Jak sloučit a oddělit Windows aplikací v macOS Sierra

Rozhraní s kartami, bez ohledu na to, ve které aplikaci se nachází, činí váš pracovní prostor mnohem méně přeplněným. Občas se vám může hodit možnost otevřít více oken aplikace. Jindy by vám mohla vyhovovat možnost sloučit více oken do jednoho. macOS Sierra zavedl systémové karty pro téměř všechny běžné aplikace. Můžete sloučit více oken do jednoho okna a sloučená okna můžete oddělit. Tato funkce je trochu neohrabaná a nemá žádnou klávesovou zkratku, která by ji podporovala, ale přesto je užitečná. Zde je návod, jak to funguje.

Sloučit Windows

Rozhraní s kartami není implementováno pro všechny standardní aplikace. Nebude fungovat s aplikací Preview, ale bude fungovat s aplikací TextEdit. Otevřete dvě nebo více oken podporované aplikace.

Přejděte do nabídky Okno a vyberte „Sloučit všechna okna“. Všechna okna stejné aplikace budou seskupena do jednoho okna. Každý soubor, který máte otevřený, se objeví jako záložka uvnitř jednoho okna.

Samostatné záložky do Windows

Chcete-li rozdělit sloučená okna do samostatných oken, vyberte sloučené okno tak, aby bylo aktivní na ploše.

Přejděte znovu do nabídky Okno. Přímo nad možností „Sloučit všechna okna“ uvidíte možnost „Přesunout kartu do nového okna“. Klepnutím na něj přesunete vybranou kartu do samostatného okna. To nerozdělí všechny karty do vlastních oken. Místo toho pouze oddělí aktuální kartu do vlastního okna. Všechny zbývající karty zůstanou seskupeny do jednoho okna, pokud je neoddělíte.

  Jak duální spouštění Linuxu a Windows 10

Pokud kliknete na tlačítko Zavřít u sloučeného okna, tj. okna, do kterého jste sloučili více oken, zavřou se všechny karty, které v něm máte otevřené.

Windows nic podobného nemá, ale TidyTab je úhledná malá aplikace, která přidává tuto funkci do všech aplikací pro Windows. Okna stejné nebo jiné aplikace můžete seskupit do jednoho okna.

x