celé používání aplikace a dodržovat odpovědné informace společnosti.

Nakonec, jakmile vlastník programu zkontroluje a ověří vaši chybu a shledá, že je platná, obdržíte stanovenou odměnu nebo peněžní platbu podle zásad programu.

Tipy, jak cvičit a zdokonalovat se jako lovec odměn za chyby

Pouhé získávání znalostí nestačí. Musíte pravidelně cvičit a uplatňovat naučené dovednosti, abyste byli úspěšní v lovu chyb.

Zde je několik tipů, jak cvičit a zlepšovat se jako lovec odměn:

 • Cvičte na webových stránkách a zranitelných aplikacích pro online praxi, jako je DVWA, WASP WebGoatnebo Prodejna džusů která vám umožní legálně procvičovat hledání a zneužívání zranitelností.
 • Můžete také hrát online hry jako SecArmy, CTF365a Hackněte krabici a zachytit příznaky (CTF). Tyto hry jsou navrženy jako mezinárodně zranitelné a skrývají příznaky v kořenovém adresáři, který musíte identifikovat a využít k zachycení vlajky.
 • Kromě procvičování online můžete také procvičovat lov chyb offline stažením VMware nebo bWAPP na vašem PC.

Populární platformy Bug Bounty

HackerOne a YesWeHack jsou dvě z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších platforem bug bounty několika etickými hackery po celém světě.

Pojďme se rychle podívat na každý z nich s jejich vlastnostmi.

#1. HackerOne

HackerOne je jedním z předních hostitelů pro bug bounty programy, které uzavírají propast mezi aktivy organizace a jejich ochranou.

Poskytuje spoustu příležitostí pro etické hackery, aby pomohli organizacím a firmám uzavřít jejich bezpečnostní mezery a zmírnit chyby a zranitelnosti dříve, než naruší společnost a poškodí její pověst.

Prostřednictvím HackerOne ochránili hledači chyb a etičtí hackeři některé z velkých gigantů, včetně PayPal, Zoom, Hyatt a Nintendo.

Jako lovec odměn za chyby poskytuje HackerOne intuitivní rozhraní se špičkovými bezpečnostními funkcemi, které usnadňují lov odměn za chyby. Tyto funkce zahrnují

 • Inteligence útočných ploch pomáhá vypočítat útočnou plochu organizace a monitorovat a identifikovat rizika v jejích digitálních aktivech.
 • Prioritní riziko s dynamickou správou povrchu útoku a neustálým testováním pro řešení bezpečnostních rizik.
 • Testování protivníků navržením programu, který vyhovuje potřebám organizace v oblasti hodnocení bezpečnosti, a monitorováním celkového zabezpečení z jednotných platforem, což usnadňuje identifikaci nedostatků před kyberzločinci.
 • Spravujte bezpečnostní rizika díky spolupráci se špičkovými průmyslovými odborníky, abyste rizika rychle našli a naučili se během procesu.

Více než 1 000 značek po celém světě používá HackerOne a téměř 1 000 000+ etických hackerů používá platformu k zabezpečení globálních společností a organizací.

#2. YesWeHack

YesWeHack je specializovaná globální platforma pro odměny za chyby, která pomáhá chránit organizace pomocí globální komunity odborníků a lovců odměn za chyby.

Firmám poskytuje přístup k prakticky neomezené skupině etických hackerů, aby maximalizovali jejich zabezpečení a testovací schopnosti. Program odměn za chyby společnosti YesWeHack splňuje nejpřísnější evropské normy a předpisy, aby byl zajištěn zájem organizace a lovce chyb.

Organizace si mohou vybrat z několika typů bug bounty programů, včetně soukromého bug bounty programu, veřejného bug bounty programu a programu na místě, který nejlépe odpovídá jejich bezpečnostním a obchodním potřebám.

Kromě toho pro lovce odměn za chyby vyžaduje a seznam programů k dispozici s podrobnostmi, jako je popis programu, rozsah, cenový rozsah odměn, odměny a zprávy.

YesWeHack je tedy perfektní platforma pro zahájení vaší cesty jako lovce odměn za chyby výběrem vhodného programu podle vašeho výběru a odesláním zpráv po identifikaci chyb a zranitelností.

Zabalit se

V dnešní digitální době se lov odměn za chyby stal jednou z nejkritičtějších a nejdůvěryhodnějších profesí – to je lukrativní jak pro lovce chyb, tak pro organizace, aby chránily svou online síť a systémy.

I když to není složité, bug bounty hunting vyžaduje určité dovednosti a předpoklady, jako jsou základy programování, internetu, sítí a kybernetické bezpečnosti, aby se tato role stala efektivní.

Pokud se tedy chcete vydat na cestu, jak se stát lovcem odměn chyb – doufáme, že vám tento článek pomůže. Ujistěte se, že se naučíte nezbytné dovednosti, přihlaste se k odběru několika newsletterů, zůstaňte v obraze na fórech a webových stránkách bug bounty, pokračujte v procvičování a oprašování svých dovedností v lovu bugů a zaregistrujte se na platformách bug bounty uvedených v článku, abyste získali začala. Vše nejlepší!

Dále se podívejte na platformy bug bounty pro organizace, abyste zlepšili zabezpečení.

x